GÜNCEL

Sinan Burhan : Türksat TL’ye dön…

Tarih
18 Ağustos 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Sinan Burhan

Bugünlerde doların ülke ekonomimize verdiği tahribatı konuşuyoruz. ABD dünyayı bu dolar illeti ile sömürüyor. Üstelik bu para ABD’ye de ait değil. Bu para üç-beş aileye ait. Dünyayı bu para ile onlar yönetiyorlar. Rahmetli Erbakan Hocamla bir program yapmıştım. Rahmetlinin ölmeden önceki son programıydı. İnternete girip izleyebilirsiniz.

Bu programda Siyonizm ve ABD Dolarının hikâyesini anlatmıştı. Dünyanın nasıl yönetildiğini anlamak isteyenler bu programı tekrar tekrar izlesin. Cumhurbaşkanımız Erdoğan liderliğinde ülkemiz lider ülke olma yolunda hızla ilerliyor. Milli sanayi kuruyor ve bağımsız dış politika izliyor. O nedenle ABD ve Batılılar ülkemize diz çöktürmek istiyorlar. Dolar üzerinden operasyon yapıyorlar. Cumhurbaşkanımız Doları bozdur kampanyası başlattı. Tüm vatandaşlarımız bu çağrıya uydu. Peki, gariban vatandaşımızı bu çağrıya uydu da devletin kurumları neden uymuyor.

Bu arada; Diyanet İşleri Başkanımız Ali Erbaş’ı tebrik ediyorum. Kendisi hac ve umre ziyaretlerinin dolarla yapılmayacağını söyledi. Cumhurbaşkanımızın bu çağrısına milli kuruluşumuz TÜRKSAT da uymalıdır. Adı bile Türk olan bu kuruluşun dolarla ödeme alması doğru değildir.

Anadolu Yayıncılar Derneği olarak Dolar bozdur kampanyasına katılarak üyelerimizle birlikte karınca kararınca dolarlarımızı bozdurduk. ABD’nin ülkemize ekonomik saldırısını asla kabul etmiyoruz. Ekonomik savaşa karşı tıpkı kurtuluş savaşında olduğu gibi dimdik duruyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanındayız.

Bu ülkeye hizmet eden tüm milli kurumlarda Dolarla alışverişten vazgeçmelidir. TÜRKSAT kurumu yerel ve ulusal medyadan ödemeleri Türk Lirası üzerinden almalıdır. Bu milli kuruluşumuz Doları bırakmalıdır. Televizyonlara satışları Türk Lirası üzerinden olmalıdır. O nedenle TÜRKSAT’ın doları bırakıp TL’ye dönmesi gerekir.

 Bu savaş kurtuluş savaşıdır. TÜRKSAT kurumu da bu savaşa destek vermelidir. Bu ülkeye büyük hizmetler veren bu güzide kurumumuz Türk Lirasına dönmelidir. Yerel kanallar ücretlerini ödeyemez hale geldi. Bu sorun sadece yerel TV’lerin sorunu değildir. Ulusal televizyon kanalları da sıkıntı içerisindedir. Onlar da TÜRKSAT’a TL ile ödeme yapmalıdır. Bu konuda Ulaştırma Bakanımız Cahit Turhan Bey gerekeni yapmalıdır. Madem vatandaşımız kıt imkânlarına rağmen dolarını bozdurup Türk Lirasına geçmiştir. Devletimizin kurumları da TL’ye geçmelidir.

yazının kaynağı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • keloğlan

    19 Ağustos 2018 09:08
    0 0
    DEVLET ... içki içerken çocuklarına ... ben içiyorum siz içmeyin çok zararlı diyen babaya benziyor
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;