GÜNCEL

Kurtuluş Tayiz : Utanmazlar; yalan haberin, çarpıtmanın kitabını yazdılar

Tarih
03 Nisan 2020
İzlenme
Kişi
Yazar
Kurtuluş Tayiz

Koronavirüs ile mücadelede dünyayla kıyaslandığında, kayıplarımıza ve acılarımıza rağmen, başarılı bir mücadele veriyoruz. Ülkelerin başarı tablosu ortada. Dünyanın en büyük ekonomileri salgın karşısında tek tek çökerken; Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı, Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere onlarca ülkeye tıbbi malzeme desteği göndererek ülkemiz adına sevindirici işlere imza attı. Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde Türkiye, Koronavirüs salgınıyla mücadelede dünyaya örnek gösterilecek bir mücadele veriyor.

CHP’nin başını çektiği muhalefetin bu başarılı mücadeleden rahatsızlık duyduğu sır değil; ama arka planda, Türkiye’nin başarısından rahatsızlık duyanların yabancı devletler adına bu ülkede yayın yapan medya kuruluşları olması daha önemli bir ayrıntı. Bunun üzerinde durmak da gerekiyor. Türkiye, bir yandan Koronavirüs salgınıyla mücadele ediyor, diğer yandan yabancı devletler adına burada yayın yapan medya kuruluşlarının toplumsal infial oluşturma amaçlı yaptığı yalan haber, çarpıtma ve algı operasyonlarıyla başa çıkmaya çalışıyor.
Amerikan FOX'un provokatörü Fatih Portakal'dan skandal yerel ...

Fatih Portakal’lı FOX TV, yabancı devletler adına Türkiye’de lobi yapan kanalların başında geliyor. Yaptıkları habercilik bu işin sadece kılıfı; asıl işleri, çalıştıkları devlet adına veya çıkarlarını savundukları güçler adına burada psikolojik harp yapmak. “Merkezi hükümet”, “Yerel hükümet” fitnesini ilk piyasa süren, gündeme getiren FOX TV oldu. Koronavirüs’ün yol açmasını bekledikleri felaket tablosu yaşanmayınca, belediyeler üzerinden toplumu bölecek, karşı karşıya getirecek fitneyi körüklemeye başladılar.

Kirli planları tutmadı! Kaos tetikçisi yabancı medya sus pus oldu ...

Yalancı FOX’un peşinden hızla gelen diğer yayın kuruluşu Independent Turkish oldu. Yakın zaman önce “Testere Selman”ın Türkiye’yi içeriden karıştırmak için kurdurduğu Independent Turkish, her gün başka bir yalan haber, manipülasyon ve çarpıtmayla kendini göstermeye başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “günde 30 bin teste doğru gidiyoruz” biçimindeki sözlerini Independent Turkish, “10 gün içinde 30 binli rakamları göreceğiz” diye çarpıtarak, bir haftada 30 bin insanın öleceği yalanını yaymaya çalıştılar.

Yerel hükümet' skandalına imza atan Fatih Portakal'dan komik ...BBC, DW, Amerika’nın Sesi ve Sputnik... Bunların yanına Sözcü ve T24 gibi dışarıdan fonlanan internet sitelerini de koyabiliriz. Haber Turk’ü de unutmayalım. ABD’den yayına bağlanan bir doktoru, Türkiye’yi başarılı bulan açıklamaları yüzünden yayından aldılar.

Şuna gerçekten emin olalım; Türkiye’nin ayağı yanlışlıkla bir tökezlerse bunlar akbabalar gibi tepede üşüşmeye başlayacaklar. En küçük bir sarsıntı yaratmayı başarabilirlerse inanın ki Türkiye’yi parça parça didikleyip yağmalamaktan geri durmayacaklar.

Tabii, burada devletin yapması gereken -dünyanın bir çok ülkesinde uygulamaya konulan- “yalan haber” yapana ve yayana bedelini en ağır bir şekilde ödetecek yasaları çıkarmaktır. Türkiye, bu süreçte bir yandan Koronavirüs belasıyla uğraşırken diğer yandan da sahte belge, yalan haberle mücadele ediyor.

yazının devamı 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • BARIŞ

  05 Nisan 2020 15:52
  0 0
  BU fatihi AĞZI AÇIK DİNLEYENLER VAR.SANKİ ADAMA TAPIYORLAR
 • Göktürkler

  05 Nisan 2020 09:28
  0 0
  Evet Kardesim Bende Halen Sasiriyorum bu hainler icin Hemen yeni Kanunlar cikartip Bu hainlerin Cezasini vermek Lazim Erdoganin dedigi gibi Bir Müslüman Bir Kere Isirildigi yerden Bir daha Isirilmaz Cikar Su kanunlari Yaaaa Erdogan pasam bu ici Pis Kokusmuz Hainlerin verelim Cezasini
 • SEDAT KALFA

  04 Nisan 2020 11:09
  1 0
  BU YALAN HABER E CEZA VERİLMESİ ÇOOOOOK GEÇ KALMIŞ BİR MEVZUUU DUR ŞİMDİYE KADAR ÇOKTAN ÇOK AĞIR CEZALAR GETİRİLMELİYDİ . HEMEN BUKANUN DERHAL HİÇ VAKİT GEÇİRİLMEDEN ÇIKARILMALI . YETER YA ADAMLAR PEYNİR EKMEK YER GİBİ YALAN HABER YAYIYO MUHATAPLARI BUNU TEMİZLEMEK İÇİN GÜNLERCE YIRTINIYOR SONUÇ ., YAPTIĞIYLA KALIYOR . ARTIK YETER
 • Asena

  03 Nisan 2020 18:20
  1 1
  Dilin değil, boynun kopsun. Mankurt.
 • Kenan şahin

  03 Nisan 2020 14:25
  0 1
  Bulunduğun konumu bilmen lazım.seni izleyen seyircileri manipüle edip sonra hata ettim deme lüksün yok.Yanlız yaşamıyor veya kıraathanede konuşmuyorsun.
 • Kenan şahin

  03 Nisan 2020 14:06
  5 0
  Devlet’in beka’sı ile uğraşanlarla,Devletin uğraşmasını acil “ACİL” olarak bekliyorum.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;