GÜNCEL

Ahmet KEKEÇ : Karakter

Tarih
30 Eylül 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Ahmet Kekeç

Türk matbuatı, bir haftadır, “Ekrem İmamoğlu niçin böyle yaptı?” sorusunun cevabını arıyor. 

Ne yapmış ki? 

Ne yapmamış ki? 

İstanbul’daki deprem toplantısına “çağrılı” olduğu halde gitmemiş... (Hangi koltukta oturacağını bile belirlemişlir.) 

Gitmeyebilir. 

Gitmeyen insan, “Gitmedim” diye beyanda bulunur: “Çağırdılar ama daha önemli işlerim olduğu için gitmedim, kendi yerime genel sekreter yardımcımı gönderdim.”

Bu kadarcık açıklamayı yapmıyor. 

İşi “gizem”e döküyor. 

Son bir hafta içinde, konu hakkında 50’yi aşkın makale, yüzlerce haber, yine yüzlerce sosyal medya yorumu okudum, Ekrem İmamoğlu işin doğrusunu söylemiyor. “Çağrıldım” demiyor. “Çağrılmadım” da demiyor. 

Ortaya, her tarafa çekilebilir lastikli laflar yuvarlayarak, bu işten de “mağduriyet” çıkarmaya uğraşıyor. 

Bu bir “karakter”dir. 

ahmet kekeç ile ilgili görsel sonucuBu karakter, sıkışsın ya da sıkışmasın, peynir ekmek gibi yalan söyler. Yalanı ortaya çıkarıldığında yüzü kızarmaz, özür dileme gereği duymaz. Yalanın bereketi (!) üzerinden bir siyaset yürütür. 

İmamoğlu böyle de, taraftarları çok mu farklı... 

İşte Deniz Zeyrek... 

Utanmadan şunları yazdı: “Devlet İstanbul'da Ekrem İmamoğlu’nu yok sayarak krizi yönetmeye çalışıyor. Depremde bari vazgeçseler bu kutuplaştırmadan...”

Görüyorsunuz değil mi, çatal dili? 

Bağımsız gazeteci geçinir ama “bağımlılığın” dibini bulmuştur. 

Kendisi hakkındaki düşüncelerimi daha önce yazmıştım. 

Sevabına tekrarlayayım: 

Ekrem İmamoğlu’nun en sevdiği gazeteci tipi... Tavırsız gibi görünür ama acayip tavırlıdır... O “kokmaz bulaşmaz” tırsak görüntüsünün arkasında mütemadiyen dişlerini bileyen bir “CHP militanı” gizlidir.  

İşbu Deniz Zeyrek’in yıldızı Fetullahçıların baskın olduğu dönemde parladı. Öyle hızlı bir “yükselişle” yükseldi ki, Hürriyet gazetesinin Ankara temsilcisi “bile” oldu.  

Ekrem İmamoğlu’nun en sevdiği gazeteci tipi demiştim.  

Öyle...  

Hatırlayalım: Herkesleri (muhalif gazetecileri bile) kucaklamakla övünen Ekrem İmamoğlu’na seçim kampanyası döneminde soru bile sorulamıyordu; hemen terörize ediyordu ortamı... Daha doğrusu, yüzündeki “hoşgörü” maskesini sıyırıyordu.  

O sıralarda şu türden espriler dolaşmaya başladı ortalıkta: “Ekrem İmamoğlu’nu hoşnut etmek istiyorsanız, ona Deniz Zeyrek soruları sorun...”

Bir hatırlatmada daha bulunalım: 

Ekrem İmamoğlu, göreve geldiği günlerde İSBAK’ın başına Bahattin Yetkin’i getirmişti. Linç konsorsiyumu hemen devreye girmişti. 

Sebep:  

Bahattin Yetkin’in AK Partili bilinmesi ya da sanılması...  

Birileri, İmamoğlu’na yol göstermek için şöyle yazmıştı: “800 bin farkla seni oraya getiren seçmen bir AK Partiliyi yönetici yap diye sana oy vermedi.”

Tartışma büyüyünce, “sağduyunun sesi” Deniz Zeyrek devreye girmişti.  

Ne yazmıştı, biliyor musunuz?  

Şunu: “Yok muydu bir CHP’li ya da İYİ Partili de AK Partili birini atadınız?”

Herkesleri kucaklamakla övünen Ekrem İmamoğlu da, seçmen baskısına (ve tabii sağduyulu Deniz Zeyrek’in “ricasına”) direnemeyerek, Bahattin Yetkin’in atamasını iptal etmişti.  

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • konfü

  06 Ekim 2019 01:28
  0 0
  yani havalimanında henüz vip olmadığı halde oradan geçme kavgası..küfürün bini bi para..anıtkabire gidip henüz başkanlığı yokken deftere başkan yazmalar filan..sel olunca deprem olunca dominantlık bitti. kuzucuk, kedicik geldi..mağdur oluverdi..hizmet ettirmiyorlar edebiyatına yatacak amma zaten o kapasite yok ki istese de yapamaz
 • SEDAT

  05 Ekim 2019 09:36
  0 0
  Hurşit bey güzel yazmış BİZİM EZİKLERLE Bİ HALT OLMAZ
 • kulo

  30 Eylül 2019 15:02
  2 0
  ahmet abi. bu yazının üstüne sesli makale yanlış resim yapıştırmış. ya da sen yazının başlığında yoksunluk ekini yazmayı atlamışsın. bilemedim.
 • hursit dilaver

  30 Eylül 2019 14:23
  4 1
  başkan haklı. ULAN demiştir. BUNLAR 13bine İNEN OY SAYIMINI DURDURTTUĞUMUZA GÖRE BİR GÜÇLERİ FALAN YOK. SAYELERİNDE SEÇİMİ ALDIK,GIKLARI ÇIKMADI BE. LAN BU NASIL PARTİ NASIL SEÇİM İŞLERI VAR BUNLARIN dedi ki, ŞİMDİ ASLANLAR GİBİ AKPYE REST ÇEKİYOR.ben takdir ettim BAŞKAN, AKP MERKEZİNİN ÇÖPÜNÜ ALMA.vedat dalokay ABDnin çöpünü almadı ve çook sükse yapmıştı.İNAN GIKLARI ÇIKMAZ. EZİKLİK BÖYLE ŞTE.
 • hursit dilaver 1

  30 Eylül 2019 14:19
  4 1
  bizim ezik AKPliler başkan görsün. bak adam suçlu olduğu halde nasıl da magduriyeti oynuyor. yani dese ki, ben geldim ama kapıdan CHPlisin diye çevirdiler. inanın başta deniz zeyrek,ahmet hakan ve fatih port ile fatih altaylı anında yaygara yaparlardı.nasıl olsa malın alıcısı çook. bzim ezikler de bunu,GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR diye yumuşakça kıvırma yoluna giderler. YALAN KONUŞUYORSUN DİYEMEZLER. çünkü suyunu keser, çöpünü almaz.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;