POLEMİK

Süleyman Özışık : Muhalefetten vaatler

Tarih
07 Nisan 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

7 Nisan 2015

7 Haziran seçimleri yaklaşınca muhalefet partileri kesenin ağzını açtı. Selahattin Demirtaş nereye oynayacağını şaşırmış durumda...

4 ayrı kesime 4 ayrı mesaj vermekten heder oldu adamcağız!

Alevilere mi yaranmaya çalışırken, gezicilerin oylarını kapmak için uğraşıyor. AK Parti seçmenini kandırmak için yarışırken, Kürtlere hayali bir gelecek satmaya çabalıyor.

Dün en son "Bizim iktidarımızda elektrik bedava olacak" vaadinde bulunmuş! Yüzde 10 barajını aşınca iktidar olacağına inanması komik ama taahhüt ettiği vaat daha bir komik. 

Doğu ve Güneydoğu'nun yüzde 74'ü elektriği zaten kaçak kullanıyor. PKK sayesinde 30 yıl önce gerçekleşen bir şeyi yeniden vaadetmesi ilginç!..

Yine de haksızlık yapmayalım HDP'nin liderine...

Onun vaatleri, Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Vereceğim" dediklerinin yanında çok masum kalıyor.

CHP'nin resmi internet sitesinde yayınlanan "Türkiye'ye 41 söz veriyoruz" açıklamasında vaadettiği şeyler yenilir yutulur gibi değil.

Neler yok ki o vaatlerin içinde...

Sosyal destekler iki katına çıkacak, yardım çeşitleri artacak. 16.7 milyon kişi ve 3.75 milyon haneye sosyal destek sağlanacak. 9.6 milyon vatandaşa ilk kez düzenli nakit desteği verilecek. Hanelere 360 TL'ye kadar kira ve fatura desteği sağlanacak. Yoksul yetişkinlere 340 TL'ye kadar yurttaşlık desteği verilecek. Engellilere engellilik durumuna göre 400-600 TL arasında destek ödemesi yapılacak. Kadın istihdamını arttırmak için 400 TL kreş desteği verilecek. 3.2 milyon vatandaş ücretsiz genel sağlık sigortası kapsamına alınacak. Yaşlılara üç ayda bir, 900 lira yaşlılık desteği verilecek. Gençlere 360 TL askerlik desteği ödenecek.

Bitmedi...

Aile sigortası ödemeleri kadınların banka hesaplarına yatırılacak. Aile sigortası uzmanlarıyla yoksulluk envanteri çıkarılacak ve sosyal destekler gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Yurttaşlara seçme özgürlüğü sağlamak için destekler nakit olacak. Kamu garantili istihdam projelerinde aile sigortasından yararlanana öncelik tanınacak. Çocuk destekleri gebelikle birlikte başlayacak. Çocuklara beslenme, sağlık ve eğitim şartlarına bağlı olarak yetişkin desteğiyle aynı oranda destek verilecek. Çocuk desteklerinin sürdürülmesi kız çocuklarının okula gönderilmesi şartına bağlanacak. Eğitime devam eden çocuklara her ders yılı başında eğitim araç-gereç desteği verilecek.

Anlayacağınız fena coşmuş Kemal Kılıçdaroğlu. "Saç saç paraları Leyla'ya, bir daha mı geleceğiz dünyaya" modunda... Tüm bu vaatlerin sonuna, "Yapmazsam noter çarpsın. Ne isteseniz vericem. Mühim olan dünya gözüyle başbakan olayım. Dört sene verin bana yaaa nooluuur!" demediği kalmış!...

"Baba dirdeksiyonu biraz da ben tutayım noolur" diyen yaramaz çocukları aratmıyor mübarek!

Vaatlerden bazıları bana Sakarya'daki otoparkı hatırlattı. Hani yerel seçim döneminde AK Partili belediye başkanının yaptırdığı yeraltı otoporkanın üzerinde miting yaparken, "Bizim adayımız belediye başkanı olursa şu an miting yaptığımız alanın altını otopark yapacak" demişti Kemal Kılıçdaroğlu.

Vaadettiği şeylerden gerçekleşebilir olanlar zaten AK Parti iktidarı döneminde gerçekleşmiş ama CHP çift dikiş gitmek istiyor demek ki...

Siz bu vaatleri, "İMF gelecek, hasret bitecek" diye de okuyabilirsiniz.

Ve en önemli vaat: "CHP iktidara gelirse zorunlu askerlik 6 aya inecek. Üniversite öğrencileri askerliklerini yaz tatilinde yapabilecek!"

Ben şahsen, "Üniversite öğrencileri askerliklerini tenefüslerde yapabilecek" demesini bekliyordum ama bu öneri daha cazip!

Düşünsenize...

Artık askere gitmek isteyenler seçme hakkına sahip olabilecek. Dileyen Bodrum'u, dileyen Kuşadası'nı tercih edebilecek. "Bana Belek'ten tatil yeri olsun. Otelim beş yıldızlı olsun. Aşağı olursa gitmem askere" denilebilecek.

Bir bakıma vicdani ret!

Plajda rakı servisini mini etekli kızlar yapacak. Üniforma ve tüfek yok. Jet ski yapmak ücretsiz. Kış aylarında sınırları koruma sıkıntısı da yok. Gelen teröristlere, "Bugün git, yazın gel" diyeceğiz.

İzci kampından daha eğlenceli!..

Duyumlarıma göre CHP'liler yakında bu önerinin tutması için kampanya başlatacak. "Çamaşırızı yıkar ütüleriz. Çocuklarınıza itina ile bakarız. Yeter ki oyunuzu bize verin" diyerek halkı ikna etme turlarına başlayacaklar.

İş bununla bitiyor sanmayın bayanlar baylar. Kılıçdaroğlu'nun yeni vaatleri de olacak. Bugün yarın açıklamak üzere...

İşte bazıları...

"Kentsel Dönüşüm"den sonra "Kelsel Dönüşüm" çağı başlayacak. Kellere saç ekimi bedava... Bir sürü arazi boş boş bekliyor zaten.

Su içene ayda 500, ayran içene 1100 TL yardım. Sinemaya gidenlere 1500, tiyatroya 2 bin 500 TL yardım. Her kadına makyaj, kuaför ve alışveriş için 5 bin TL yardım.

"Arabada beş, evde 15 misali" her çalışana ayda 5 bin, çalışmayana 10 binek yardım. Her öğrenciye ayda 1000, üniversiteliye 2000, ev sahiblerine 500, kirada olanlara 1000 TL yardım. Otobüse binenlere kilometre başına 5, yayalara kilometre başına 35 TL yardım.

Analar üzülmesin diye doğum 3 aya iniyor. Gerekirse erkeklerin hamile kalması için çalışmalar yapılacak. Üstüne üstlük leb diyene leblebi atılacak. Bunu Zeki Müren de bizzat görecek!

Bu vaatlere inanmayan varsa gelsin hep birlikte notere gidelim. Sonra beraberce köyümüze gidelim, Fadime'nin düğününde halay çekelim!

Nasıl vaatler ama?..

Fikrimi soracak olursanız Kemal Kılıçdaroğlu'nun tüm bunları 4 yıl içinde yapabileceğine inanıyorum. Zor olan, bunları yaptıktan sonra ülkeyi nasıl tekrar düzlüğe çıkaracağımız!

Yoksa yapılması kolay!

Eskiden Kemal Kılıçdaroğlu da hevesini alsın diye 23 Nisan'da bir günlüğüne Başbakanlık koltuğuna oturtulmasını tavsiye ediyordum.

Artık onu bile tavsiye etmiyorum!

Vallahi bir günlüğüne o koltuğa otursa, her ekrana çıktığında, "Benim Başbakanlığım döneminde" diyerek icraat anlatmaya başlar.

En iyisi içinde kalsın, kendi kendini yesin dursun!

******

NOT: Cemaati ele geçiren haşhaşi çetesi bir yandan HDP'yi desteklerken, diğer yandan Kemal Kılıçdaroğlu'nu bu vaatler üzerinden yağlıyor, ballıyor, yalıyor. Her yerde, "Hırsıza oy vereceğinize düsürt adam Kemal Kılıçdaroğlu'na oy verin" diye propaganda yapıp duruyorlar.

Onlara söylenecek tek söz var.

Suçladığınız kesim hırsızlık konusunda sizin elinize su bile dökemez. KPSS, zekat, kurban ve himmet adı altında çalmanın, çırpmanın resitalini sundunuz. Vatan ve millet düşmanı olup çıktınız. Onbinlerce insanın geleceğini, istikbalini çaldınız.

Hiçbir yardım kuruluşu, hiçbir Sivil Toplum Kuruluşu Kudüs'te barınamazken, nasıl oldu da "Kimse Yokmu Derneği" olarak orada muhteşem temsilcilikler açtınız?

Siz önce millete bunun hesabını verin!

internethaber.com

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;