POLEMİK

Ahmet KEKEÇ : FETÖ tapesi dışında bir lafın yok mu senin?

Tarih
20 Eylül 2017
İzlenme
Kişi
Yazar
Ahmet Kekeç
 Çirkinleşme potansiyeli yüksek bir kişiyle tartıştığımın farkındayım.

Olsun.

Bu da bir tecrübedir.

Bay Taşgetiren’le giriştiğim polemiğin bana “öğrettikleri” şunlar:

BİR- Herkesle tartışılmaz. Hele, “kibirli” ve egosuna halel geldiğini düşündüğünde çirkinleşip ağzını bozan adamlarla hiç tartışılmaz.

İKİ- Siz ne söylerseniz söyleyin, söyledikleriniz karşınızdakinin “anladığı” ya da “anlamak istediği” kadardır.

ÜÇ- En tehlikeli Fetullahçılık türü, “ahlaken Fetullahçılık”tır... Muhatabınız, “FETÖ tapeleri dışında bir kaynağınız, edindiğiniz farklı bilgiler ya da ulaşmış olduğunuz belgeler var mı? Varsa bilelim de, biz de içimize sindiremeyelim!” sözlerinize,“Size mi düştü kol saatinin üzerine kapanmak?” diye mukabelede bulunuyorsa, işte o kişi “ahlaken Fetullahçı” olmuş demektir. Yaptığı terbiyesizlik (“kol saatinin üzerine kapanmak”, vs...)bu tutumunun yanında “cürüm” bile değildir.

DÖRT- İnsanların “ağlamalı, sızlamalı” derviş meşrep halleri sizi yanıltmasın... Bu mecralarda dolaşırken ellerinden FETÖ tapelerini eksik etmezler ve o tapelere göre hüküm verirler, başka mecralara sokulduklarında kılık değiştirip “Peygamber ahlakı” diye yazılar yazarlar.

BEŞ- 17/25 Aralık tertibinin savcılarından Celal Kara, Cumhuriyet gazetesi genel yayın yönetmeni Can Dündar’a, “Bu soruşturmada bir numara Cumhurbaşkanı Erdoğan’dı” diye itirafta bulunmuştu. Demek ki, kaç yıldır Erdoğan’la meselesini halledememiş ve onun tarz-ı siyasetini problem olarak gören (hatta en büyük problem olarak onu gören) Bay Taşgetiren’in hedefinde de Erdoğan varmış... (Ayrıca, teknik olarak mümkün olmadığını bile bile, ısrarla “Yüce Divan” diye tutturması, ajandasının çok zengin olduğunu gösteriyor.)

15 Temmuzgirişimi birçok şeyi açığa çıkardı. FETÖ mamulü bütün soruşturmaların ve iddiaların altını boşalttı. Bu durum, bugün en muhalif kesimler tarafından bile kabul görüyor ama içimizdeki elemanlar hâlâ ve ısrarla içinde “yolsuzluk dosyaları” geçen cümleler kuruyor... Meseleye “FETÖ perspektifinden” bakmayanları da, zımnen, “yolsuzluk savunucusu” konumuna düşürüyor. Bu düşüklüğe bile tamah ediyor... Bu da “ALTI” olsun!

Bir de “YEDİ” var tabii:

Kurnaz Bay Taşgetiren, “Kekeç'i gördünüz. Retweetleriyle onun katarına takılan isimleri de gördünüz” diyor...

Peki, retweetleriyle senin katarına takılan FETÖ’cüleri, HDP’lileri, PKK’lıları, CHP’lileri, Meral Akşener’cileri, yeminli Erdoğan düşmanlarını, Doğan Medya Grubu “memurlarını”nereye koyacağız?

Bu “dayanışma fotoğrafı”ndan memnun musun?

 

HAMİŞ

 

Müjdemi isterim Ahmet Taşgetiren... “Eğitim seferberliği” için Erdoğan’a önerdiğin Ertuğrul Özkök“uzun vadede” senin kazanacağını yazmış... Çünkü “vicdan, hukuk, adalet, insanlık” senin yanındaymış.

Hangi hukuk?

Özkök’le birlikte “eğitim seferberliği” katarına takmaya çalıştığın Taha Akyol’un hukuku mu?

Hani, ilkokul mezunu bir marangozdan talimat alan HSYK düzenini “işte hukukun üstünlüğü” diye alkışlayan, bütün bir yargı trafiğini düzenleyen İbrahim Okur’u cilalayıp parlatıp “gerçek hukuk adamı” diye pazarlayan Taha Akyol...

O Taha Akyol’un hukuku mu?

Bu “hukuk”la mı kazanacaksınız?

FETÖ tapeleri dışında ne söylüyorsunuz ki, uzun vadede kazanacaklarınız, bizim hanemize “kayıp” olarak yazılsın?

Star
20 Eylül 2017

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • AGAH

  21 Eylül 2017 22:58
  3 0
  Star gazetesi okuru olarak Taşgetiren'i artık görmek istemiyoruz.Bülent Arınç'ı da yanına alıp pek güzel düet yapabilirler.Her iki zat da suret-i Haktan görünüp içlerindeki kini dinleri haline getirdikleri için( ki bu da klasik bir Fetö hastalığıdır) kalplerindeki hakikat Tayyip Erdoğan ismini duymalarıyla birden ortaya çıkıveriyor ellerinde değil!!!
 • R.Ç.

  21 Eylül 2017 13:39
  3 0
  mustafa haklısınız ama. KEKEÇ cevap vermese, dışarıda (KEKEÇ haksız) algısı oluşur, o yüzden cevap verilmeli.
 • R.Ç.

  21 Eylül 2017 13:36
  3 0
  Sn KEKEÇ, güzel yazıyorsunuz vesselam, bu tip adamlara nasıl güvenip paylaşım yapılabilir ki. Ağzınıza sağlık.
 • Nurettin60

  21 Eylül 2017 02:23
  0 0
  Zafer beyin saatinin bedelini ödediği makbuz,zarrfaın uçağıyla umreye gitmesinin savunulacak bir yanı yok.17-25 kumpasını oşerefsizlerin tuzak kurduğundaşüphe yok,taşgetiren reis için siz sadece türkiyenin değil ümmetin ihtiyacı ve umudusunuz tesbitinde bulunan biridir.2014 Yerel ve cumhurbaş.seçimlerinden sonra akp kendisi 4 bakanı yargılamalıydı,halkbankası olsyıda tamamen düzmeceydi.ama kimse zafer beyin basit bir kağıda yazdırdığı yazının makbuz olduğunu savunmasın Ahmetbey.
 • Mustafa

  20 Eylül 2017 18:20
  1 1
  Ahmet Taşgetiren agabeyimiz.ki severiz kendisini. Bu yazılar aynı zamanda sevenlerini de incitiyor. Yazarlık konusunda ikmale kalacak gibi..En iyisimi bir yazı ile bu fitnevari mücadeleden ayrılmak lazım en azından kısa bir süre de olsa buna ihtiyaç var.Ahmet Kekeç Bey'e da yazdık bu didişmeleri bırakın diye. Maalesef o da yıprandı seviye kaybı var.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;