POLEMİK

Süleyman Özışık : Anketler, 'CHP bu kez başaracak' diyor!

Tarih
03 Şubat 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

3 şubat 2015

Yazıya başlamadan önce son günlerde yayınlanan tüm anketleri tek tek gözden geçirmeye çalıştım. Bazı anketler, AK Parti'nin oy aranını 48-50 bandında gösteriyor. Kimi anketlerde bu oran yüzde 52'ye varıyor.

Ama bazı araştırma şirketleri var ki, anket yerine adeta algı operasyonu yapıyor. Bu şirketlerden iki tanesi, AK Parti'nin çöküşe geçtiğini söylüyor!

SONAR da bu araştırma şirketlerinden biri... Genel Müdür Hakan Bayrakçı'ya göre AK Parti'nin oyları ilk kez yüzde 40'ın altına düşmüş.

Geçtiğimiz gün Beyaz TV'de katıldığım Dinamit programında bu konuyla ilgili fikrim sorulduğunda söylediklerimi sizinle de paylaşayım.

Yerel seçimlerde bile yüzde 45 alan bir partiyi Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 40'a düşüren bir anket şirketinin her tarafı ciddi olsa kaç yazar! Bu araştırma şirketlerinin kendisinin bizzat araştırılmaya ihtiyacı olduğu belli. Avrupa'da böyle pespaye anketler yapan araştırma şirketlerini tefe koyarlar..

Bu tür anketler, heyecanını ve CHP'ye olan inancını kaybeden sol seçmeni gaza getirmek için yapılıyor. CHP'li seçmeni kandırmaktan kolay ne var! Dünya üzerinde şeker vermeden kandıracağın tek kesim!

Açıkla bir rakam, hemen inanıyorlar!

İşin tuhaf tarafı bu yalana inananların başını Kemal Kılıçdaroğlu çekiyor. SONAR'ın açıkladığı bu anketten sonra bir televizyon kanalında yaptığı konuşmayı internet gazetelerinden okudum.

Programın sunucusu kendisine, "Anket yaptırıyor musunuz? Şu an CHP'nin oy oranı hakkında bilgi verebilir misiniz?"

Cevap: "Oylarımız yükseliyor. AK Parti'nin oyları ilk kez 40'ların altına düştü. Buda toplumun en azından yaşanan tabloyu hazmedemediğini gösterir."

Sunucu bu iddialı açıklama üzerine "Bu seçimlerde iktidar ortağı olacağınız bir oy oranına ulaşamadığınız takdirde ne planlıyorsunuz?" diye soruyor.

Cevap: "Eğer kişiler bireysel kaygılarla siyasete giriyorlarsa sakın girmesinler siyaset ülke için yapılır, vatandaş için yapılır. Efendim ben kalır mıyım kalmaz mıyım anlayışıyla yapacaksanız hiç girmeyeceksiniz. Biz 2011 seçimlerini başarıyla tamamlayacağız. Ben halkıma güveniyorum, insanlarıma da güveniyorum"

Kılıçdaroğlu'nu azıcık tanıyan herkes, bu söylediklerine kendisinin dahi inanmadığını anında anlar!

İyi tanırım Kemal Kılıçdaroğlu'nu...

İnanmadığı bir şeyi söylediğinde kaşlarından belli oluyor! Piyano tuşları gibi yerlerinden kalkıp, kalkıp iniyor o kaşlar. Hatta çok uçuk bir iddiada bulunurken kulakları bile oynuyor.

Bu kez sadece kaşları ve kulakları değil, sözleriyle de yakayı ele verdi...

Dikkat edin, "Biz yüzde 30'un üzerine çıktık" diyemiyor. "AK Parti yüzde 40'ın altına düştü" diyor. "Bu seçimleri birinci parti olarak bitereceğiz" de diyemiyor. "Seçimleri başarıyla tamamlayacağız" diyebiliyor.

En vahim olanı...

Yıl olmuş 2015, adam 2011 seçimlerinde başarılı olacağını söylüyor! Geçtiğimiz Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 52'nin yüzde 38'den büyük olduğunu anlaması tam 5 gün sürmüştü! Onun için bu halini yadırgamıyorum!

Halkına, insanına güveniyormuş...

Asıl mesele de bu zaten! Kılıçdaroğlu halka güveniyor ama, halk ona güvenmiyor! Çünkü sözlerinde inandırıcılığın kırıntısı dahi yok! Hadi diyelim ki AK Parti iddia ettiği gibi 12 puan kaybederek yüzde 40'ın altına düştü. Bu 12 puanın tamamını sadece  CHP mi alacak? HDP ve MHP avucunu yalayacak, CHP yüzde 40'lı rakamlara yükselecek öyle mi?

Lütfen birileri Kılıçdaroğlu'nun kulağına usulca ve korkutmadan fısıldasın...

Tayyip Erdoğan meydan meydan dolaşıp CHP'ye oy istese bile bu rakamları görmek mümkün değil!

SİHİRLİ MİKROFON

Karadeniz FM'de sabah programı sunan ve benim de hayranlıkla takip ettiğim kardeşim Adem Metan iki yıldır benim diyen organizatörlerin başaramayacağı bir çalışmaya imza atıyor.

Metan'ın olaganüstü çabaları sonucu düzenlenen dev organizasyonda Türkiye'nin en iyi radyocularına verilen "Sihirli Mikrofon" ödülü törenini izlerken, "Keşke radyocu olsaydım" diye iç geçirmiştim!

Fatih Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda aylarca konuşulan organizasyona bu yıl ev sahipliği yapıyor. Belediye Başkanı Mustafa Demir’in öncülüğünde, radyoların yaşamımızdaki öneminden yola çıkarak, bu sektöre hizmet etmek, başarılı radyoları, radyo programcılarını ve programlarını ödüllendirmek amacıyla “Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri”nin, üçüncüsüne destek oluyor; hayatımızdaki “ses”leri görünür kılıyor.

Türkiye genelindeki radyo ve radyocuların katılımları ve radyo dinleyicilerinin oylarıyla belirlenen “3. Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri” için oylamalar, 6 Şubat 2015 tarihine kadar www.sihirlimikrofon.org internet sitesi üzerinden yapılıyor.

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'in ve ünlü isimlerin katılımıyla renklenecek büyük ödül töreni 10 Şubat 2015 akşamı, Ceyhun Yılmaz’ın sunumuyla, 20:00’deki kokteylin ardından saat 21:00’de Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi – Ana Tiyatro’da gerçekleşecek.

Bence Adem Metan'ın çalışmasını ve Fatih Belediyesi'nin bu çalışmaya verdiği desteği alkışlamak adına yukarıda yazılı internet adresine gidip, favoriniz olan radyocuyu seçerek bu organizasyona katkı sağlamalısınız.

Bu katkı, her gün değerlerinize ve inançlarınıza hakaret eden halktan kopuk diğer radyoculara karşı duruşunuzu da göstermiş olacak!

Anlatabildim mi?

internethaber.com

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;