GÜNCEL

Ersoy DEDE : Deniz dışarı Sebahattin içeri!

Tarih
18 Şubat 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Ersoy Dede
 15 Temmuz destanı yazılırken Genelkurmay önünde bir yiğit yumrukluyordu tankı. İsmi Sebahattin Arslan.. Darbeci teröristler; “önümüzden çekilmezsen vurmak zorunda kalacağız” dediğinde; “Vurmazsan şerefsizsin” demişti.. Açtı göğsünü yürüdü tankın üstüne… Hani hep anlatılır ya; “Çıplak ellerle tankı durdurdular” diye.. İşte o adam, bu adamdı.. Gülten Akın, şiirinde diyordu ya;  “Büyü de baban sana, baskılar, işkenceler, kelepçeler, gözaltılar, zindanlar alacak..” diye.. Gençliğinin baharında hepsine sahipti.. Sadece düşüncelerinden ötürü 28 Şubat cuntası zindana attı onu.. Alın ‘Sıradışı bir 28 Şubat Hikayesi’ kitabını, o zulüm yıllarıyla nasıl dalga geçtiğini görün bu yiğit adamın..

 

8 kişiydiler tutuklandıklarında.. 8 gün işkence yaptılar Sebahattin’e..  8 seneye yakın yattı cezaevinde.. Noel Baba operasyonunda vuruldu bir de.. 2006’da tahliye olduğunda yeni bir sayfa açıldığını düşünüyordu hayatında.. Artık ‘1.000 yıl sürecek’ denen 28 Şubat bitmişti.. Cuntanın, üzerinden silindirle geçtiği insanlar iktidardaydı artık.. İklim değişmiş, Akdeniz olmuş gibiydi sanki.. Ama bazı şeyler hiç değişmiyor mu ne?.. 28 Şubat’ın sene-i devriyesinde, haksız yere 20 yıldır zindanlarda tutulan vatan evlatları için hürriyet isterken, bir anda apar-topar Sebahattin’i tutukladılar.. Yatanların ‘fazla’ yattığını anlatmaya çalıştığımız bu günlerde, Sebahattin’e, ‘eksik yatmışsın’ dediler.. Deniz Yücel’in kız arkadaşıyla hasret giderdiği dakikalarda, Sebahattin hamile eşiyle hasta yavrusunu ümmete emanet ediyordu.. Adaletin bu mu dünya?.. 

 

 

FETÖ kanalında tehdit etmişti!

Meral Akşener’in ekibinde İsmail Türk diye biri var.. ‘Habererk’ isimli bir internet sitesi üzerinden Bahçeli ve arkadaşlarına operasyon çeken bir hizipti bunlar MHP’de.. Meral Akşener, İP hareketini ilan edince burada konumlandılar.. Ekrem Dumanlı’nın ilk gözaltına alındığı 14 Aralık operasyonu sırasında örgüt televizyonu S Haber’de yorum yapıyordu.. Benim; ‘Bugün Ekrem’in yanında resim veren milletvekilleri, siz de gün gelecek hesap vereceksiniz’ sözüm, bu adama soruldu canlı yayında.. Hakan Şükür, İdris Bal ve İdris Naim Şahin’i kastediyordum.. İsmail Türk, bunun üzerine, türlü hakaretler ettikten sonra; “Bir gün de Ersoy Dede’yi sokakta yakalarlar, ağzını burnunu kırarlar” dedi.. FETÖ televizyonunda, FETÖ’cüleri savunmak adına, beni böylesi açıkça tehdit etmiş olan bu adam, 2014’ten beri firariydi.. Geçenlerde yakalandı, mahkemeye çıktı.. Hakim, bu açıkça tehdidi, ‘kabahat’e soktu, 87 gün karşılığı bir asgari ücret kadar ceza verdi yolladı.. Onu da dört takside böldü.. Umarım yakınlarda, yargıdaki garip manzaraları daha da fazla konuşmak zorunda kalmayız.. 

Star
18 Şubat 2018

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Nusret

  19 Şubat 2018 20:00
  0 0
  Tam işte bu kabuğumuzu kırdık , üstümüzdeki ölü toprağını attık bizler meydandayız hemde eskisinde çok daha güçlü ve sayımız çok dediğimiz zamanda maalesef her zamanki gibi azınlığın dediği oldu.Bizlere artık sadece belediye başkanlığı yaptırıyorlar çöp toplat çevreyi düzenlet vs... ama genele umuma dokunma ayarı veriyorlar senin görevin bu kadar...Yazık hala Cumhur Başkanımıza bu devlet belediye başkanlığı yaptırıyor...
 • hursit dilaver 2

  19 Şubat 2018 17:42
  0 0
  ACABA TAM FIRSAT DİYEN ve zekada BİZİMKİLERE 3-4 TUR BİNDİREN FETÖ ZEKASI, almanyada '' elinizde muthiş bir REHİNE var. DENİZİ ALMADAN GÖNDERMEYİN 'dediler de merkel tayfasına akıl mı verdi.ne yani, boşamı verdik. bari yunandaki 6 darbeciyi alaydık.bari zekeriya öz ve ekibinden birilerini alydık. VE NE ALDIK BEYLER.YOKSA ELLERİNDEKİ REHİNE TAM BİR BİNGO REHİNE MİYDİ.de deniz bile şaşırdı..hııı ne oldu da denizi verdik..kusura bakmayın, sorarız di mi..
 • hursit dilaver

  19 Şubat 2018 17:38
  0 0
  ah ersoyum, vah ersoyum..sen hala anlamadındemek. deniz yücele merkel SPONSOR oldu.şu kacan can dündara amerikalı bakan SPONSOR oldu. İŞ KALDI ENİS BERBEROĞLU İLE DEMİRTAŞA SPONSOR KALMAYA. izmirli papazınki zaten TRUMP idi.ama beceremedi. aklıma şu geldi, acep trumpun alamadığı papaz varken. MERKEL DENİZİ NASIL ALDI.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;