SİYASET

Ersoy DEDE : O Partideki Kripto Fetöcü Kim?

Tarih
15 Mart 2020
İzlenme
Kişi
Yazar
Ersoy Dede

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, Başkan Erdoğan'ın, yeni kurulan partilerden birinde, kurucu üye olarak gördüğü isim için ‘kripto Fetöcü’ dediğini iddia etti.. Böyle bir şey yaşandı mı bilmiyorum. Benim tanıdığım Erdoğan, trenden atlayanlarla ilgili olarak menfi/müspet yorum yaparak zaman kaybedecek biri değildir. Şu mu atlamış, bu mu zıplamış uğraşmaz, ilgilenmez. Zira onun işi başından aşkın. Bu yeni partiler falan, detay.. Böyle basitlikler onun gündemi değil.

***

Başkan ilgilenmez fakat Selvi’nin yazısını okuyunca, ben biraz daha yakından bakayım istedim listeye. Ve dikkatli bakınca bazı isimler tanıdık geldi.. Mesela Zehra Zeynep Dereli.. Ahmet Aydın Bolak’ın torunu.. zehra zeynep dereli ile ilgili görsel sonucuBolak, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in iş dünyasındaki en önemli adamıydı. Gülen’i; Rahmi Koç, Sakıp Sabancı gibi kuvvetli insanlarla tanıştıran, beyazların dünyasına sokan isimdi.. Gülen, o kadar uzaktı ki o dünyaya, Bolak’ın evindeki yemeklerden birinde tabağa elini sürmemişti. ‘Neden yemediniz?’ diye soran Şerif Ali Tekalan’a, ‘nasıl yeneceğini bilmiyordum’ demişti.. Aydın Bolak önemli yani.. Zehra Zeynep Dereli işte o Aydın Bolak’ın torunu..

***

Ahmet Aydın Bolak ile ilgili görsel sonucuTabi benim için sadece dedesi değil önemli olan.. Zehra Zeynep Dereli’yi asıl 17 Aralık öncesi, evinde verdiği yemekle hatırlıyoruz..Tarih 23 Kasım 2013.. Yer; o vakit ABD menşeli lobicilik şirketi APCO Worldwide’ın genel müdürü olan ZEHRA Zeynep Dereli’nin Çengelköy'deki Yalısı.. Yemekteki ağır misafir, yeni göreve gelen bir CIA misyon şefi.. Söz konusu yemekte, Cüneyt Özdemir ve eşi, iş adamı Orhan Karadeniz, Serdar Bilgili, halen Fetö soruşturması nedeni ile firari olan Fetin Kazancı gibi isimler de var.. Yemeği tartışmalı kılan ise gecenin ağır ismi olan, CIA misyon şefinin sözleri.. “.. 1 ay içinde Türkiye'de önemli değişiklikler olacak...” diyordu bu ağır misafir. Gecenin tanıkları ise (belki de) sahiden bir ay sonra olacaklardan habersizdi.

yazının devamı
 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;