SİYASET

Hakan Albayrak : ‘Musafahalaşma dönemi’

Tarih
20 Nisan 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Hakan Albayrak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP’li Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı ve göreve başladı.

Seçim sonuçlarına itiraz süreci devam ediyor; fakat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Memur-Sen Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmadan anladığımız kadarıyla AK Parti bu işin burada bittiği, Ankara ile beraber İstanbul büyükşehir belediye başkanlığının da CHP’ye kaybedildiği fikrini hazmetme temayülünde.

“Seçim tartışmalarını geride bırakarak, ekonomi ve güvenlik başta olmak üzere asıl gündemimize odaklanmamız şarttır” dedi Erdoğan.

Ve ekledi: “Dönem, kızgın demiri soğutma, musafahalaşma, kucaklaşma, birlik ve beraberliğimizi yeniden perçinleme dönemidir.” 

***

İstanbul ve Ankara belediye meclislerinde çoğunluk “Cumhur İttifakı”nda.

Bu, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı “topal ördek” yapar mı?

Çok uğraşılırsa belki yapar.

Bunun AK Parti’ye faydası olur mu?

Olmaz.

Bilakis; ‘Onları denetliyorlar’ yerine ‘Onları çalıştırmıyorlar’ dedirtilirse maşeri vicdanda öyle bir yara açılır ki, bir dahaki seçimlerde CHP’li başkanların başarısızlığı değil AK Parti’nin onları başarısızlığa mahkum etme siyaseti cezalandırılır. (‘Mağdur olan halk bunlardan yaka silker, bize gün doğar’ diye düşünen varsa -ki olmadığını ümit ederim- düşüncesini gözden geçirsin.)

İmamoğlu ve Yavaş’ın halka hizmetini kolaylaştırmak, hele bu istikametteki parlak tekliflerle onları halka en güzel şekilde hizmete ‘icbar’ etmek ise AK Parti’ye puan kazandırır ve bir dahaki seçimlerde daha iyi bir belediyecilik iddiasıyla beraber o puanlar da seçmen tarafından değerlendirilir.

Erdoğan’ın  “Dönem, kızgın demiri soğutma, musafahalaşma, kucaklaşma, birlik ve beraberliğimizi yeniden perçinleme dönemidir” cümlesi bu yolun tercih edilmesini gerektiriyor ve öyle yapılacaktır inşaallah.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • hursit dilaver

    22 Nisan 2019 12:39
    0 0
    tamam anladık. CHPye yatacağız..yeter ki, senin takımın dediği 0lsun. sen daha CHP nedir bilmiy0rsun demek.şu veri k0pyalama hakkında ne dersin, bilgine muhtacız ki ,bizi de nasılplendır hakan.bir lafını duyamadım da ACABA CHPye KIYAMIY0RMUSUN.bizim bildiğimiz hakan bu kadar değişmez di yahu.. dava mı satıldı ne 0ldu..y0ksa yani GUAYD0ya selam mı bunlar.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;