SİYASET

Ahmet KEKEÇ : İlke insanı Mustafa Yeneroğlu

Tarih
07 Kasım 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Ahmet Kekeç

İstifa etmiş... Aldığım duyumlara göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la temas ettikten sonra istifa kararı almış. 

Bir diğer ifadeyle, istifa Erdoğan’ın “iznini” rica etmiş. 

Doğrusunu yapmış. 

İki gündür okuyorum (özellikle Davutçu ve Babacancı medyanın yazarlarından); bir Mustafa Yeneroğlu’na bile tahammül edilememiş. 

Kim kime tahammül ediyordu acaba? 

Bu konuda bildiklerimi aktarayım: 

Mustafa Yeneroğlu, seçildiği günden itibaren “ayrıksı” bir yerde duruyordu. Daha doğrusu, sürekli partisini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yönetim biçimini eleştiriyordu. 

Bir de “suskundu...”

Partisini eleştirirken gürül gürül çağlayan; iştahla, iştiyakla, şehvetle şakıyan Mustafa Yeneroğlu, partisine ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik taarruzlar (ve küfürler) karşısında ağzını dahi açmıyordu. 

Bu böyle kaç yıl devam etti? 

Ben diyeyim beş, siz deyin altı yıl. 

Suskunları oynuyor diye herhangi bir tepkiyle karşılaşmadı. 

Hiçbir arkadaşı Mustafa Yeneroğlu’na, “Biraz da içeride dur, partine sallamak dışında bir şey bilmez misin sen?” demedi. 

Çünkü partisine karşı hiçbir aidiyet (ve de sorumluluk) hissetmiyordu. 

Davutçu medyada yazan bir liberal müptezelin söylediklerini tekrarlamak dışında, bir şey söylemiyordu 

Fehmi Koru’nun yazdıklarına bakmayın... 

Bütün bunlara rağmen, Mustafa Yeneroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve partili arkadaşları tarafından sürekli “tolere” edildi. Yani, Fehmi Konu’nun söyledikleri gerçekleşmedi. 

Bir de mızırdanmalar... 

Mustafa Yeneroğlu, sürekli “mızırdanma” halindeydi... 

Seyahatlerinde ve ziyaretlerinde temas ettiği insanlara sürekli partisini ve Erdoğan’ı şikâyet etti... Kendisini ziyarete gelenlere, hep, aynı tarifeyi uyguladı... “Ben bir ilke insanıyım” demeyi ihmal etmedi tabii. 

Son aldığım duyumu aktarayım: 

Mustafa Yeneroğlu kendisini ziyaret eden ya da Meclis’te karşılaştığı bir grup AK Partili’ye (aralarında bir de gazeteci bulunuyor) şunları söylemiş: “Ben ilke insanıyım. İlkelerime göre hareket ederim. Davutoğlu’cu ya da Babacan’cı değilim. Vallahi de değilim, billahi de değilim...”

Madem öyle, bize de “hayırlı olsun” demek düşüyor. 

Madem Davutoğlu’cu ve Babacan’cı değil, dileriz “ilke insanı” (Cumhurbaşkanı’nı savunmamak da “ilke”ye dâhil mi?) Mustafa Yeneroğlu, gönlüne ve kafasına uygun bir parti bulur.

 

Densiz yandaş 

zafer arapkirli ile ilgili görsel sonucuZafer Arapkirli diye bir adam var... Bu adam, bir tarihte, bu satırların yazarıyla da temas etmişti... “Yandaş” demişti... Kendisi her bir şey olabiliyordu (CHP’li, HDP’li vs...) “bağımsız gazeteciliğine” halel gelmiyordu ama başkaları AK Parti’yle paralel düştüğünde hemen “yandaş” oluyordu. 

Zafer Arapkirli denen densize bu durumu hatırlattım. 

Dedi ki, “Ben yandaş değilim, sosyalistim...”

Sosyalizm yandaşlığını “yandaşlık” kabul etmeyen bu densiz ne yaptı, biliyor musunuz? Gitti, Karadenizli bir inşaatçı olan ve Manukyan kadar zengin Ekrem İmamoğlu’na yandaş oldu. 

Şimdi, adını dahi bilmediğim bir televizyon kanalında program yapıyormuş. 

Arada sırada da fakire sallıyormuş... 

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • bu turleri mumyalamak lazim

  10 Kasım 2019 06:04
  1 0
  17 yildir iktidar olan, tuzugu, cizgisi, yolu, tabiati bilinen bir partiye gidiyorsun, ''beni aday yapin, sizin partinizden mv olayim'' diyorsun! yabi o partinin yonetimle ilgili tutumunu vs her seyini pesin pesin kabul ederek aday oluyorsun! ve sonra partinin tamamen ziddina caliyorsun!? iste bu tip parazitleri mumyalamak lazim ki serefsizlik, karaktersizlik yol olmasin
 • mehmet ali

  08 Kasım 2019 14:49
  0 0
  Yazık... aynı kültürden, aynı inançtan geldiğimiz insanlar, kişilerin mutlak iradesinin yalakası, koruyucusu, iftiracısı, sövücüsü, sayıcısı olmuşlar.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;