SİYASET

Ersoy Dede : Herkes hesap verecek

Tarih
31 Temmuz 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Ersoy Dede

31 Temmuz 2015

Artık bu kadar da olmaz.. Her ‘bu kadar da olmaz’ dediğimde karşıma bir yenisi daha çıkıyor.. Çıtayı daha ne kadar yukarı çıkaracaklarını da açıkçası bilemiyorum..  Doğan Grubu’nun gazeteleri, televizyonları birer örgüt bülteni gibi çıkmaya devam ediyor.. Ve bunu öylesine pervasızca yapıyorlar ki, bir söz söylediğinde sen suçlu çıkıyorsun.. 

İşte ortada.. Milletçe şehitlerimiz için göz yaşları döktüğümüz bir günde, ısrarla terör örgütünün katliamlarını, sanki devam eden operasyonların intikamı ya da karşılığı gibi gösterme yarışına giren Doğan Grubu televizyon ve gazetelerine hiçbir savcı işlem başlatmaz mı kardeşim?..  Alçakça, kalleşçe, haince, sinsice asker-polis şehid ettikleri gün, PKK’nın siyasi kanadına mensup biri çıkıp, “PKK sizi tükürüğüyle boğar” diye meydan okuyor.. CnnTurk’te bu sözler tevil ediliyor. Hangi servise hizmet ettiğini  bilmediğim adı ‘Şirin’ kendi ‘Poison’ bir ekran yüzü, alenen ve açıktan milleti tehdit etmiş bir PKK destekçisi adamı yayına bağlıyor ve aklıyor.. Buna imkân sağlayan CnnTurk Genel Yayın Yönetmeni Barış Tünay da ayaklarını uzatmış izliyor.. Bu kabul edilebilir bir şey mi arkadaş?.. 

Biz Barış Tünay’ı, SkyTurk’te ‘Kan Uykusu’ isimli, PKK’nın vahşi yüzünü gösteren belgeselin arkasındaki isim olarak bilirdik.. Hatta açık söyleyeyim, o yıllarda Kan Uykusu’nun nasıl faşist bir iş olduğu konusunda da eleştirilerimi saklamadım.. Ama bugün geldiğimiz nokta ile Kan Uykusu arasında, makul bir zemin yok mu arkadaş?.. Ha derse ki; “buranın yayın politikası böyle, ben patrona bakarım”, olabilir.. O zaman da bir karar vereceksin.. Altına imza attığın bir kanalda, terör örgütünün propagandasını yaptırtmayacaksın.. O ahlâk yoksunu PKK destekçisi diyor ki: “… PKK, Türkiye’yi ve Ortadoğu’yu güller bahçesine çevirmek için  ortaya çıkmış barış ve halk hareketidir.….. PKK’nın öyle bir gücü var ki sizi tükürüğüyle boğar. Ateşle  oynuyorsunuz, bu anlaşılmaz tekçi, zihniyetçi iktidar hırsından vazgeçin…..” Şimdi Şirin Payzın, bu sözlerin sahibini, ‘merkez’ medyada aklamak isteyebilir.. Bir nedenden dolayı, Aydın Doğan da bu durumdan memnuniyet duyuyor olabilir.. Ama benim tanıdığım Barış Tünay, bugün çıkıp “artık bu kadarı da fazla” diyecek noktaya gelmiş olmalı.. 

Şirin Payzın ve onun gibilerin anlamadığı ise şu.. Bakın Savcımız Mehmet Selim Kiraz, şehid edildiğinde Hürriyet Gazetesi, DHKP-C bülteni gibi çıktı.. Elinde silahıyla, yıldızlı mıldızlı propaganda maskesiyle bir terörist, tam sayfadan verildi, üstüne de ‘Berkin’ sosuyla servis edildi.. O gün ‘Derin Hürriyet’ Ertuğrul Özkök uyandı ve yazısını değiştirdi.. Artık birinci sayfaya müdahale edecek gücü olmadığından mı bilinmez ama en azından kendi köşesinden bir mesaj vermesi gerektiğini düşünerek dedi ki: “Ben son tahlilde devletimin yanındayım, bu böyle biline”… Her fırsatta en sert sözlerle eleştirdiğim Ahmet Hakan var ya Ahmet Hakan.. Ne vaat edilerek Aydın Doğan’a köle yapıldığını bilmiyorum.. Fakat Ahmet Hakan bile tekerlek patladığında, doğru safta yer alır.. Devşirmedir falan ama millet-memleket söz konusu olduğunda, hiçbir yabancı servisin köpeği olmaz.. Bir tarafta şehit cenazesi kalkarken, PKK destekçisi yayınlar yapmaz, yapanı da savunmaz.. ‘Barış Tünay’ diye ısrarla bir ismin altını çizmemin nedeni de bu.. Barış Tünay da buralıdır.. Asıl gücüme de bu gidiyor.. Kadri Gürsel gibi biri olsaydı televizyonun başında, böyle bir araba dolusu laf etmezdim.. 

Bu araya Abdullah Zeydan ile ilgili bir de not düşeyim.. Bu isim, Hakkari’de tanınmış bir aileye mensup.. Kuşkusuz etnik aidiyeti herhalde ağır bastığı için politik olarak bambaşka bir tarafa savrulmuş.. Oysa yakından tanıdığımız diğer aile fertleri, devletine bağlı isimlerdir..  Bölge böyle yüzlerce aileyle dolu.  Aynı aileye mensup Kurtuluş Zeydan’ı tanıyorum ben.. Abdullah Zeydan, HDP’den aday olmaya karar verdiği anda, yürüttüğü kamu görevinden affını istedi..  ‘Ailemden çıkan böyle birinin, benim soyadım üzerinden devletime zarar vermesini kabul edemem’ dedi.. Görev yaptığı kurum ise, ‘biz sizi biliyoruz, lütfen işinize devam edin’ diyerek istifayı kabul etmedi.. Bir diğeri eski bir parlamenter.. Rüstem Zeydan.. Bölgesinin kalkınması, topraklarına barış gelmesi dışında hiçbir şey yapmadı..  Ama bu, Abdullah Zeydan’ın, bu tehditlerine pabuç bırakılacağı anlamına gelmiyor.. Herkes her sözünün hesabını verecek.. Kalın sağlıcakla.

YeniAkit

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;