GÜNCEL

Ahmet KEKEÇ : Militanlarınızı mı sokağa dökeceksiniz?

Tarih
05 Nisan 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Ahmet Kekeç

Ne yapacaksınız? AK Parti yasal itiraz hakkından vazgeçmezse, militanlarınızı mı sokağa dökeceksiniz? 

Kılıçdaroğlu’nun tehdit açıklaması şöyle: “İstanbul halkı tercihini yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasının bir an önce verilmesi gerektiğini hatırlatıyor ve bu sürecin sona erdirilmesinin, İstanbul’un ve ülkemizin yararına olacağının bilinmesini istiyorum.”

Süreç henüz tamamlanmadı Bay Kılıçdaroğlu. 

Bu telaş da niye? 

Ekrem İmamoğlu henüz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı değil. 

Mazbatasını alır (daha doğrusu hak eder), ondan sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı unvanını kullanır. İsterse başına bir adet de “EŞ” sıfatı kondurur: Eş Başkan... Seçimden pay isteyen PKK’yı memnun etmek için. 

Korsan Anıtkabir ziyaretleri... 

Şeref defterine yazılan bozuk Türkçeli, bozuk imlalı korsan temenniler. 

İBB binasına asılan korsan afişler... 

Sosyal medya hesabından duyurulan korsan “Başkanlık mesajları...”

Mikrofonun karşısına geçip, “Mazbatam da, mazbatam” diye ağlamalar... 

Bunlar, “hak ediş” için yeterli değil. 

Son sözü Yüksek Seçim Kurulu söyleyecek, yeterli oyu aldığın tespit edilirse (“hırsızlama” oylar çıkarıldığında, başkan seçilmenin önünde bir engel kalmadığı anlaşılırsa), o mazbata verilecek; periyodik Anıtkabir turları mı düzenlersin, İBB binasına “Ben kazandım” afişleri mi astırırsın, sosyal medya hesabını başkanlık fotoğraflarıyla mı donatırsın... 

Önce hak et... 

Sana hak olan “yasal itiraz hakkı”, rakiplerin için de haktır. 

Biraz sağduyu, biraz saygı... 

Biraz da sabır... 

Bu arada, sokağı kızıştıracak “serseri mayın” açıklamalardan da vazgeç. 

Kılıçdaroğlu, AK Parti yasal itiraz hakkından vazgeçmezse, militanlarını sokağa dökmekle tehdit ediyor, “Mazbatam da mazbatam” diye tutturan Ekrem İmamoğlu da, “Birtakım terör örgütleri sürece dâhil edilebilir” diyerek el yükseltiyor. 

Hangi terör örgütleri bunlar Ekrem Efendi? 

PKK mı? 

DHKP-C mi? 

Hırsızlıklarınızı (YSK bu yönde karar verirse) kamufle etmek için bunları mı devreye sokacaksınız. Yoksa doğrudan CIA terör örgütünden mi destek alacaksınız? 

Ki, sizin burada gösterdiğiniz telaşın fazlasını ABD ve Avrupa Birliği ülkeleri gösteriyor. ABD de, tıpkı sizin gibi, AK Parti’nin yasal itiraz hakkından vazgeçmemesi, yani “meşru seçim sonuçlarını” kabul edilmemesi durumunda, olabilecek kötü şeyleri tekrarlayıp duruyor. 

Diyelim ki kazanamadınız... 

Ne olacak? 

Ne yapacaksınız? 

İşgalci güçleri yardıma mı çağıracaksınız? Ki, gelmek için alesta bekliyorlar. 

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  05 Nisan 2019 16:12
  2 0
  kimse istanbulu kostantinapolıs, edirneyi adriyanopolis ve izmiri de smyrna yaparız sanmasın.bu seçimin sonucuna bakarak saga sola bu dangalaklığı yapanlar iyi bilsinler. ülkeyi bu devşirme hainlere, soros çocuklarına ve ingiliz devlet-i fehimane muhiblerine bırakmıcaz.bilin.
 • hursit dilaver

  05 Nisan 2019 16:12
  0 0
  ekrem beye deyverin, VATAN PARTİSİNİN OYLARI İPTAL EDİLİYOR .onların sesi çıkmıyor, ya da bu kadar oyu nasıl aldık diye şoktalar galiba. onun için KİMSESİZLERİN ve SESSİZLERİN SESİ OL DA VATAN PARTİSİNİN HESABİNI SOR EY MECCANİ BAŞKAN.vatan partisi de parti. di mi .. di mi..
 • vatan

  05 Nisan 2019 12:38
  0 0
  sryde pyd ypg ırakta pkk abdde:cia ve fetö trkyde chp sp ip hdp gibi hpsi ayn kişifetö işi müdhle yapıldı istndlda.öncsinde ssyl mdyd yaptıklrını yapcklr gibi sattı ve gerkli knuni işlmlri sank yasal dğlmş gibi yapcklr dnildi empoze edldi.ertsi gün itiraz edlnc bak demiştim size narları attılar.bir snrki plan vs devrye sokuldu.knnlara görene grkiyorsa yaplmlıdır.darbyi itirf belglrde dağlrı gçti svcılar gerkli işlmlri ndn yapmıyor?edrne chp bld bşknı15tmzgrntlü itirafı da düştü
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;