SİYASET

Ahmet KEKEÇ : Hadi gidin yatın!

Tarih
20 Eylül 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Ahmet Kekeç

CHP “terör sorunu”nun çözülmesi için elini taşın altına koyacakmış... (Diyarbakır analarının yanında saf tutmamanın mazereti...)

Peki, CHP bu devasa sorunu nasıl çözecekmiş? 

Konuyu Meclis’e taşıyarak... (Bu da, terörle bağını kesmeyen HDP’yi meşrulaştırma hamlesi...)

Terör sorunu nasıl çözülür? 

PKK’nın “sahipleri”yle görüşüp anlaşarak... Bu da CHP’nin boyunu aşar. 

CHP, önce, terörü sevk ve idare edenlerin (yani ABD ve Pensilvanya’nın) güdümündün çıksın. 

Hatırlıyoruz ve hiç unutmuyoruz: 

PKK’nın silah bırakmaya teşne bir görüntü verdiği günlerde, CHP, örgütün “siyasi şubesi” gibi çalışan partiyle (HDP’yle) neredeyse kanlı bıçaklıydı...  

PKK’nın silah bırakacak olması (çözüm süreci, silah bırakma sözü üzerine başlamıştı, hatırlayacaksınız) morallerini çok bozmuştu; mutsuzluklarını gizleyemiyorlardı ve sürekli çözüm sürecini sabote eden açıklamalar yapıyorlardı.  

Öyle ki, bizzat CHP tarafından hazırlanmış “Kürt Raporu”nu bile inkâr etmişlerdi; “Biz bu raporu kabul etmiyoruz, Baykal döneminde hazırlanmış, kendiliğinden gelip masaya konmuş bir metindir” diyorlardı.  

kılıçdaroğlu ile ilgili görsel sonucuCHP böyleydi de, “barış ve çözüm” diye tutturan aydınlar farklı mıydı?  

Biri dağlara vurmuştu kendini, “Sakın silah bırakmayın... Erdoğan sizi aldatıyor... Silah bırakmak ağırınıza gitmiyor mu?” diye terörist ayartıyordu.  

Biri, “Bu Kürtler böyledir...” mealinde yazılar yazarak, HDP (o zamanki ismiyle BDP) tarafından satışa getirildiklerini ima ediyordu.  

Kim satmıştı?  

Satışa çıkarılan neydi?  

Bunu bir türlü bilemedik.  

Bildiğimiz şuydu: PKK “silah bırakma” sözü verinceye kadar, bu aydınımız, PKK siyasetiyle yan yana duruyordu ve içi boş “barış” sloganları atıp duruyordu. 

Ne zaman ki “çözüm süreci” akamete uğradı (PKK, “Ancak Sayın Öcalan’ın bizzat iştirak edeceği kongrede silah bırakıp bırakmayacağımıza karar veririz” demeye başladı, yani çözüm masasını devirip kaçtı) CHP ve barışsever (!) aydınlarımız anında aslına rücu etti ve HDP’ye (o zamanki ismiyle BDP’ye) yanaştı. 

Bunlar kan döken PKK’yı seviyor.  

Kan dökmeyen PKK’yı ise “suç ortağı” olarak görüyor.  

Nitekim öyle oldu:  

Bütün o Oslo sürecini, müzakereleri, çözüm görüşmelerini eleştiren; PKK zımni çatışmasızlık sürecine onay verdiği için hafakanlar geçiren; “Silah miadını doldurmuştur, artık siyaset yapma zamanı” diyen Öcalan’a “bebek katili”, “terörist başı” sözleriyle mukabele eden CHP (şimdi bu sıfatları ağızlarına almıyorlar), akabinde bir “siyasi hamle” yaptı. 

Bülent Tezcan marifetiyle dönemin yöneticileri ve kamu görevlileri hakkında “terör örgütüne yardım ettikleri” gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu... 

Yani, bir tek silahın bile patlamadığı çözüm sürecini yargılamaya kalktılar... “Çatışmasızlık” döneminin aktörlerini ise “terör örgütünün yardakçıları” ilan ettiler.  

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  21 Eylül 2019 15:35
  0 0
  bitmiyecek dedim. bunun peşinden hükümet ikna olmazsa ki SAVAŞ İHTİMALİ OLDUĞU GUNLERDE TOPLANILIYOR. bize bir GUAYDO LAZIM GELECEK VE BU KİŞİ PKK/SDG VE SURİYE NUSAYRİLERİNİ İSTANBULDA TOPLAYIP BARIŞ ÇALIŞTAYI YAPIP DUNYAYA İLAN EDECEK VE KENDİSİ DE YENİ GUAYDO OLARAK DÜNYACA TANINACAK.HAZIR OLUN EMİ, ASLAN PARÇALARI YA DA 13BİNE İNEN OYUNA SAHİP OLAMAYIP SEÇİMİ SAYIMINI DURDURTANLARI İLAHİ EMİR SAHİPLERİ SAYANLARA İTHAF OLUNUR.
 • hursit dilaver

  21 Eylül 2019 15:31
  0 0
  LOZAN EGEMENLERİ NE DERSE,.BU ÜLKEDEKİ LOZAN VESAYETİNİ KORUMAK VE DEVAM ETTİRMEKLE GÖREVLENDİRİLMİŞ PARTİ DE AYNISINI YAPACAKTIR.şimdi toplanacaklar ve ABDden AB den HDP ve PKKdan NUSAYRİ ESED ve HAŞDİ ŞABİLİ irandan gayri resmi temsilcilerle toplanacaklar.TÜRKİYE ÇIKSIN, TÜRKİYE PKK/PYD/SDG İLE MASAYA GELSİN. AFRİNİ BOŞALTSIN.(çünkü hatayı alıp denize çıkacağız) diyecekler. bitmiyecek..
 • 15 Temmuz ruhu

  21 Eylül 2019 07:02
  2 0
  Sayın Kekeç de biliyor ki, kimse gidip yatmayacak. Herkes karekterinin gereğini ve işini yapacak. O bizleri, yani 15 Temmuz ruhunu uyarıp uyandırıyor. Sorunun sandığımızdan büyük olduğuna dikkat çekiyor. Millete de okuyup anlamak, duruşunu bozmadan uyanık olmak kalıyor.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;