GÜNCEL

Sema Maraşlı : Ak Partiyi Kadınlar Bitirecek

Tarih
28 Kasım 2017
İzlenme
Kişi
Yazar
Sema Maraşlı
 Ak Partinin sonu belli oldu. Ak Partiyi feminist kadınlar bitirecekler. Feministler böyle çalışmaya devam ederlerse Ak parti 2019 seçimlerinden çıkamaz.

Feminist kadınlar dediysem zannetmeyin laik kesimin kadınları kastediyorum. Hayır onların gücü yetmez.

Kendi içinden Ak Partili gibi görünen feminist kadınlar sonunu getirecek Ak Partinin.

KADEM diye bir yapılanma var Ak Partili kadınların kurduğu. Gençlik kolları ile bütün her yere yayılıyorlar. Güya kadın ve demokrasi derdindeler.

Erkek düşmanlığından başka bir şey yapmıyorlar.

KADEM yaptığı çalışmalarla, kanser hücresi gibi hükümeti içerden yiyip bitirmeye çalışıyor gibi duruyor.

KADEM içerisinde iyi niyetli insanlar vardır elbette fakat kötü niyetli birileri tarafından yönlendirildikleri çok belli. Bazıları ne kadar farkında bilmiyorum fakat çok tehlikeli işler yapıyorlar.

Daha önce yaptırdıkları videolar üzerine “Erkeğe Şiddete Hayır” diye bir yazı yazmıştım.

Şimdi de yeni videolar çekmişler. Güya şiddet uygulayan erkekleri hedef almışlar fakat aslında bütün erkeklere sesleniyorlar. Bu konuda çekilmiş üç video:

“Bazı cinslerin bazı cinslerden öğreneceği çok şey var.” Diye bitiyor.

Erkek cinsinin hayvanlar kadar olmadığını ve hayvanlardan çok şey öğrenmesi gerektiği mesajını veriyorlar.

Çiftleşme öncesi dişiye kur yapan ayıyı erkeklere örnek diye göstermişler. Nasıl örnek alınacaksa…

Şiddeti gerçekten bitirmek isteyen ayıları örnek göstermez, tam aksi karısına sevgi, şefkat ile davranan erkeklerin örnek olduğu güzel olumlu sevecen videolar çeker, mutlu çiftleri örnek gösterir.

Bu videolardan sonra herhalde Ak Partili kadınlar hayvandan aşağı gördükleri erkek cinsinden oy isteyecek değiller.

Ayrıca bu videoların Ak Partiye ve topluma bir zararı daha var. Şu bilinen bir gerçektir ki medyada hangi konu çok konuşulursa o konu normalleşir ve artar.

İntihar haberlerinin akabinde intihar olaylarının arttığı yapılan çalışmalarda görülüyor.

Ülkemizde kadına şiddet geçmiş yıllarda çok azken son yıllarda hızla artıyor. Kadına şiddeti gündemde tutarak şiddeti artırmayı başardılar.

Bu işten kimin menfaati var. Elbette Batı ülkelerinin. Özellikle İslam ülkelerindeki feminist derneklere Avrupa fonları büyük paralar akıtıyorlar. Bizde çıkan şiddet haberleri Batı ülkelerinde yayınlanıyor ve onların halkı bizim ülkemizde her gün sokaklarda tavuk boğazlanır gibi kadın öldürüldüğüne inandırılıyor.

Hatta bu sözü “Sokaklarda tavuk gibi kadın boğazlandığı” sözü bana ait değil, farklı kesimlerden kadınların röportajlarında okudum, gerçekmiş gibi söylüyorlardı.

Vakti geldiğinde de Sam amcalar kurtarıcı olarak gelecek ve ülkemizi istila edecek. Kendi halkı da kadın ve çocukları kurtardığı için devletini alkışlayacak. Bunun örnekleri çok.

Böyle giderse “kadına şiddet” diye diye şiddet daha da artacak. Ve Ak Parti suçu bütün erkeklere yıktıkça erkeklerin oylarını kaybedecek.

Erkeklerin hayvanlardan aşağı gösterildiği videolarla bilinçaltı mesajları alan kadınlar da acaba başında erkek olan bir partiye mi oy vermek isterler yoksa başında bir kadın olan partiye mi? Kadınların oyu da gitti. Bir de bunların vebali öteki tarafta verilecek hesabı var.

Velhasıl hükümet yetkilileri acilen KADEM içindeki bu sinsi yapıyı durdurmalı.

Kadına şiddet bitirilmek isteniyorsa böyle büyük büyük kampanyalarla gösteri yapıp erkeklere hakaret edilmesi gerekmiyor. Yapılacaklar çok basit.

Şiddetin en büyük sebebi alkol. Alkol kullanımını azaltmaya yönelik tedbirler alabilirler.

İkincisi şiddet en çok boşanma döneminde oluyor. Zira kanunlar çocukları olmasa bile erkekleri eski eşlerine ömür boyu nafakaya mahkum ederek bakmak zorunda bırakıyor.

Boşanma sırasında erkek evinden oluyor, çocuklarından oluyor, bir de ona hakaretler eden karısına her ay para göndermek zorunda kalıyor.

Eski eşe nafaka vermek demek, her ay kazancından bölerek kendi ihtiyaçlarından kısarak, yeni evlilik yapmışsan karının ve çocuklarının rızkından kısarak düşmanına para göndermek gibi bir şey. Zira boşananların pek çoğu büyük kavgalarla ayrılıyor.

Şiddetin haklı bir sebebi yoktur fakat bütün bunları yaşayıp cinnet geçirip karısını çocuklarını ve en son kendini öldüren erkek haberleri her gün gazetelerde yer alıyor. Hükümet acilen nafaka ile ilgili kanunları değiştirmeli. İhtiyacı olan kadınlara kendi maaş vermeli, eski kocası değil.

Şiddetin artmasının üçüncü önemli sebebi 6284 nolu kanun maddesi. Erkeğin kadına bağırması (kadının kocaya bağırması suç değil) parayı az vermesi, birlikte olmak istemesi gibi o anda kadının hoşuna gitmeyecek her şeyi şiddet kapsamına alıp fiziksel şiddet olmadığı halde kocasını şikayet eden kadınların sözleri üzerine erkeğin sözünü hiçe sayarak erkeklere cezalar yağdırılıyor.

Kadın “Kocamı bir süre gözüm görmesin evden uzaklaştırılsın” dese erkek mahallesine giremiyor, o  mahallede kendi annesi olsa bile. Çocuğuna yaklaşamıyor. Suçu ne? Karısının paşa gönlünü eylememiş.

Her yıl yaklaşık 130 bin civarı çift boşanıyor. Bunların içinden çok az kadın nafaka istemiyor. Nafaka gerçeği, tazminat, mal paylaşımı derken boşanan erkekler kanunların adaletsiz gerçekleri ile yüzleşince ilk işleri bu kanunları yapanlara kötü söylemek oluyor. Kötü kelimesi burada hafif kaldı siz anlayın.

Ak Parti zannetmesin ki bu adaletsiz sistemin mağduru erkekler onlara tekrar oy versin.

Özetle görünen o ki Ak Parti içlerindeki feminist kadınları durdurmazsa kendi sonunu hazırlamış olur. Bizden söylemesi.

cocukaile.net
28 Kasım 2017

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • MEHMET

  01 Aralık 2017 12:03
  1 0
  AZ BİLE YAZMIŞ KADINLARIN KAPRİSLERİ YÜZÜNDEN YALANLARI YÜZÜNDEN MAĞDURİYET YAŞIYORUZ ÇOLUK ÇOCUĞUMUZDAN OLUYORUZ ESAS BUNDAN SONRA TARAFLARIN ŞİDDETİ ARTMAKTADIR BU UYGULAMADA İYİ NİYET GÖREMİYORUM.ACİLEN DÜZELTİLMELİDİR
 • veli abi

  30 Kasım 2017 23:18
  2 0
  Sema bacım yine aklı selim ile yazmışsınız Allah zihninizin açıklığını artırsın ve daim eylesin, sağ duyusunuz... Hatırlarsanız haber7 de KADIN MI NAYAN MI yazınıza destek vermiş ve esra elönü yü çıldırtmıştım.
 • dr

  30 Kasım 2017 11:32
  1 0
  nerde bi gizli paralı rospu var akp nin içine girmeye çalışıyor bu derneğide ne hale getirdiler yazık akdın düşmanlığını iyice artırıyor
 • Reiss

  29 Kasım 2017 21:15
  4 0
  Müthiş yazmış tek kelimeyle
 • Yorumcu

  29 Kasım 2017 11:05
  2 0
  Referansı ve varlığının sebebi bizim inancımızda yer bulmayan pek çok kavram için kraldan çok kralcı tavır sergileyen içimizden nice kişiler var. Sonradan türedi pek çok akım, pek çok ilişki ve mefhum üzerine lüzumsuz düzeyde kafa yoran, vaktini ve enerjisini boşa harcayan ve kendini entel-dantel kesim tarafında görenler bunlar. Boşa kürek sallamakla kalsa yine de iyi. Bir de bu konular dillendirildikçe büyüyüp yerleşik hale geliyor. Sanki doğalmış gibi varlığı kanıksanıyor.
 • kardeş

  29 Kasım 2017 10:03
  2 0
  Abla güzel şeyler söylemişsin, çok doğru. Adalet kavramının sadece ismi var kendini arıyoruz.
 • cengiz

  29 Kasım 2017 09:28
  8 0
  yuz tane imza hakkım olsa yuzunünüde bu yazının altına basarım sema hanım... teşekkurler
 • murat mumcu

  29 Kasım 2017 09:07
  5 0
  Devlet nafaka öder ise evli kadın kalır mı? hanım kız
 • m.ozyurt

  29 Kasım 2017 08:39
  0 2
  Yazdıklarınız doğru, güzel tespitler. Ak partiyi bitirme söylemini doğru bulmuyorum.
 • Ak parti nin

  29 Kasım 2017 03:37
  9 0
  Trolleri de gençlik yapılanması da kadın teşkilatları da ucube şeyler. Sözüm ona ümmet in davasını sahiplenen ak Parti'nin kadınları yazıda belirtildiği gibi feminist tavırlar sergiliyor. Şurası bir gerçek ki ak parti sadece Recep Tayyip Erdoğan dır. Geri kalanların ekserisi menfaat perest tir. Allah reisin yardımcısı olsun
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;