GÜNCEL

Ahmet Kekeç : FETÖ’nün manevi evlatları o gece...

Tarih
15 Temmuz 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Ahmet Kekeç

15 Temmuz’un klasik bir darbe girişimi olmadığından neredeyse herkes müttefik. Klasik darbelerden farkı, belki de, “kıyıcı bir darbe” olmasıydı... 

Geçmişte de birçok darbe yaşadık ama böylesini (böyle ahlaksızını) görmedik. 

İlk kez darbeciler, ülkenin başkentini ve Meclis’ini bombaladılar. 

Halkın üzerine tank sürdüler, hedef gözeterek ateş açtılar. 

15 Temmuz darbenin ötesinde bir şeydi. Darbe formatı giydirilmişti, görünüş itibariyle klasik darbeye benziyordu ama bir darbede murat edilen “sonuçların” çok çok ötesinde bir hedefe ve vizyona sahipti.  

Hedef kim miydi? 

Hedef elbette, bütün “teknik nakavt” girişimlerinin öznesi haline getirilen Cumhurbaşkanı Erdoğan’dı.. 

Hedef ondan kurtulmaktı. Yani onu öldürmekti...  

Fetullah kapatması bir “liberal” (şu an FETÖ’den tutukludur) darbeden birkaç ay önce, bir gazeteye (ya da internet sitesine) verdiği mülakatta şöyle diyordu: “Erdoğan’ı öldürecekler, cesedini de bir çöplüğe atacaklar.”

ahmet kekeç ile ilgili görsel sonucu

Hangi bilgiye ya da enformasyona dayanarak böyle konuşuyordu?  

Bilmiyoruz...  

Esasında biliyoruz... “Sufle” Pensilvanya’dan geliyordu.  

Demek ki mülakat sırasında gevşek ağızlılığı tuttu. Ya da darbenin başarısız olacağına ihtimal vermedi.  

Belki de, “Nasılsa bu enformasyonun kaynağını kimse sormayacak, ben şimdiden söylemiş olayım da, ileride haklılığım anlaşılsın” diye düşündü.  

Bu arkadaş, bir aralar, FETÖ’nün “operasyon gazetesi”nde genel yayın yönetmenliğini yapıyordu.  

Bütün o Ergenekon ve Balyoz çıktıları, onun elemesinden geçerek, eklemelerle birlikte gazetenin manşetini süslüyordu. Bir düğer ifadeyle, “bizi darbeden kurtarıyormuş gibi”yapan Fetullah’a hizmet ediyordu.  

Fetullah’ın “teknik nakavt” dediği 17/25 Aralık girişimi, rollerle birlikte pozisyonları da ortaya çıkardı. Görüldü ki, FETÖ, liberal tarlayı sürmüş, liberalleri manevi evlat edinip “nüfusuna geçirmiş...”  

İşbu arkadaşı, darbeden bir gece önce, biraderiyle birlikte, FETÖ’nün televizyon kanalında izledik... Yine gevşek ağızlılığı tutmuş olacak ki, “Bu böyle gitmez... Göreceksiniz, gitmeyecek...” diye sayıklayıp duruyordu.  

Çünkü, “bize çok acı çektirecek” (darbe, kaos, iç savaş gibi) bir altüst oluş gerekliydi.  

Kurtuluşumuz buna bağlıydı...  

O geceki performansları gösterdi ki, “abi-kardeş” olacaklardan haberdarlarmış...  

Çünkü gece boyunca, darbeyi ima edip durdular...  

Programı yöneten (sağcılıktan “liberalizm yancılığına” terfi etmiş) bayan gazeteci de (FETÖ’nün manevi kızı), durup durup, “yine yeşillendi fındık dalları” türküsünü çığırdı. Yüzünde arsız bir sırıtışla... Bir göbek atmadığı kaldı... Bir anlamda abi-kardeşin “darbe coşkusuna” eşlik etti.  

İşler planlandığı gibi yürüseydi (yani “Marmaris’e intikal”de problemler yaşanmasaydı),Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sağ ele geçirmeye çalışmayacaklardı  

Öldüreceklerdi.  

Cesedini de bir çöplüğe atacaklardı.  

Bunu, suikast davası sanıklarından biri itiraf etti... Gerçi sonradan itirafını geri aldı, “baskı altında ifade verdim” filan diye kıvırma yolunu seçti ama Erdoğan ailesinin kaldığı otel odasının delik-deşik görüntüsü liberal gazetecinin öngörüsünü (!) haklı çıkarıyor.  

Cumhurbaşkanımızı “aradan çıkarmayı” başarabilselerdi, işleri kolaylaşacaktı.  

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • HAK DAVA

  16 Temmuz 2019 18:45
  3 0
  KADRİ EFENİNİ BAHSETTİĞİ YURTTA SULH DİYE MEYDANLARDA ÇİRİT ATANLARIN EN BAŞINDA MERAL AKŞENER HEMEN ARAKASINDA PORNO KASET MARİFETİ İLE CHP GENEL BAŞKANI OLAN KILIÇDAROĞLU GELİYOR SAHİYA BU ÜLKEDE YÜREKLI BİR SAVCI YOKMU BU KILIÇDAROĞLUNUN İFADESİNİ ALACAK FETÖCÜLERE NELER VERDİNDE SENİ BAŞ TACI ETTİLER DİYE
 • hursit dilaver

  16 Temmuz 2019 15:25
  5 0
  bu darbe başarılacaktı.çünkü ülkedeki bütün darbeler başarılmılştı. CHP darbenin püskürtülmesini hazmedemedi. nasıl olur da bu ezik, ayagı çarıklı, bacağı kıllı,yobaz takımı nasıl sokaga çıkıp tankı durdurdu.değil burada dünyada olmazdı.HER İHTİLAL CHPNİN KAZANCIYLA BİTTİ.BUNA ALIŞKIN CHP ŞİMDİ ÇILDIRMASIN DA NE YAPSIN. O KADAR EMEK, HAYAL, 250 ŞEHİT VE ÖMER HALİSLE BİTTİ İŞTE. NASIL YANMASINLAR.tayyip beye değil. halka kızgınlar halka..
 • Kadri

  16 Temmuz 2019 07:14
  4 0
  O günlerde meydanlarda "yurtta sulh" şifresiyle hava atan, sonralarda da ağzına biber sürülmüş gibi bu sözleri söylemeyenler de yok muydu?
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;