SİYASET

Kurtuluş Tayiz : Davutoğlu da FETÖ yalanlarına sarıldı

Tarih
11 Ocak 2020
İzlenme
Kişi
Yazar
Kurtuluş Tayiz

Ahmet Davutoğlu, operasyon sitelerinden birine verdiği röportajda “Erdoğan’ı Gezi’ye götürüp gençlerle görüştürmek istedim, kabul etmedi” demiş. Bununla da yetinmemiş Davutoğlu, Erdoğan ve ailesini tutuklama girişimi olarak tarihe geçen FETÖ’nün 17-25 Aralık yalanlarına sarılmış, dört bakanın Yüce Divan’a gönderilmesi için ne kadar çok mücadele (!) ettiğini anlatmış, daha doğrusu ifşa etmiş.

davutoğlu gezi ile ilgili görsel sonucu“İfşa” demişken değinmemek ayıp olur; Davutoğlu’nu ilk ifşa eden, “Aman Hoca, emanete ihanet etme noktasına geldin” diye uyaran Süheyb Öğüt oldu. Fakat yazı yayımlandığı internet sitesi tarafından sansürlendi ve bir süre sonra da kaldırıldı. Ahmet Davutoğlu kendisine altın tepside sunulan Başbakanlık makamını dava arkadaşlarına, doğrudan liderine ve Erdoğan’a karşı kullanma noktasına gelmişti. Bu gidişatı deşifre eden Süheyb Hoca oldu. Ama gelin görün ki kendisi ve ailesi, Davutoğlu ekibi ve FETÖ’cüler tarafından ağır iftiralara uğradı, uğruyor. Kendisinden hâlâ o yazının intikamını almaya çalışıyorlar.

O Ahmet Davutoğlu işte, bugün hem Gezi’yi, hem 17-25 Aralık FETÖ iddialarını savunarak kendince Erdoğan’a cephe alıyor. Şaşırdık mı? Elbette hayır! Ahmet Davutoğlu da biliyor ki, FETÖ iddialarına sahip çıkmayan birinin siyasette ömrü çok fazla uzun olmaz. Türkiye’de siyasete girenler ayakta durmak için bir yerlerden muhakkak icazet almak zorunda. Davutoğlu da kâh “Gezi” diyerek, kâh “17-25 Aralık” diyerek icazet arayışına girmiş. Hatta söz konusu röportajında işi PKK’nın çukur terörünü arkalamaya (‘Barış akademisyenlerine sahip çıkmıştım’ diyerek) kadar vardırdı.

Yerinde dursa, sağa sola yaranma çabası içine girmese belki de bu kadar gözden düşmeyecekti. Ama telaş halinde sansasyonel çıkışlar yaparak, daha çok da Erdoğan’a saldırarak siyasette kendine yer edinme gayreti içinde.

davutoğlu gezi ile ilgili görsel sonucuYarandığı medyada gündeme gelmenin yolu Erdoğan’a hücum etmekten geçiyor. O da bunun farkında. “İpleri nasıl olsa kopardım, az ihanet veya çok ihanet fark etmez” kafasıyla yaklaşıyor artık meselelere. Oysa siyaset dürüst bir iddiayla, namuslu bir doğruyla başlar, ‘ihanetle’ değil. Sürekli geçmişi deşeleyip “Erdoğan’ın aleyhinde daha söyleyebilirim” kafasıyla siyaset yapılmaz. Bu değil bir siyasetçiyi, sıradan bir insanı dahi bir yerlere getirmez, ulaştırmaz.

yazının devamı 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • Levent

    12 Ocak 2020 21:17
    0 0
    Bu savruluş CHP Konya milletvekilliğine kadar gider tabi önce bir diğer savruk abdullatif Şener in kalkmadı gerek o koltuktan.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;