GÜNCEL

Ersoy DEDE : Demek Ahmet Altan’ın kitabını kimse basmıyormuş!

Tarih
16 Ocak 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Ersoy Dede

Nagehan Alçı ortayı yapmış Ertuğrul Özkök golü atmış.. Neymiş?.. Ahmet Altan kitabını her dilde çıkarabiliyormuş fakat bir tek Türkçe çıkaramıyormuş.. Mehmet Altan cezaevinde ağabeyinin kitabını istetince gardiyan, “kitabı yok ama yazarı burada” demiş.. Falan.. Nasıl baskıcı faşist (!) bir iklimse Ahmet Altan’ın kitabını basmaya korkar olmuş yayınevleri. Vermeye çalıştıkları mesaj bu.. Ya hu çıldırdınız mı siz!. Abdullah Öcalan’ın bile kitaplarının satıldığı bu memlekette kim Ahmet Altan’a sansür koyacakmış.. İşte yayınevi açıkladı.. Hazret Türkçe basmak istememiş romanı.. Bize yazmamış yani anlayacağınız.. Yapıyorlar bazen bunu.. FETÖ’nün gelini Eliph Shaphak da öyle tercih ediyordu.. Şimdi ne diyecek bu rutubetten faşizm kokusu alanlar, merak ediyorum.. Bir de Türkiye’de FETÖ’nün medyalarına bir an evvel el konulması gerektiğini ilk dile getirenlerden biri Nagehan Alçı’ydı.. “Terör örgütünün medyası mı olur” diyordu ve haklıydı da.. O el konulması gerektiğini söylediği gazetelerden biri de Ahmet Altan’ın gazetesi değil miydi? Demek artık terörist değil. İlginç.. 

Sizi bir kare fotoğrafla köşeye sıkıştırırlar Işıl Hanım!

Işıl Özgentürk Cumhuriyet gazetesinde kaleme aldığı, ‘Yeni Kuşak Türbanlılar’ başlıklı yazısında, başörtüsü üzerinden saçma sapan ipe sapa gelmez bir benzetme yapmış.. Başörtüsünün Sümerlerde fahişeler tarafından kullanıldığını yazmış.. Bu hikayenin kaynağı kendini ‘profesör’ olarak tanıtan ancak doktorası dahi olmayan Muazzez İlmiye Çığ isimli bir operasyon tarihçisine aittir. O da 28 şubat günlerinde başörtüsünü itibarsızlaştırma kampanyasının bir ayağı olarak piyasa sürülmüş bir görevliydi.. Şimdi her başörtüsü konusu açıldığında “bilmem hangi tarihte fahişeler tarafından kullanılırdı” diye yazılıp çiziliyor… Işıl Hanım da düşmüş bu tuzağa.. Gelin kırmadan dökmeden bu mayınlı sahada iki soru soralım Işıl Özgentürk’e;  

1) “Biri de çıkıp ‘yeni kuşak fahişeler’ kime benziyor peki” diye sorarsa cevabınız ne olur?

2) Ölüm yıldönümünde saygıyla, rahmetle, şükranla andığımız Zübeyde Hanım’ın başörtülü fotoğraflarına bakarak aynı yazının, hedefiniz dışında başka kimleri incitebileceğini düşündünüz mü?

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;