SİYASET

Kurtuluş Tayiz : İnce, dolar operasyonundan haberdar mıydı?

Tarih
18 Ağustos 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Kurtuluş Tayiz

Sosyal medyada günlerdir Muharrem İnce’nin önce paylaşıp sonra sildiği bir video tartışılıyor. Görüntülerde İnce’nin “Erdoğan seçilirse dolar 8-10 lira olacak; ben seçilirsem dolar yükselmeyecek” ifadeleri yer alıyor. Tabii, İnce’nin seçim kampanyası sırasında yaptığı bu konuşmayı yeniden paylaştıktan sonra neden silme ihtiyacı duyduğu merak ediliyor?

İnce, o videoyu neden kaldırma gereği duydu? Elbette dolar operasyonu başarısız olduğu için İnce de paylaştığı o videoyu kaldırmak zorunda kaldı. İnce ’nin paylaştığı konuşma kapalı kapılar ardında ABD’yle yapılan işbirliğini de gözler önüne seriyor. Hani kendisini arayan o Amerikalılar var ya, işte onlar her kimse İnce ile aralarında var olan ilişki iyice deşifre oldu, açığa çıktı.

Demek ki, 24 Haziran sonrası Erdoğan’a ve Türkiye’ye karşı izlenecek yol haritasını ana muhalefet partisinin cumhurbaşkanı adayı az çok biliyor. ABD’yi yönlendiren güçler, dolar operasyonu konusunda İnce’yi de önceden bilgilendirmiş. Türkiye ’ye yönelik dolar kumpasından İnce de haberdarmış! Bu operasyonun geleceğini önceden biliyormuş. Daha ne olsun?

Muharrem İnce’yi ele veren bizzat kendi konuşması; bunu fark ettiği için de o görüntüleri çabucak silme gereği duymuş.

Muharrem İnce, bundan sonra ağzıyla kuş tutsa “yerli” ve “milli” olduğuna kimseyi inandıramaz. Kemal Kılıçdaroğlu’ndan iyi mi, yoksa kötü mü tartışması artık lüzumsuzdur. ABD’nin dümen suyundan çıkmayan biri nerede olursa olsun -isterse CHP’nin başında- o sadece ABD’ye, küresel güçlere hizmet eder, kendi partisine veya ülkesine değil.

ABD’YE SİNCAR MESAJI

TSK ve MİT tarafından 15 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleştirilen müşterek bir operasyonda PKK’nın lider kadrosu içinde yer alan ve aynı zamanda Sincar sorumlusu olan Zeki Şengali kod isimli İsmail Özden öldürüldü. TSK’nın paylaştığı görüntülerde Şengali’nin havadan nokta atışıyla öldürüldüğü görülüyor.

Bu suikastın terör örgütü üzerindeki psikolojik etkisi büyük olacaktır. Terörle mücadelede psikolojik üstünlük kesinlikle güvenlik güçlerindedir. Fakat bu suikast ile asıl mesaj Kandil’den daha sanki ABD ’ye verilmiş gibi. ABD ile Türkiye arasında yaşanan gerilimin asıl kaynağı Ankara’nın Suriye ve Irak politikasından vazgeçmemesidir. Ankara, Sincar’da terör örgütünü hedef olarak Suriye ve Irak politikasındaki kararlılığının altını tekrar çizme gereği duymuştur. ABD’nin Ankara’yı doğru okumak zorunda olduğunu gösteren bundan daha açık bir mesaj olamaz herhalde!

yazının kaynağı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  22 Ağustos 2018 14:56
  0 0
  keh..keh..muharremin şu p0zuna dikkat edin.hani şu yukarda bu yazının başlığında kullanılan muharrem resmi.hi aklınızı çelmedi mi. birine benzetemediniz mi.hani muss0linin öyle bir resmi vardır.BİR DE ŞU KARADENİZDE,İLAÇ İÇİN D0KT0RLA DALAŞIP, KALPTEN ÖLEN ADAMIN GAZETELERDEKİ P0ZU.muharremin p0zu da aynı 0 yahu..0 ne magrur,buraları ben yarattım havası ile bakış.aman muharreme deyverin, başkasına benzetmesin kendini
 • hursit dilaver

  18 Ağustos 2018 15:17
  1 0
  PKK da masa diyor, CHp de ve ABD de. yani DOĞUDA 15 VİLAYETİ BİZE, 7 VİLAYETİ DE ERMENİSTANA VERİN diyorlar.ULAN KARS AGRI BÖLGELERİNDE HIDROELEKTİK SANTRALLAR İÇİN yapılan eylemlerde ,şimdilerde afgana .iktir edilen ABD ELÇİSİNİN ORALARDA NE İŞİ VARDI.halkı niye kışkırtıyordu. santral yapılmasın ve o bölgede yaptığı bronson tip toplantılarla ermenistana toprak değil mi. hadi iktidar uyudu. ya muhalefet.o bölgenin mebuslar CHPli,HDPli ne oluyor be.
 • hursit dilaver 1

  18 Ağustos 2018 15:14
  1 0
  eğer amerika güney sınırımız boyunca bir PKK koridoru kurmak istiyor da biz buna elbab ve afrinle kamış atıyorsak, o zaman MUHARREM YA DA DİGER CHPLİLER VE MUHASEBECİ KENAN NAMLI ZAT. ARABULUCU OLAMAZ MI. ZATEN KONUŞALIM, GÖRÜŞELİM İSTİYORLAR.bizim sol kerestelerin en sevdiği şey oturup konuşma ya da bölüşme..
 • hursit dilaver

  18 Ağustos 2018 15:09
  0 0
  bizim hödük medya,öyle antıka kİ, ulan karşı taraf bunları öyle bir kurcalar ki, şaşırırsın.NTVnin eski güzel spikeri(banu güven)NBŞ konusunda bu işe bakan, bakan yetkilisinin canına okudu be.AMA BİZDEN KİMSE EY MUHARREM. SANA FETÖ HABERİ VEREN AMERİKALI İLE İNGİLİZCE Mİ KONUŞTUN. ARADA TERCÜMAN MI VARDI. yani sen ingilizce bilirmisin DEMEK AKILLARA GELMEDİ.korktular tabi. kafeteryacıyı . elinden zor kurtardılar dı yalovada..
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;