SİYASET

Ersoy DEDE : Trenden inenlerin bir özür borcu yok mu?

Tarih
01 Eylül 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Ersoy Dede

AK Parti’de kendine yeni bir yol haritası çizenlerin tek tek ortaya çıktığını görüyorsunuz. Gül/Babacan ve Davutoğlu ile hareket edenler. Bu isimlerin tamamının bir ortak özelliği var. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çeşitli konularda hata yaptıran isimler. Alın size bir-iki örnek. Eski İstanbul İl Başkanı Selim Temurci. Erdoğan’ın ailesinin hedef alındığı konuşmaların yapıldığı yerde fotoğraf vermekten çekinmiyor artık. “Liderimin ailesi hedef alınırken, siyasi şantajla liderim teröre destek vermekle itham edilirken ben nasıl alkış tutarım” demiyor. O halde soralım. Özellikle FETÖ konusunda Erdoğan, ‘yanıltıldım’ dememiş miydi? Başkanı olduğu Köprü Grubu derneğinde “Profesör olacağıma Albay olsaydım daha çok hizmetim olurdu” diyen Osman Özsoy’a, terörist Gülen’in ABD’de kalması için referans mektubu yazan Mustafa Akyol’a plaket vermiş bir isimdir Selim Temurci. Vaktiyle FETÖ konusunda eğer lider yanıltılmışsa demek ki bu ismin de yanıltanlardan biri olduğu açık. Geri dönüp özür diledi mi Erdoğan’dan? AK Parti’nin en kudretli koltuklarına oturmuş bir diğeri. Sadullah Ergin. Dalga geçer gibi “e-devletten kaydımı sildim” falan diye açıklamalar yapıyor. Yargıyı kendi elleriyle FETÖ’ye teslim ettiği çıktı ortaya. Lidere yapılmaya çalışılan yargısal darbe girişimi bu sayede oldu. Geri dönüp bir özür diledi mi Erdoğan’dan? PKK için, ‘silah bırakıp sınır dışına çıkacaklar’ diyerek çözüm sürecini başlatan Beşir Atalay. PKK’nın palazlanmasına yol açtığı için özür diledi mi Erdoğan’dan? Bugün İstanbul’un en büyük sosyolojik problemi haline dönüşen göçmenler konusunda “AB ile Kayseri pazarlığı yaptık” diyen Davutoğlu… vb... Farkındaysanız uzatmamak adına birer örnek koydum sadece. Yoksa liste uzun. Şimdi siyaseten hatalarının bedelini ödemek yerine bayrak açmayı tercih ediyorlar. Hiçbir şey olmamış gibi... İlginç... 

 

Havayı koklayan ‘AKP’lilerin de kim olduğu biliniyor

Gül-Babacan ve Davutoğlu ekibiyle açık açık birlikte hareket edenleri görüyoruz zaten. Anlaşılan o ki bu isimler Erdoğan’dan tamamen ümidi kestikleri için yeni bir yol arayışındalar. Bu da bir ölçüde anlaşılabilir. Fakat beni asıl düşündüren, tıpkı dershaneler ve 17 Aralık sürecinde olduğu gibi havayı koklayanlar. Bakın ben o süreçlerde de televizyon programları yapıyordum. Açıkça yaşananların bir FETÖ kalkışması olduğunu –ekranda- söyleyecek adam bulmakta o kadar zorlandım ki. Kimi haftalarca sürecek ameliyatlara girdi kiminin bir sesi kısıldı haftalarca düzelmedi kimi tezini yetiştirmek için televizyon orucuna girdi haftalarca bitmedi o tezler. Neler neler. Şimdi hepsi en baba Reis’çi… Olsun. O günlerde yaşananlara benzer bir iklimi yine görüyorum. “Acaba Babacan ve ekibini kırmasak mı?”

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • M. E.

  02 Eylül 2019 09:50
  1 0
  Bu tren zor tren. Bunu en iyi onlar bilir. Bu trenin önünde yığılı yerli yabancı bunca kereste var. Onlara trenden eklenmeler akla ziyan iş. Yedi düvel makinistin dikkatini dağıtmaya çalışıyor. O yedi düvelin yanında durmak, zulme ortak olmak değilse nedir?
 • Azmi

  02 Eylül 2019 08:21
  0 0
  Beşir Atalayın öncülüğündeki çözüm süreci bölge için etkisi bugünlerde de yoğun hissedilen terör destekçilerinin güç kazanma dönemi olmuştur. Fetö de başından beri ordudaki, emniyetteki ve yargıdaki elemanlarıyla terör değirmenine su taşımıştır. 40 yıldır bölge insanı kimi zalimlerin ayak oyunlarından muzdariptir. Ülkenin 700 milyar doları terör nedeniyle buharlaşmış, aş, iş olanakları kısıtlı hale gelmiştir.
 • Daghan

  01 Eylül 2019 16:14
  0 2
  Trenden indirenin hiç mi suçu, ihmali yok...
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;