GÜNCEL

Tuğrul Selmanoğlu : Bir kamera bir tripod

Tarih
29 Mayıs 2021
İzlenme
Kişi
Yazar
Tuğrul Selmanoğlu

Haftalardır süregelen Sedat Peker vakası öyle göründüğü gibi değil.

Gemileri yakmış karanlık bir kabadayı ile devletin İçişleri Bakanı arasında geçmiyor mesele.

Mesele “Biden ile anlaşalımcılar” ile, “Biden ile anlaşmayalımcılar” arasında geçiyor.

Biden, Suriye’de bir sözde Kürt devleti kurmayı iktidarının en büyük hedefi haline getirdi. 

Elbette Kürtleri çok sevdiği için değil, Ortadoğu’da İsrail’e müttefik olacak, İsrail'in bekasını garanti altına alacak yeni İsrail uzantılarına, yeni müttefiklere ihtiyaç var.

Biden ile anlaşalım diyenler arasında, “Yahu Suriye'de bir Kürt devleti kurulacaksa kurulsun, 10 yıldır ekonomimiz operasyon üzerine operasyon yiyor, en azından ekonomimiz düzelir, iktidarımız güçlenir, biz de yolumuza bakarız” diyen az da olsa sözde muhafazakârlar da var… Zaten varlık sebebi ABD ve İsrail’e hizmet olan “ FETÖ’cüler” de var… Zaten Suriye'deki PKK/PYD'nin siyasi uzantısı olan ve “Biz sırtımızı PYD'ye, YPG'ye dayadık” diyen HDP'liler de var… İsrail ile kurulduğu günden itibaren çok sıkı ilişki içinde olan ve başında "PYD bize niye saldırsın ki?" diyen Kemal Kılıçdaroğlu'nun olduğu CHP de var...

“Biden ile anlaşmam” diyenlerin başında ise Recep Tayyip Erdoğan ve yakın çalışma arkadaşları geliyor, Devlet Bahçeli geliyor, PKK ile mücadelede devrim yapan Süleyman Soylu geliyor.

Biden, Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olduğu, Süleyman Soylu'nun İçişleri Bakanı olduğu bir Türkiye var oldukça Ortadoğu'yu yeniden dizayn edemeyeceğini biliyor.

Bu saldırılar, bu kampanyalar bu taarruzlar bu yüzden.

Sedat Peker bu olayın neresinde?

Çanakkale'de villaya 'Sedat Peker' operasyonu: 3 gözaltıBiden cephesi elbette Sedat Peker'i arayıp, “Süleyman Soylu ve Erdoğan'dan kurtulmamıza yardımcı ol, Suriye'de bir PKK devleti kuracağız” demedi, deselerdi zaten Sedat Peker'i müttefik olarak kazanamazlardı. 

Biden cephesi ustalıkla Sedat Peker'in öfkelenip gemileri yakması için şartları oluşturdu, sonra kulağına FETÖ'nün 10 yıldır uydurduğu yalanları fısıldadılar

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;