GÜNCEL

Aziz ÜSTEL : Ve karşınızda Tayyibe Gülek hanımefendi!

Tarih
01 Haziran 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Aziz Üstel

GÜLEN'İ ABD'YE, NATO VE PAPA'YA SUNAN ADAM: KASIM GÜLEK-4   

Gazeteci Leyla Umar, Gülek çiftinin Patrik Athenegoras tarafından kutsanmasını şöyle anlatır: "CHP eski Genel Sekreteri Kasım Gülek, Meclisin müzmin bekarlarındandı. Onu bazen Maçka'daki evimde ağırlardım. Yaşam öyküsünü anlatırken kaç kez gözlerinden akan yaşları görmüşümdür. Neden evlenmediğini sorduğumda, 'kişiliği anneme benzeyen bir kadın tanısam, hemen evlenirim' derdi. Günlerden bir gün kapım çalındı, açtım. Eşikte Gülek kolundaysa yeşil-mavi gözleri gülen bir kadın. Genç kadını göstererek, 'İşte nişanlandığım Nilüfer hanımı önce size takdim ediyorum. Buradan hep birlikte aziz dostum Patrik Athenegoras'a gidiyoruz. Nilüfer'i takdis etmesini istiyorum’ dedi. Üçümüz o gün Fener Rum Patrikhanesi'ne gittik. Patriğin takdis ettiği gelinle damat Büyükada Anadolu Kulübü'nde verdikleri ufak bir davetle dostlarını ağırladı…"

Tayyibe Gülek 20 Mayıs 1969'da dünyaya geldi. Erkek kardeşiyse 6  Mart 1971'de doğdu. Tayyibe ilk okuldan sonra ABD'ye gönderildi. Türkçe sınavlarında kaldığı için Dışişleri Bakanlığı'na giremedi. Emre Gönansay onu Başbakanlığa aldırır… DSP Milletvekili Tayyibe Gülek yaşamının büyük bir bölümünü babasının da vatanı olan Amerika'da, teyzesi Aylin'in yanında geçirir. 

Fetullah Gülen'in ABD'ye gidişi sırasında büyük yardımları dokunduğundan Ecevit önce Tayyibe Hanım’ı milletvekili sonra da bakan yaptı. Derken gazeteci Murat Birsel'le evlendi; 1996'da evlenen çift kısa süre sonra boşandı. Sonra Devlet Bakanlığı sırasında bankacı İlker Domaç'la evlendi; şahitleri Kemal Derviş'ti. 

Kasım Gülek bu evlilikten 6 yıl önce vefat etmiş, cenaze namazını Gülen kıldırmıştı. Kasım Gülek CIA'nin kurdurduğu, FETÖ'nün örgütlenme yöntemlerini örnek aldığı, Güney Kore kökenli Moon Tarikatı’nın Türkiye temsilcisiydi. 

Tayyibe Hanım milletvekili olduğunda Merve Kavakçı da Meclis’e girmişti. Merve Hanım çifte vatandaşlığı olduğu gerekçesiyle milletvekilliğinden kovuldu; bir başka deyişle milletvekilliği düştü. Tayyibe Hanım da hem Türk hem Amerikan vatandaşıydı ama ona ve TBMM'de aynı konumda olan diğer milletvekillerine hiçbir şey olmadı! Tayyibe Hanım liseyi New York'ta bitirdi, oradan da Harvard'a gitti. Hiçbir zaman da Harvard'dan kopmadı, Türkiye'den Harvard'a gidecek öğrencilerle ön görüşmeyi o yapıyordu... 

Sonraları Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin başına getirilmesi ve Deniz Baykal'a kasetli kumpas hazırlanmasının Tayyibe Hanım’ın evinde tezgahlandığı yazılıp çizildi. Tayyibe Hanım bu iddiaları redetti. Kılıçdaroğluı'nu doğru dürüst tanımadığını belirtti... 

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Hacı Güven Stockholm

  06 Haziran 2019 23:50
  0 0
  Allah cc en tez zamanda bu itlerin ve vatan hainlerin belasını versin !!! Rabbim bana verdiği baba ve hacı sıfatı ile bu şeytani yaratıkları lanetliyorum !!!🤲
 • hursit dilaver 2

  03 Haziran 2019 14:28
  1 1
  yazık hala kendİne müslümanım diyenler, bari CANAN KAFTANCIOĞLUU KADAR MÜSLÜMAN OLUN.BAKIN ELİNİ AÇMIŞ İNANMADIĞI TANRISINA DUA EDİYOR.siz de inandık dediğiniz tanrınıza, tanrı muamelesi yapıp, islam kin ve nefretlilerle halvete giriyorsunuz.tam bir tanrı manitu olayı. ulan,canan hanıma saygı duyun.sizden daha dürüst be.
 • hursit dilaver 1

  03 Haziran 2019 14:26
  1 1
  refahçı takımının devşirmeliği burada. MERVE KAVAKÇI, ÇİFTE VATANDAŞ DİYE BELGELER ELDE DOLAŞIRKEN BU TAYYİBE HANIM VE DİGERLERİNİ NİYE PIYASAYA SÜRMEDİ O ZAMANIN REFAHÇİ TAKIMI..elbet devşirmeciliğinden.şimdikilerle ne fark var.
 • Feto gercegi

  02 Haziran 2019 05:16
  3 0
  Feto gercegini merak edenlere, Fetonun bas müteahit'i: KASIM GULEK. Rockefeller bursuyla okuyan T.C'nin ilk siyasetcisidir
 • Gürsel

  01 Haziran 2019 21:43
  3 0
  Zamanında tarlaları epey derin ekmişler.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER

Copyright © 2022 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;