GÜNCEL

Markar Esayan : Önce o elini indir

Tarih
30 Mayıs 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Markar Esayan

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayının Arnavutköy’deki esnaf kardeşimize dönük muamelesini izlediğimde açıkçası sırtıma “pislik” sürülmüş gibi hissettim.

Çok özür diliyorum. Ama inanın tiksindim.

Yıl 2019, ama biz 1970 kasaba siyasetçisi “Zübük” tiplemesinin gerisine düşmüş vaziyetteyiz.

Bu aday şahıs vatandaşa nasıl bu kadar fütursuzca dokunabilir anlayabilmiş değilim. Esnaf arkadaşımıza da sabrından ötürü teşekkür ediyorum. Çünkü olur da şöyle bir elini itseydi, herhalde bir ay boyunca bunların mağduriyet cazgırlığına maruz kalacaktık.

CHP’li adayların kim olduklarının çok önemi yok demiştik. Mühim olan kime kaybettiriyor olduklarıdır. Hasılı Erdoğan’ın karşısına kimi çıkarsanız, PKK’sından FETÖ’süne, ABD’sinden AB’sine zaten onu destekleyecek.

Ama insanın gururuna dokunur da punduna getirip milli/yurtsever birkaç dişe dokunur laf eder değil mi? Yok etmezler, etmiyorlar, etmeyecekler.

Ajansları izin vermiyor çünkü.

CHP şunu çok iyi bilmektedir. Uzun yıllardır yaptıkları algı çalışması ile seçmenlerine her türlü anormalliği hazmettirebilmişlerdir. Dolayısıyla “Sınırımızda başkası olacağına PYD olsun” deseler de, PKK ve FETÖ’ye tek kelime etmeseler de oy kaybından çekinme durumunda değildirler.

CHP ve HDP’ye 2010’dan beri kendi kitlelerini marjinaleştirme görevi verilmiş gibidir. HDP’nin zaten ne olduğu bellidir. CHP ise kaset operasyonuyla bu işleve uygun hale getirilmiştir.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Diriliş Osmanlı

  31 Mayıs 2019 16:39
  0 0
  Adamlarını nesebi o kadar geniş ki, yüzlerine tükürsen şükür diyecekler. Zaten o yüzden bu benzemezler bir arada. Amaçlarına ulaşsın yarın hepsi bir birine parmak atmaya kalkışırlar.
 • Arif

  31 Mayıs 2019 10:08
  2 0
  Çok önemli bir noktaya parmak basmışsınız. Her türlü anormalliği hazmedebilen bir seçmen kitlesi. İnsanın "adamlarda ne mide varmış!" diyesi geliyor.
 • Asım

  31 Mayıs 2019 01:55
  2 0
  Maalesef sayın Esayan'ın dediği doğrudur. Fetö'cüler nasıl zombileştirilmişse, CHP tabanı'da öyle zombileştirilmiştir. Erdoğan gitsin diye şeytanla bile iş tutarlar
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;