SİYASET

Esra Elönü : Bunlara kanlı çanak tutmayın!

Tarih
01 Ekim 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Esra Elönü

1 Ekim 2015

Hiç uzatmadan klavyede laf gevelemeden bir şey soracağım. Kan musluklarını açık unutan dağ çetesine karşı dindar kürtler ne yapacak? Kafalar eziliyor, siviller taranıyor, Elif’in kanlı saçları duvara yapışıyor.. Fırat kandan nehir. Peki kardeşliği dağdan zehirleyen bu cellatlara giden oyda Müslüman eli olacak mı?

Bunlara kanlı çanak tutmayın!

Hdp’ye oy vermek demek,
Yasin’in kanlı gömleğini annesinin bağrına bir kez daha atmak demek.
Alnındaki secde iziyle bunların dağ izini sürmek demek!
Kudüs’ün şerefini bunların şarjörüyle vurmak demek!
Yavrusunun parçalarını arayan annelerin yüzüne ölüm zılgıtları sıçratmak demek!


Musab Bin Umeyr’i kim parçaladıysa Riyad’ı Hasan’ı Yasin’i onlar parçaladı. Bir tarafta Musab’ın şehadet şerbeti bir tarafta kan muslukları var. Sen hangisisin? Sen oy verirsen feryatların sesini kısamayacaksın!
Bunlara oy vermek demek, Yasin’in üzerinden kanlı oy sandığıyla geçmen demek, o kırılan kemik sesleri kadar vebaldesin.
Zalimlerin zılgıtı çekildikçe o annelerin içi çekilecek. Çektirme!

Bunlara oy verirsen Hasan’ın yetimleri ayağına dolanır.
Bunlara oy verirsen annelerin barajı gözyaşıyla dolacak onlara bu zaferi tattırma! Ve söyle vicdanından kimin barajı geçiyor.
Bir yiğit düşün adı Yasin. Elinde kurban etiyle Allah’a kurban. Annesi nasıl anlatıyor biliyor musun?

Yasin geceleri ağlamaktan uyuyamazdı, Suriyeli Kobanili kardeşlerinin kursağından geçmeyen lokma ona zehirdi. Benden harçlık ister biriktirir onların kapılarına bırakırdı. Şimdi düşün! Yerden Göğe kadar şehit olan bu Musab’ın bedenini bir kez daha yakmak istemiyorsan sen onun suyu ol onu ferahlat! Biz onun yiğitliğine Allah da onun şehadetine şahit. Şimdi soruyorum, evladını dağın üvey kurşunu yapan adamlara oy mu vereceksin? Şimdi parça parça gömülen evladının tabutundan oy sandığı yapmışlar farkında değil misin? Duyduk ki, seni secdenden vuran adamdan rahatsızsın, kıbleni Taksim’e çevirip kıyamını delik deşik edecek adamdan rahatsızsın, muslukta kan afişiyle sana tehdit akıtan adamdan rahatsızsın, Ümmeti ırkından vuran cüsselerle savaşan Peygamberine, hakaret eden yüreği kin toplamış adamlardan da rahatsızsın fakat çaremiz yok diyorsun bu adama oy vereceğiz. Sen  evladına tuzak, kutsallarına oyun biçen adamın tek çaren olduğunu düşünüyorsun öyle mi? 
Sırf Kürt diye bu adamın kanlı sandığına elin nasıl gidecek? Yasini , Elif’i, Fıratı da mı unuttun? Sana kuyular kazıp Yusuf’larını kaybeden ve oğullarının arkasından Yakup gibi ağlayan babaları da unuttun mu? Senin alnın secdeyi severken sen senin dininle alay eden , inandığını kursağına dizen adama oy mu vereceksin? Sen o gün İbrahimleri öldürün fetvasını verdiğinde Yasin’in parçalarını Nemrut gibi dağıttığın o günle gurur duyan caniliğinle, ne köprüyü geçeceksin ne barajı aşacaksın. O adamın yüzüne böyle haykıracakken gidip kanlı değirmenine su mu taşıyacaksın?  “Allah bize yeter o ne güzel vekildir diyen Yasin’in cesedi bizim gözümüze yaş senin adamlığına taş olsun.”  Diyeceğine,  İbrahimleri öldürtten adam ne bilsin Kabeyi diyeceğine. Ona kendi elinle zaferler mi sunacaksın.?  Siz kan putunuzu kıracak olan yiğitleri öldürüp ölüme sponsor olan partinizle zılgıt çekip halaya durun. Zaten senin gibi bir Nemrut’la varsın bizim Kabemiz bir olmasın şeref duyarız. Demeyecek misin?

Bismil’de Elif, 13 yaşının tazesi Fırat Sımpil , bu garipleri unutma!

İlahi mahkemede bu şehitlere bakmaya yüzümüz olsun diyorsan elini sandığa değil vicdanına götür. Onların zılgıtını bu annelere yeniden duyurmak istemiyorsan oy verme.

Haber7.com

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;