POLEMİK

Ersoy Dede : Milliyet Gazetesi ve HDP

Tarih
28 Nisan 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Ersoy Dede

28 Nisan 2015

Bazı gazeteler öyle bir hâl aldı ki artık her yazanın her yazdığı yanına kâr kalıyor.. Yalanmış, manipülasyonmuş, siparişmiş, hiç önemi yok..  Örneğin, ‘İmralı Zabıtları’ haberinden sonra; “Nasıl girdim bu işe ya, kim için?” diyerek ağlayan patronlar acaba bugünlerde PKK’nın siyasi kanadı HDP için arka arkaya güzellemeler yapan Aslı Aydıntaşbaş’ı okuyor mu ara ara.. Kategorik olarak AK Parti ve Erdoğan düşmanlığı yapan Aslı Aydıntaşbaş artık açıkça PKK’nın siyasi kanadı HDP’nin propagandasını yapıyor. Ve üstelik de yalan yanlış bir takım bilgilerle, verilerle.. Artık neredeyse hemen her yazısında HDP’nin nasıl da cici bir parti olduğunu ve sayısal olarak da üstünlüğü elinde tuttuğunu üfürüyor. Gerek etrafındaki bir takım adamlara sorarak edindiği izlenimleri gerçekmiş gibi yazıyor gerekse ‘yapılan araştırmalar gösteriyor ki’ gibi bir takım kaynağı belirsiz anketlere atıf yapıyor.. 

Bu kamuoyu oluşturma operasyonu bizzat HDP’nin parti olarak seçime girme kararıyla birlikte start aldı.. O vakte kadar CHP övgüleri düzen yazarlar, birden bire ‘CHP nasıl olsa iktidara geliyor, biz HDP’ye baraj geçirtip keselim AK Parti’nin önünü’ demeye başladı.. Deniz Baykal’ın ‘CHP Kızılay değildir’ ya da Mustafa Balbay’ın ‘CHP Darülaceze değildir’ temalı çıkışları bu yüzden… 

Hatırlasanıza 21 Mart Nevruz Buluşması yapılacak.. Abdullah Öcalan’ın mesajı okunacak.. Hemen öncesinde yapılan tartışmalı Dolmabahçe Toplantısı’nda katedilen mesafenin temelleri atılacak.. HDP’nin, 21 Mart öncesi son grup toplantısı.. Diyarbakır’a meydanlara milyonlarca kişiyi davet edip güçlü bir barış çağrısına ev sahipliği yapması bekleniyor.. Ama o ne yaptı?.. O son grup toplantısında, twit atar gibi tek cümlelik bir mesaj verdi ve toplantıyı kapattı.. Öcalan’ın açık tavrını bilmesine rağmen, ‘başkanlık sistemine yokuz’ dedi.. Üç gün sonra yapılan Nevruz Buluşmasına da gitmedi zaten.. İşte bu mesajını Nişantaşı almış olmalı ki düne kadar ‘terörist’ dedikleri bir yapıyı birdenbire demokrasinin sigortası konumuna oturtuverdiler.. Tehditle, baskıyla, şantajla, silahların gölgesinde süren bir kampanyaya Doğan Medya Grubu sayfalarından, Demirören Medya Grubu sayfalarından methiyeler düzmeye başladılar.. Hep Hürriyet’e, Radikal’e falan bakıyoruz ama Milliyet Gazetesi de aşağı kalır gibi değil..  Kadri Gürsel bir taraftan, Aslı Aydıntaşbaş bir taraftan, Mehmet Tezkan başka bir taraftan tam saha pres HDP propagandası yapıyor.. Ve bunu da artık gizlemiyorlar.. 

Kadri Gürsel diyor ki; “… HDP Meclis’e girerse, AKP 330 ve üzerinde sandalye elde edemeyecek, Erdoğan da hayalindeki otoriter başkanlık rejimi anayasasını yaparak halk oyuna götürme şansını bulamayacak….” 

Mehmet Tezkan; “…HDP barajı aşarsa durum değişiyor.. Başkanlık projesi rafa kalkıyor.. İktidar partisi ağzıyla kuş tutsa Anayasa’yı değiştirecek milletvekili sayısına ulaşamıyor….”  

Güneri Cıvaoğlu.. “… HDP Barajı aşarsa, AK Parti’nin bırakın tek başına anayasa değiştirecek sayıda milletvekilini Ankara’ya götürmesini ya da referanduma götürecek sayıda milletvekili çıkarmasını, tek başına iktidar olması bile tehlikeye girer. Bu durumda ortaya iki ortak hükümet olasılığı çıkar. 1- AK Parti ve HDP’nin ortak hükümeti. 2- CHP, MHP, HDP ortak hükümeti…”

Aslı Aydıntaşbaş zaten HDP basın bürosu gibi çalıştığından tek tek alıntılamıyorum. Ama sadece şu üç-dört yazardan alıntıladığım cümleler bile size, bu argümanların tek merkezde pişirildiği ve servis edildiği izlenimini vermiyor mu?.. 

9 KEZ LEZBİYEN

Ayrıca Aslı Aydıntaşbaş’a bir küçük hatırlatma..  Yalçın Akdoğan’ın HDP seçim beyannamesini eleştirirken, metinde 9 kez lezbiyen ifadesi geçtiğini söylediğini nakletmiş.. Ve Twitter’a yazmış; “Koşup baktım ‘ben mi atladım’ diye. Yok tabii” demiş.. Aslı Hanım, LGBT, “lezbiyen, gay, biseksüel ve transgender”in kısaltılmış hali. Ve metinde 7 kez LGBT olarak yazılmış iki kez de açık açık lezbiyen olarak.. Ok?.. 7+2 = 9.. Kalın sağlıcakla.

YeniAkit

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;