GÜNCEL

Ersoy Dede : Tamam İnşallah

Tarih
05 Haziran 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Ersoy Dede

5 Haziran 2015

İçimde garip bir huzur var.. Hafta sonuna daha bir ferah giriyorum. Hani ‘sınavdan bir gün evvel çalışmayın’ derler ya.. Onun gibi sanki biraz seresim var.. İtiraf ediyorum, kesin aday listelerinin belli olduğu 7 Nisan tarihinden bu yana, parti başkanları bile benden daha huzurlu uyumuştur, emin olun.. Ne kadar gergin olduğumu anlatamam. Yakınlarım artık bana “senin şu şekeri bir ölçtürsek mi” demeye başladılar. Bu; “Çekilmez bir adam oldun yine, uykusuz, aksi, lanet” demenin kibarcası.. Ama bugün, seçime iki gün kala tüy gibi hafifim.. 

Sanmayın elimde, kimsenin görmediği bilmediği bir anket var..  Yok.. Ben de tıpkı herkes gibi en son anket yasağı geldiğinde gördüm son araştırmaları. Bir ay evvelinden farklı bir durum yoktu.. Birinci parti de, ikinci parti de,  sonuncu parti de belli.. Sadece bugün bir aydınlanma yaşadım.. Dedim ki; “bitti bu iş”… 8 Mart sabahı, yepyeni bir güne uyanacağız.. Saldırı amacıyla kurulmuş internet siteleri kapanmış olacak, kategorik Erdoğan düşmanı yazarların kalemi yön değiştirecek, establishment diz çökecek, İstanbul sermayesi biat edecek, kimse bu memleketin Rockefeller’i yahut Rotschild’i hizaya gelecek, Doğan Grubu da dahil baskın medyanın manşetleri müspet yönde değişecek.. Pazartesi günü Türkiye bambaşka olacak.. 12 Eylül 1980 darbesine ilişkin görüşü sorulan Demirel bir keresinde şöyle yanıt vermişti; “11 Eylül’de oluk oluk akan kan nasıl olup da 13 Eylül’de durmuştur?”.. Bugün de öyle olacak.. 7 Haziran’da herkesin birbirine girdiği bir Türkiye’den, bir gün içinde toplumsal uzlaşı çıkacak, bakın göreceksiniz.. 

Şimdi kasten Kürt nüfusun yoğun yaşadığı yerlerde HDP’nin fiziksel baskısı olduğunu biliyoruz..  Hele de şu Van’daki,  kan damlayan musluk afişine bakacak olursak, baskı değil apaçık tehdit olduğunu bile söyleyebiliriz.. Fakat misal HDP barajı geçemedi.. Tıpkı 2007’den evvel olduğu gibi.. Ne yapacak?.. Kendine bir parlamento binası bulup, orada yerelleşerek devam mı edecek hayatına.. Bunca yıllık kazanımlarını berhava edecek bu çılgınlığı yapmak yerine ülkenin normalleşmesine katkı bulunmak istemeyecek midir?.. Bugüne kadar adını ağzına (beklentileri karşılayacak ölçüde) almadığı Öcalan’ın konumuna dair bir iki söz söylemek yerine ortalığı yakıp yıkmayı mı tercih edeceğini düşünüyorsunuz..Ta ilk gün yazdım. HDP Barajı geçemediğinde ne olacak biliyor musunuz?.. Sadece ve sadece HDP barajı geçememiş olacak.. Bu kadar.. Başka da bir şey olmayacak.. 

Ya AK Parti?.. Mevcut gücünü muhafaza edecek kuşkusuz. Ama yeni bir pencere açacak elbette.. İkinci yarıyı başlatacak. Bu süreçte sanki gergin bir yay gibi durduğu zannedilen çevreler, Yeni Türkiye’nin inşası adına bir araya gelecek ve ülkemde bahar coşkusu yaşanacak..

CHP’de muhtemel bir liderlik sorunu yaşatacak. İçeride partiyi cemaate kiraladın diyenlerle PKK’ya destek olmak adına seçmeni CHP’den soğuttun diyenlerin, seçim sonucu faturayı keseceği Kılıçdaroğlu, geç kaldığı emeklilik günlerini yaşamaya başlayacak..

MHP ise bir kez daha genel başkanını değiştirmeye kalkacak ve bir kez daha Devlet Bahçeli bir yolunu bulup koltuğunu koruyacak..

Sevgili dostlar.. Bizim yapmamız gereken, pazar günü iki elimiz kanda bile olsa gidip oy kullanmak..  Ondan sonra da dikiliriz siyasetçinin önüne ve deriz ki; “ben vazifemi yerine getirdim, oyumu kullandım.. Şimdi sıra sende”.. Kalın sağlıcakla.

YeniAkit

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;