GÜNCEL

Ersoy DEDE : Neden gitmek için can atıyorlar sizce?

Tarih
01 Mart 2020
İzlenme
Kişi
Yazar
Ersoy Dede

Washington Portakalı ekrandan parmağını sallayarak sitem ediyordu gidenlerin ardından; “Bazılarını memnun edememişiz galiba.. Bu ülke sizin hayatınızı kurtardı. Sizin, eşinizin, çocuklarınızın hayatını kurtardı..” diyordu..

Anlamadım ki.. Geldiklerinden beri ‘gitsinler’ kampanyası yapan Portakal ve diğer tüm turunçgiller, şimdi insanlar kendilerine başka çıkış yolları arıyorlar diye neden sinirleniyor? Gelmesinler diye etmediklerini bırakmamışlardı. E gidiyorlar işte. Hatta gidemiyorlar bile. Bir bilinmeze sürükleniyorlar. Yeni ve belki de sonu faciayla bitecek bir maceraya yelken açıyorlar. Ama Portakal ve türevleri hâlâ memnun değil. “Bu ülke sizin hayatınızı kurtardı” diyor. Şu kibire bakın hele.. Şu enaniyete.. Ee? Hayatını kurtardığınız o insanın, günün sonunda ne yapmasını istiyordunuz?

***

suriyeliler sınır ensonhaber ile ilgili görsel sonucuNeden gidiyor mülteciler? Hiç düşündünüz mü? Portakal’ın istediği gibi minnettar olup Fox Tv’nin kapısında sabaha kadar dua etmek yerine neden kaçış yolu arıyorlar?

Yoksa, yoksa ne?!..

Hayatlarını kurtarmışız..

Öyle buyuruyor Tilkilerin Portakal..

Mantar tabancası patlasa korkudan evinden çıkamayacak olan adamların, bu iç savaştan kaçanlarla ilgili acımasız yorumlarına bakıp, ancak onlar adına utanabiliyorum.

Ak Parti siyasetiyle ayrı düşmüş, stratejik yüzeyselliğin peşinden koşan bir kaybetmiş, Edirne’ye yürüyenlere bakıp şöyle yazmış; “ hani biz ensar/muhacir anlayışıyla kucak açmıştık onlara, şimdi Avrupa’ya karşı kart olarak mı sahaya sürüyoruz?”.. Bu meselelere uzak biri olsa oturur anlatırsın. Ki oturup uzun uzun anlattıklarım da oldu, olmadı değil. gerektiriyor.. 

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;