SİYASET

Ahmet Kekeç : Sınırımıza bu manyakları kim koydu?

Tarih
24 Temmuz 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Ahmet Kekeç

24 Temmuz 2015

Türkiye IŞİD’i destekliyor mu? PKK’lılar, paralelcilerBeyaz Türkler ve “olası bir iç savaşın bizi demokrasiye götüreceğini söyleyen” Altan biraderler bu soruya hiç düşünmeden “evet” diyecektir. 

IŞİD’in nerden ve nasıl çıktığına bakmadan önce, bu manyak örgütün Musul Başkonsolosluğumuza saldırıp çalışanları rehin aldığını hatırlatalım.

Şunları hatırlamanın ve hatırlatmanın da yeridir:

Bu örgüt, “Süleyman Şah Türbesi”ne de musallat olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti devleti çalıyı dolaşmayı tercih etmiş, daha önce iki kez yaptığı gibi, türbenin yerini değiştirmiştir.

Bu örgütün İslam’la, İslam duyarlığıyla bir alakası olamaz. Çünkü bin küsur yıllık fıkhı değiştirmiş, yeni (nevzuhur) bir “fıkıh” ihdas etmiştir. Buna göre, kendileri gibi düşünmeyen herkes “kâfir” ya da “mürtet”tir. Bunların hükmü de bellidir: “İdam...”

Bu vahşi örgüt, cinayetlerini önce filme çekiyor, sonra piar malzemesi olarak kullanıyor. Kurbanlarının kafasını keserek sert selefi bir görüntü sergileyen örgüt, ilginçtir, “piar” yaparken “Batılı-modern” yordamları kullanıyor.

IŞİD’e göre Tayyip Erdoğan “tağutun Cumhurbaşkanı”, hükümet de mürtetlerin ve tağutun hükümetidir. Yayın organlarında açık açık bu tezi işliyorlar ve Türkiye’yi “düşman ülke” olarak görüyorlar.

Nitekim örgüt dün Kilis’e saldırdı, bir askerimizi şehit etti. (Son dakika haberi...)

Şimdi IŞİD gerçeklerine bakalım (14 Haziran 2014 tarihli yazıdan mülhem):

BİR- IŞİD örgütünde savaşan Türkiyeliler varmış... IŞİD örgütünde savaşan Kanadalılara ne buyuracaksınız? Örgütte ayrıca çok sayıda Alman, Fransız ve Amerikan vatandaşı var... Rus bile var. Bu neyi değiştirir ki?

İKİ- Irak yönetiminin idam cezasına çarptırdığı Haşimi’nin olup bitenlerden sonra sevinç naraları atması, Haşimi’yle IŞİD örgütü arasındaki organik ilişkiye işaret etmez... Cahil cahil konuşacağınıza, Haşimi’nin ne dediğine bakın.

ÜÇSaddam yanlıları, sokaklarda IŞİD lehinde nümayişler yapıyor... Örgüt, Saddam’ın vatanı olan Tıkrit’i de ele geçirmişti ama halk son derece memnun. Türk matbuatının cahil kesimi “Neden böyle oldu?” sorusunu sormayacak mı?

DÖRTHasan Cemal, IŞİD’in bir “sonuç” olduğunu düşünüyor... Suriye politikalarımızın bir sonucuymuş. Obsesif kompulsif ağabeyimizin saf olduğunu bilmiyordum... “Cahil” demek istemediğim için “saf” diyorum. IŞİD bir sonuçtur ama Hasan Cemal’in zannettiği “şey”in sonucu değildir... IŞİD, Amerikan işgalinin bir sonucudur. Daha doğrusu, “Irak Gezisi”nin sonucudur.

BEŞ“Haydaaaa... Irak Gezi’si de nerden çıktı?” diyecekler, önce Haşimi’nin açıklamalarını okusun, sonra da merkezi hükümetin yönetim anlayışına baksın. Amerikan işgalinden sonra Irak üçe bölündü: Sünni Kürt bölgesi, Şii bölgesi ve Sünni Arap bölgesi olmak üzere... Şiiler ve Sünni Kürtler temsil imkânı buldular ama Sünni Araplar yönetimden dışlandı... İran’ın Basra üzerindeki nüfuzu ve eski Başbakan Maliki’nin yönetim anlayışı bu süreci hızlandırdı. Bugün kendilerini dışlanmış hisseden Sünni Araplar “isyan” halinde... Ülkenin birçok bölgesinde gösteriler yapılıyor. Batı’nın bir mamulatı olan IŞİD, işte bu isyana monte etti kendini. Çok sayıda taraftar buldu, aşiretlerin desteğini aldı ve giderek güçleniyor.

ALTI- Son zamanlarda, “Sınırımızda bir Afganistan oluştu” türünden Beyaz Türk analizleri okuyoruz. Üzülmüyoruz... Acıyoruz... Bu zır cahil taifesi, hâlâ “dış politika uzmanı” muamelesi görüyor bu ülkede ve görüşlerine başvuruluyor.

YEDİ- CHP’nin neden bugüne kadar hiçbir seçimi kazanamadığı, neden bundan sonra da kazanmayacağının cevabı, usta diplomat Faruk Loğoğlu’nun IŞİD açıklamasında gizlidir.

SEKİZ- Türkiye Cumhuriyeti devletinin IŞİD’e yardım ettiği, para ve silah gönderdiği “tezviratı” bir “paralel yapı” ürünüdür. Maocu Kemalistler ve PKK’lılar tarafından destek görmektedir. Acımaya devam ediyoruz.

DOKUZ- Şii gördüğünde kafasına sıkan IŞİD, neden Suriye’de Esad’ın elini güçlendirecek eylemler yapıyor? Neden sürekli Sünni öldürüyor? Neden Kobani’ye saldırırken, “Kürt koridoru” olarak ifade edilen bölgelerden “problemsiz” bir şekilde çekiliyor ve meydanı PYD’ye bırakıyor? IŞİD’in bir sonuç olduğunu düşünen zır cahiller bu sorunun cevabını merak etmeyecek mi?

ON- Kuzey Irak petrollerinin Türkiye üzerinden sevkini öngören ikili anlaşma aynı anda Irak merkezi hükümetinin, Suriye’nin, Amerika’nın ve IŞİD’in tepkisini çekti... “Sınırımızda bir Afganistan oluştu” diyen İslamofobik oryantalistler,“Sınırımıza bu Afganistan’ı kim koydu?” diye sormayacak mı?

Star

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • Halil Ersin

    24 Temmuz 2015 16:21
    0 0
    Küfür milletine karşı gayret bizden, tevfik Allah(cc)'dan...Ümmetin imamesi Türkiye olduğu için mi bu cahilleri (safları?) böyle konuşturuyorlar?
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;