GÜNCEL

Ardan ZENTÜRK : “AYASOFYA CAMİİ”ni açma zamanıdır!..

Tarih
18 Şubat 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Ardan Zentürk

Önce belirtelim, uhrevi/ilahi bir konudan söz etmiyoruz, konumuz tümüyle dünyevidir…

Yani… Ayasofya cami olduğunda İslam yeni bir zafer kazanmaz, müze olarak kaldığında da laiklik güçlenmez. 

Hele, MS 537 yılında kubbesindeki dev haçla ibadete açılan şimdiki bina, müze kimliğiyle bu ülkenin laik sisteminin sembolünü oluşturuyorsa, uğraşmayalım, dağıtalım bu devleti, son çıkan ışıkları kapasın… 

Laiklik, olgunlaştırmaya çalıştığımız demokrasimizin ana zeminidir. “Moda burnunda rakı içme özgürlüğü” basitliğine asla indirilemez. 

Laikliği, ataların “kılıç hakkıyla” 1453-1935 yılları arasında cami olarak kullandığı bir binayı müze yaparak koruyamazsın!.. 

Laikliği korumak; 

Amerikan emperyalizminin 1 Dolar’lık askerleri, ılımlı İslam safsatasıyla laikliği yıkmaya çalışırken direnmektir, ATM kuyruğuna girmek değildir… 

Laiklik ve demokrasi düşmanlarının tankının önüne yatmaktır, o tankları alkışlamak değil… 

FETÖ ile mücadelede kapı gibi durmaktır, “kontrollü darbe” laflarıylaAmerika’nın imamına sahip çıkmak değil… 

FETÖ’nün boşalttığı yerleri METÖ dolduruyorsa aynı şekilde mücadele etmektir.

Amerika, İngiltere, Almanya’nın kuklası olmuş cemaat liderlerini tanımak, emperyalizme muhafazakarlık(!) hizmeti veren vakıfları bilmek, METASTAZ yapanı tespit etmektir. 

Tabandaki ibadete tabii ki sözümüz olmaz, ortadaki ticaretin siyasetle birleştiğinde tepede ihanete döndüğünü biliyoruz, adı, kimliği kim olursa olsun, artık izin veremeyiz.

Laik olmak, Atatürkçü(!) görünüp “şimdi cemaati savunma zamanıdır” yazıları döktürmek, emperyalizmle mücadele eden bir devlet adamını “asrın lideri” diyerek aşağılamak da değildir. 

Ortodoks kuşatmasına dikkat…

Fener Patrikhanesi, Ukrayna krizine. Amerikan emperyalizminin yanında müdahil oldu,Türk devletinin neden sessiz kaldığını bilmek durumundayız. 

Konu, “biz Müslüman nüfuslu laik bir devletiz Ortodoksların işlerine karışmayız” diye geçiştirilemez, çünkü, yaşanılanlar, Osmanlı’nın çöküş yıllarının Patrikhane müdahalelerinihatırlatan niteliktedir. 

“Atlantik emperyalizmi” ile Rusya arasında din üzerinden bir hesaplaşmanın, İstanbul merkezli yaşanmasına asla izin veremeyiz, tarih orada duruyor.

Patrikhane’nin Ukrayna’da gerçekleştirdiği atağın, Rus kilisesini köşeye sıkıştırma, Sırp, Bulgar, Gürcü ve Ermeni kiliseleri üzerinden kuşatma hedefli olduğu açıktır. 

Amerika, Balkanlar-Kafkasya’nın Ortodoks halklarını Fener Patrikhanesi üzerinden teslim alıyor. Bu stratejinin sonucunu ise, Doğu Akdeniz’de Ortodoks Yunan-Siyonist İsrail ittifakında görüyoruz.

Kuşatılan esas, Türkiye’dir.

Hepsi buradalar. Yunanistan Adriyatik’teki karasularını 12 mile çıkaracağını açıkladı, hedef Ege’dir. Yarın bunu yaptığında, bugün Doğu Akdeniz’de Yunan-İsrail ittifakının yanında karşımıza dikilen emperyalist donanmaları Ege’de göreceğiz. 

Adam İstanbul’da gazeteci parçalıyor, Papa’yı veliaht prensler diyarında  görüyoruz, radikal dinci Evanjelik Pence, Rahip Brunson gösterisinin devamında  “testereci Suudi  prensi”koruma gayretinde!.. Biz de aptalız ya, yiyoruz bunları!.. 

(Yüzde 90’nı Katolik Venezuela’ya Evanjelik-Siyonist saldırı var, Papa ortada yok, kim savunuyor, Müslüman Erdoğan!..)

Türkiye’ye Amerikan silah ambargosunu destekleyenlerin Amerikan Yunan Liderlik Konseyi Başkanı Endy Zemenides, Amerika Ermeni Ulusal Komitesi Başkanı Aram Hamparyan ve Siyonist lobinin liderlerinden Eric Edelman’ın olması tesadüf olabilir mi, geçiniz. 

Amerika-Avrupa’nın Ortodoks kuşatması ve Rusya’nın “3’ncü Roma” hayalleri bizi hiç ilgilendirmez. 

Mülkün sahibiyiz, gereğini yaparız.

Ayasofya, cami olarak açılmalıdır.

Kuşatmaya cevap bu mudur, evet, başlangıçtır.

yazının kaynağı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • vatandaş

  18 Şubat 2019 16:36
  3 0
  aynen ardan bey kaleminize sağlık
 • hursit dilaver 4

  18 Şubat 2019 12:51
  1 2
  ŞUNU DA BİLİN. İSMET PAŞANIN KIZINA DEDİĞİ. L0ZANDA BİZE 100 YILLIK BİR NEFES ALMA SURESİ VERDİLER uyarısını unutmayın. aman unutmayın.y0ksa filistin-gazze 0luruz.0nun için ayas0fya, tayyip bey, CHP, ingiltere dörtgenini UNUTMAYIN.(meraklılarına ve nasiplenmek isteyen ihvanlar y0rumumu tersten 0kusunlar. yani 4 den 3-2-1 gibi.. hayırlı haftalar efm.
 • hursit dilaver 3

  18 Şubat 2019 12:49
  4 1
  keşke ayas0fya açılsa da FATİHİN MEŞHUR LANETİ UZERİMİZDEN KALKSA..bakın 0ndan s0nra bu ulke nasıl buyuk ve muhteşem ulke 0lacak.ama bu ingilterenin l0zan hamiliği ve k00rdinatörluğu ile ve bu CHP 0ldukça bu işin 0lmasının z0rluğunu bılın. bu işte ulkemizdeki her çeşit ve gruptaki siyasi elitlerin ve d0kunulmazların her cinsinin ingilizlere,kurucumuz, hayat kaynağımız, efendimiz,yaşam kaynağımız gibi baktığını bilin.
 • hursit dilaver2

  18 Şubat 2019 12:47
  4 0
  bu k0nu,“ASLA L0ZAN SINIRI DIŞINA, YANİ ULKE SINIRLARI DIŞINA ÇIKAMAZ HAK İDDİA EDEMEZSİNİZ.demektir bu l0zan.HATIRLAYIN..ÖZAL körfez savaşı sırasında MUSUL KERKUK TEKLİF EDİLDİ gibi bir söz edince kıyametin nasıl k0ptuğunu gördunuz.s0nunda rahmetli özal,AMAN BUNLAR Ç0K TEHLİKELİ LAFLAR demişti. tabi İNGİLTERE DEVLET-İ FEHİMANESİ HIMMMM DEYİNCE SUSTUK ve de meşhur BANA SAVAŞACAK PAŞALAR LAZIM diyen özala karşı genel kurmay bşk.nın istifası..di mi..di mi..
 • hursit dilaver 1

  18 Şubat 2019 12:44
  4 0
  “biz Müslüman nüfuslu laik bir devletiz Ortodoksların işlerine karışmayız” bu laf size başka şey hatırlatmadı mı.. BİZİM DIŞ TURKLER DİYE BİR S0RUNUMUZ Y0KTIR.. ya da SURİYEDE NE İŞİMİZ VAR ya da AFRİNE NİYE GİRERSİNİZ..ya da 12 adaları 2. dunya savaşında bize geri verecek almanlara ve italyanlara. 12 ADALARI İSTEMEYİZ,KİM ALIRSA ALSIN demeler aynen ayas0fya gibi l0zanda tesbit ve karara bağlanmış k0nulardır.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;