POLEMİK

Kurtuluş Tayiz : Mağduriyet değil, siyasi sahtekarlık

Tarih
07 Haziran 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Kurtuluş Tayiz

Ekrem İmamoğlu kendini paralıyor, türlü numaralara başvuruyor, kendini “mağdur” gösterebilmek için adeta çırpınıyor. Milletin “mağdur” olanı destekleyeceğini, tutacağını, bağrına basacağını düşünüyor. Haksız değil şüphesiz; milletimiz, mağdur olanı sever, sayar. Kim mağdursa, eziliyorsa, haksızlığa uğruyorsa milletin teveccühü, ibresi hep ondan yana dönmüştür.

İstanbul seçimlerinde finale iki hafta kala İmamoğlu ve siyasi ekibi de “mağduriyet”in dozunu artırıyor görüldüğü gibi. Dün yaşanan VIP krizi de bunlardan sadece biri ama sonuncusu değil. Durmadan sağa sola bulaşıp, dayak yiyip kafasını gözünü yardırarak “mağdurum” diye seçmenin karşısında ağlamayı sürdürecekler anlaşılan.

AK Parti veya “Cumhur ittifakı” ne kadar sakınırsa sakınsın İmamoğlu’nun “mağdur” türküleri söylemesini engelleyemeyecektir. Çünkü İmamoğlu ve ekibinin “mağduriyet” hikâyeleri el emeği, göz nuru bir yapım, üretim. Prodüksiyon ürünü. Seçim kampanyasının bir parçası.

Dışarıdan ve içeriden atılan pasları İmamoğlu “mağduriyet”e dönüştürerek yol almaya devam edecek. Paralı ağlak takımı da tribünlerde sürekli tempo tutarak, “ah vahh” ederek İmamoğlu’nun “mağduriyeti”ni sahaya yaymaya çalışacak. AK Parti ne yapsa da İmamoğlu’nun bu ağlak gürültüsünü kesemeyecek anlaşılan.

Binali Bey olgun bir insan. Mert biri. Numara yapacak, ağlak ağlak oy isteyecek, prodüksiyon yapımı işlere bulaşacak biri değil. Hele yalan söyleyecek biri hiç değil. En küçük bir yalana dahi dili dönmez. Utanır, kızarır, başından kaynar sular dökülür ettiği sözün bir tutarlılığı yoksa. Milletin karşısına olduğu gibi, göründüğü gibi çıkıyor. Seçim çalışmalarını büyük bir samimiyetle, içtenlikle yürütüyor.

AK Parti de kendi adayını desteklerken ortaya bugüne kadar yapıp ettiklerinden, projelerinden, çalışmasından, emeğinden gayrı bir şey bırakmıyor. Gerek AK Parti ve gerekse Binali Bey, AK Partili görünen bazı çevrelerden yayılan, millet nazarından ters tepecek, İmamoğlu’na yarayacak işleri de tasvip etmiyor.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver 2

  08 Haziran 2019 10:51
  1 0
  bizimkiler ne yapacak. AAA NE KADAR AYIP DEYİP, SANDIKLARI CHP ye TESLİM EDECEKLER.bilin emi.0rada kimse 0lmayacak. nerde CHP ve HDP deki militan ruh ve seçimi vermemek için çılgıncasına davranma..UNUTMAYIN 0RDU VİP SAL0NUNDA YAŞANANLARA BAKIN. AYNISI SANDIKLARDA DA 0LACAK.ve bunlar asker p0lis dinlemiyecekler. P0LİS B0L B0L GAZ TAŞISIN YANINDA.y0ksa baş edemezsiniz.
 • hursit dilaver 1

  08 Haziran 2019 10:47
  1 0
  bu bizim AKP bu seçimi alacağız sanmaktalar. inşallah alırlar da benim bu işin k0lay 0lmıyacağını söylemem lazım. CHP HER KAYBETTİĞİ SANDIKTA, ya da AKPNİN HER KAZANDIĞI SANDIKTA MARAZA ÇIKARACAKTIR. her sandığa yeteri kadar militan gelecek ve bekliyecektir. CHPLİ 0LMASI ŞART EĞİL, IYI PLİ, HDPLİ,DHKPCLİ veya bunların sempatızanları aynen gezideki gibi alesta beklyecekler.0lmıyacak.
 • maruf

  08 Haziran 2019 08:13
  0 0
  Pazarlama bir sanattır. Bunu bazen soyadınızı değiştirerek yapar dini bir ifade kullanır Müslüman Türk seçmenin belli orandaki oyunu garantilersiniz bazen de olayları tersyüz eder, mağdur rolü oynar yine bir şeyler kazanırsınız. O kadar çok saf, iyi niyetli seçmeniz var ki...
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;