POLEMİK

Yakup KÖSE : Teşekkürler Yılmaz Özdil

Tarih
06 Nisan 2020
İzlenme
Kişi
Yazar
Yakup Köse

Cuma günkü yazımda Türkiye’nin dünyayı teslim alan Çin virüsü Kovid-19’la mücadele kapsamında sadece kendi halkına değil, yardım isteyen 88 ülkenin halkına da el uzattığını yazmıştım. Avrupa’da Çin virüsü Kovid-19’u kapan ihtiyarlar ölüme terk edilirken Türkiye hiçbir ayrım gözetmeden herkesin yardımına koşuyor.

Her türlü şenâatle Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmek isteyenlerin bugünlerde umudu Çin virüsü Kovid-19. Lâkin Başkan Erdoğan liderliğindeki Türkiye’nin başarılı hamlelerle virüs krizini yönetmesi mâlûm güruhun şirazesini bozdu. Mezkûr yazımda, programına aldığı ABD yaşayan bir Türk profesörünün Başkan Erdoğan’ın sağlık politikalarını övmesiyle canlı yayında sinir krizine giren Habertürk spikeri Didem Arslan’dan da bahsetmiştim.

Erdoğan o sözleri duyunca gülmeye başladıMâlûm güruhun şirazesinin kaymasıyla yazmamaları, söylememeleri gerekenleri yazıp söylüyorlar. Başkan Erdoğan’ı kötülemek isterlerken, belki de Başkan Erdoğan’ın bile unutmuş olduğu insanî icraatlarını hatırlatıyorlar, sağolsunlar. İşte bunlardan biri de, piyasada Mustafa Kemal tüccarı olarak nâm salmış Yılmaz Özdil.

1 Nisan’da Sözcü Gazetesi’nde yayımlanan yazısında tüccar Özdil, Başkan Erdoğan’ın başlattığı “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasını eleştirmek isterken Türkiye’nin dünyadaki mazlumlara nasıl el uzattığını tek tek sıralamış. İstesem ben böyle bir sıralama yapamazdım. Açıkçası çoğundan da haberim yoktu. Başkan Erdoğan liderliğindeki Türkiye’nin yaptığı insanî faaliyetleri hatırlattığı için tüccar Özdil’e teşekkür ediyorum. Tahmin ediyorum Ak Parti yöneticileri de kendisine teşekkür edecektir.

Sözcü yazarı Özdil "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasını ...İşte Özdil’in kaleminden Başkan Erdoğan liderliğindeki Türkiye’nin iftihar tablosu:

“Hobaraa diye memlekete doldurdukları beş milyon Suriyeli'ye şimdilik kaç para harcadılar? 52 milyar dolar harcadılar.

Filistin'e yaptıkları yardım iki milyar doları geçti.

Sudan'a 750 milyon dolar bağışladılar.

Somali'ye 750 milyon dolar verdiler.

Afganistan'a 650 milyon dolar ödediler.

Libya'ya gönüllerinden yarım milyar dolar koptu.

Şeriatçı Mursi'nin cumhurbaşkanı olması şerefine Mısır'daki müslüman kardeşler'e tiko para ne gönderdiler? İki milyar dolarcık gönderdiler.

Afrika'ya verdikleri para yedi milyar doları aştı… Komor'a stadyum yaptılar. Tanzanya'ya Burkina Faso'ya su kuyuları açtılar. Zimbabwe'ye pazar yeri inşa ettiler. Gana'ya Togo'ya Uganda'ya kırtasiye malzemesi gönderdiler. Moritanya'ya ahır kurdular. Mozambik'e inek dağıttılar. Gambiya'ya dökümhane kurdular. Kongo'ya okul yaptılar. Eritre'ye Lesoto'ya üniforma hediye ettiler. Kamerun'a deterjan verdiler. Cibuti'ye ambulans verdiler. Somali'ye Mali'ye Tunus'a Mısır'a çöp kamyonları verdiler, çöp kamyonlarını teslim töreninde konuşan şehircilik bakanımız “bu çöp kamyonları kardeşliğimizi pekiştirecek” dedi. Sierra Leone'ye vidanjör verdiler.

Arakan'a 50 milyon dolar gönderdiler.

Yemen'e 50 milyon dolar gönderdiler.

Lübnan'a 50 milyon dolar gönderdiler.

Pakistan'da köylülere keçi dağıttılar.

Yemen'e un verdiler.

Türkiye'den Myanmar'a yardım çıkartmasıOkyanusya ülkesi Palau'ya VIP minibüs hediye ettiler.

Karayip Denizi'ndeki Antigua'ya bilgisayar hibe ettiler.

Büyük Okyanus'ta sadece dokuz mercan adacığından oluşan ve nüfusu sadece 12 bin kişi olan Tuvalu'ya “size ne verelim?” diye sordular, “bizim çocuklar futbol seviyor, nizami futbol topumuz yok” cevabı gelince, futbol topu ve pompa gönderdiler.

Teee ABD'nin Oregon eyaletinde yaşayan Kızılderililere 200 bin dolar hibe ettiler iyi mi…

yazının devamı 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Vatandaşşş

  11 Nisan 2020 12:17
  0 0
  Bizim ülkede din düşmanlığı hayatının merkezinde olan insanlar kendilerine kılıf uluveriyorlar..Biri kemalist oluyor biri solcu oluyor biri ateist oluyor.. İŞte oluyor da oluyor..Ama beyin fukarası bir kesim oldu mu da böyle kemalistim diyenlerin kitabına 2500 tl bayılıyor.İlginççç
 • SEDAT KALFA

  08 Nisan 2020 12:04
  2 0
  ALLAH cc RAZI OLSUN BAŞKANDAN vallahi Özdil yazacak da sinielenmiyecektim , onu da gördük eyvallah
 • Sedat

  08 Nisan 2020 00:47
  3 0
  Bu cehepe zihniyeti ölmüs essekten cikan son sesleri duyuyoruz. Yilmaz özdil, ugur dündar, emin cölasan, gibi daha bir cok kemalist görünen ama alakasi olmayan bir kac kendini bilmez bu ülkeye zarar vermek icin elinden geleni yapiyorlar. Bu cinsler yani turistlerden olma bu karisiklar biraz basimizi agritsalarda göründükleri gibi zarar veremiyorlar aksine farkinda olmadan devletimize destek oluyorlar...
 • Eminex

  06 Nisan 2020 19:50
  5 0
  Gurur duyuyorum türkiye li olmaktan...keşke birazda siz gurur duysanız...ama bu anlattiklarinla bizi aydınlattın teşekkürler...umarım bu gücümüzün farkına herkes varır bir gün...güzel yazmış...
 • SEROL

  06 Nisan 2020 14:51
  12 1
  Gerçekten teşekkürler biz ne kadarda büyük bir ülkeymişiz bir daha fark ettik Allahım sen nelere kadirsin yereceğim diyene övdürüyorsun biz bize yeteriz
 • Güzel Vatanim

  06 Nisan 2020 13:32
  11 0
  Atin bu hainleri Vatanim dan Bunlar Nankörler hainler bunlarin topu Hain ibni özdil Nankörü
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;