POLEMİK

Salih Tuna : Sen kimin yüzüsün muhterem?

Tarih
13 Ocak 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Salih Tuna

13 Ocak 2015

Adı lazım değil bir milletvekili var, zırvalamakta üstüne olmadığı için olsa gerek zırt pırt gündeme geliyor.

Kamuoyu onu Alevi kimliğiyle tanıyor. “Alevilik nedir muhterem” diye soracak olsanız, “insan sevgisidir” hükmüne varacağı kuvvetle muhtemel.

Lakin muhteremde insan sevgisinden eser yok. Sabah kalkıyor nefret, akşam yatıyor nefret.

“Özünde herkes iyidir” düşüncesiyle bu muhteremde de iyiliğe dair bir ifade aradım, ama inanın şimdiye değin iyiliğin kırıntısına bile rastlamadım.

Hep kin, hep nefret, hep kötücül “hisli duygular” yani.

Mensubu olduğunu iddia ettiği inanç evrenindeki “insan sevgisinden” hele ki Hünkar Hacı Bektaş’ın “İncinirsen de incitme” diskurundan zerre miskali nasibini almamış.

Çok değişik bir zihin dünyası var.

Geçen gün bir twit attı, diyor ki: “IŞID, Boko Haram, El Kaide’yle kim savaşıyorsa, Paris’te onların yürümesi inandırıcı olur. Esad, Maliki, Nasrallah, PYD, Hizbullah vd...”

Gördüğünüz gibi kafa tam mefluç!

Yanlış anlaşılmasın; Paris’teki malum yürüyüşü eleştirmekte haklı.

“İsrail terör devleti” şefi Netanyahu’nun söz konusu “teröre karşı” yürüyüşün protokolünde ne işi var?

Tamam, diğer Avrupalı liderler de pek masum sayılmaz. İçlerinde kimyasal silah pazarlayıcıları da var halen teröre destek verenler de! Ortak özellikleri, Amerika nerde bir işgal yapsa kuyruğuna takılmak!

Hepsini anladım da “kör gözüm parmağına” dercesine Netanyahu nedir yahu?! Daha geçen yaz iki binden fazla Filistinli çocuğu katletmedi mi?

Muhtereme “çok değişik” dememin nedeni elbette bunlar değil.

Aynı gün içinde attığı twitlerde hem Hizbullah Lideri Hasan Nasrallah’ın adını sitayişle anıyor hem de Fuat Avni’yi güvenilir kaynak olarak değerlendiriyor. Değişik dediğim işte bu!  

Fuat Avni kim muhterem?

“The Camia”nın sosyal medya ayağındaki psikolojik harp “müfrezelerinden” biri değil mi?

Fuat Avni’nin şimdiye değin söyledikleri doğru çıktı diyor.

İyi de hangileri muhterem?

“Paralelci” olduklarının kanıtı sayılacak şekilde içerdeki “sızıntı” elemanlarından edinip jurnal ettikleri kimi operasyon bilgileri mi?

Peki ya tezviratlarına ne diyeceksin? 

Bu ülkede İran’la veya Şiilerle savaşmaya karşı çıkan herkesi “mutacı” ilan eden “The Camia”nın Fuat Avni’sini mi güvenilir buluyorsun muhterem?

Yazık, çok yazık!

AK Parti düşmanlığı muvazeneni bu denli dağıtmana neden oluyor mu yani?

Fuat Avni, Türkiye Cumhuriyeti’nin IŞİD’i desteklediği yalanına bütün bir varlığını feda edecek bir örgütün neferi, sen kimsin?

Bu ülkede yaşayan sağcı- solcu, Kürt- Türk tüm “yurtseverler” artık şunu biliyor:

“The Camia”nın Türkiye Cumhuriyeti’ni terörü destekleyen ülke olarak gösterebilmek için (Adana’daki MİT TIR’larına yaptıkları gibi) yapmayacağı ihanet yok.

Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal’in Türkiye ziyareti üzerinden ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsüne, “Türkiye terörü destekleyen devleteler listesine alınacak mı?..” şeklinde soru sorabilecek kadar dibe vurdular.

Hadi bunların derdi maksadı belli, ya sen muhterem?

Senin derdin ne?

Suriye diyorsan, daha düne kadar Halit Meşal Şam’da ikamet ediyordu. Nasrallah veya Hizbullah diyorsan,  bunlar, “güneyde sevdikleri ülkenin” düşmanı değil mi?

Fuat Avni gibilerin mensup olduğu “The Camia” (tabanla yani konvansiyonel cemaatle alakası yok) ırkçı Siyonist networkun “gülen / ılımlı” yüzüyse, IŞİD de “terör” yüzüdür.

Peki söyle bakalım, sen kimin yüzüsün muhterem?

Yenişafak

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • osmanli

    14 Ocak 2015 11:03
    3 0
    BU SEREFSIZ KIMIN YUZU BEN SOYLEYEYIM.. bu kurt gorunumlu alevi kisvetli..pkk sozcusu sifatinda BULDUGU BIR BOSLUKTA CHP ICERISINE yerlestirilmis bir mossad ajanidir..turkiye aleyhine ne varsa hepsine onculuk eden ,kamuoyuyla dalga gecen.turkiye devlet ve hukumetini anayasasini tanimayan bir mossad Ajani...butun isi ulkeyi bolmek ve huzursuzluk cikarmak isteyen bu zatin..aleviliklede bir ilgi ve alakasi yoktur..aleviligide kendilerine bir kalakan olarak almis bu zihniyet gorevi geregi bukalemun gibi her kesimde cirit atmaktadir..kendisi ermeni yahudisidir..ve buyuk bir iddada buluNUYORUM...ilerki donemlerde de milletvekili olarak gelirse ..chp yi bile yerle bir edecek tek ve yegane kisidir.. GOREVI ise KAMER GENCIN KI ILE AYNIDIR.. mossad KAMER GENCIN BUNAMASINDAN DOLAYI..devami niteliginde bu sahsi turkiye meclizine sokmustur..kamer genc 2015 secimlerinde secilemeyecektir goreceksiniz..bayragi bu sahis almis..resmen turk devletiyle alay eden bozucu e bolucu provakasyoncu bir tip tir..cok tehlikelidir..gezideki kobani deki rolunu herkes bilir..hemen herkonuya musallat olan ve ..hemen her kesimin onay verdigi turkiyemiz yararina ne varsa aksini idda eden ve provoke eden bu sahis ..bir an once turk siyasi platformundan uzaklastirilmalidir..ne turklukle ,ne alevilile ,need muslumanlikla alakasi olmaayan bu sahis..ulkenin basina musallat edilmis bir fitne elemanidir..siyasetciliklede bir alakasi yoktur..ilgililerin dikkatine...ULKESININ BEKASINI DUSUNEN HER SORUMLU VATANDAS GIIB BENDE DUSUNDUKLERIMI YAZDIM..YUKARDAKI IDDALARIMA GELINCE BU ADAMIN YAPTIKLARI...SIYONIST BIR MOSSAD AJANININ ULKEMIZDEKI GOREV ALANINA GIRMEKTEDIR...HANI DERLER YA SENIN YAPTIGINI YAHUDI YAPMAZ DIYE ..BU ADAMIN BU ULKEYE YAPTIGI KOTULUGU YAHUDILER YAPMAZ...BILINKI BU ADAM EN AZILI BIR YAHUDIDEN DAHA TEHLIKELI VE PERVASIZDIR..VATANSIZDIR..HAINDIR...SAYGILARIMLA....
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;