POLEMİK

Murat Kelkitlioğlu : İçimizdeki PKK’lılar!

Tarih
01 Temmuz 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Murat Kelkitlioğlu

1 Temmuz 2015

Türkiye bir yandan güney sınırındaki terör örgütleriyle uğraşırken bir yandan da içerideki hainlerle mücadele etmek zorunda kalıyor. DHKP-C’ye ve PKK’ya ‘cici çocuk’ muamelesi çeken, bunlara terör örgütü demekten kaçınan Hürriyet Gazetesi ve yazarları Ahmet Hakan ile Ertuğrul Özkök algı operasyonunun başmimarlığına soyundular. Bu iki isim köşelerinde açık açık, ‘Türkiye’yi teröre destek veren ülke’ olarak göstermekten kaçınmıyorlar.

“…Oysa bugünün egemeni olan Cumhurbaşkanımız. Suriye’nin kuzeyinde bayrak çeken, sınır kapılarını ele geçiren, devletçik kuran ‘IŞİD’ adlı örgüt için hiçbir zaman ‘Suriye’nin kuzeyinde devlet kurmaya çalışan IŞİD’e sesleniyorum: Türkiye bedeli ne olursa olsun buna karşı gerekeni yapar’ demedi. Bu cümleyi kurmak, ancak Kürtler söz konusu olduğunda aklına gelebildi. Peki bu durumda Kürtler, ‘IŞİD’e var da bize yok mu’ demesin de ne desin”.
Bu satırlar Ahmet Hakan’a ait. Doğan Grubu Sözcüsü bu arkadaş, hem Türkiye’de binlerce Mehmetçiğin katili hem de Türkmenlere yönelik katliamların başsorumlusu olan PKK terör örgütünün dış destekli oyununa tepki gösterdiği için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştiriyor. Bir anlamda, Erdoğan’ı 
DAEŞ’e destek vermekle suçluyor.

SİZE KANDİL'E ÇIKMAK YAKIŞIR! 

Gelelim Ertuğrul Özkök’e!
“…Ülkemizde 2 milyon Suriyeli var. Vergilerimizle onları barındırıyoruz. Ülkemizin adı IŞİD yüzünden ‘terörist’e çıktı. Bedelini her birimiz ödüyoruz”.
Özkök de bu cümleleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, PKK’yı kastederek, “Bedeli ne olursa olsun orada devlet kurdurmayız” sözleri üzerine kullandı. PKK terör örgütünün bölgede yaptığı etnik temizlikten rahatsız olmayan Özkök, Türkiye’yi terörist olmakla suçluyor.
Benim her ikisine de bir teklifim var!
Bu şahinlikle Kandil’deki yöneticileri bile geride bıraktınız. Murat Karayılan ve Cemil Bayık bile PKK’nın böyle propagandasını yapamazdı. Durum böyle olunca, bence Kandil’e çıkın ve ‘Bahoz Ertuğrul’ ile ‘Sofi Ahmet’ olarak örgütü yönetin.
Bu arada, aklıma gelmişken!
Halkın seçtiği Cumhurbaşkanı'nı terör örgütüne destek veren 
kişi ve yaşadığı ülkeyi terörist 
olarak göstermenin hukukta herhangi bir karşılığı yok mu?

18 doktor, 28 hemşire öldü

Reuters haber geçiyor; “IŞİD’in ele geçirdiği Kobani’de kontrol tekrar YPG’ye geçti. YPG bölgedeki sivilleri tahliye ettikten sonra, IŞİD’in sivilleri rehin tuttuğu hastaneye operasyon yaptı ve 
bazı rehineleri kurtardı.”
Gerçek hiç de öyle değil. YPG, DAEŞ’in elindeki hastaneyi havaya uçururken, öyle sivillerin güvenliğini falan dikkate almadı. 
O saldırıda hastanede bulunan 18 doktor, 28 hemşire ve onlarca hasta hayatlarını kaybetti.
Al Hürriyet’i, vur Reuters’a! Hâlâ anlamadınız mı? PKK da DAEŞ de terör örgütü.

Akşam

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;