GÜNCEL

Ahmet KEKEÇ : Darbe püskürtülmeseydi neler olacaktı?

Tarih
16 Temmuz 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Ahmet Kekeç

Şunu peşinen söyleyelim: 15 Temmuz “farklı” bir şeydi... Darbe formatı giydirilmişti, görünüş itibariyle klasik darbeye benziyordu ama bir darbede murat edilen “sonuçların”çok çok ötesinde bir vizyona ve hedefe sahipti. 

Hedef neydi derseniz söyleyelim: 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı öldürmek... 

Fetullah kapatması bir liberal (şu an FETÖ’den tutukludur) darbeden birkaç ay önce, bir gazeteye (ya da internet sitesine) verdiği mülakatta şöyle demişti “Erdoğan’ı öldürecekler, cesedini de bir çöplüğe atacaklar.”

Hangi bilgiye ya da enformasyona dayanarak böyle konuşuyordu? 

Bilmiyoruz... 

Esasında biliyoruz... “Sufle” Pensilvanya’dan geliyordu. 

Demek ki mülakat sırasında gevşek ağızlılığı tuttu. Ya da darbenin başarısız olacağına ihtimal vermedi. 

Belki de, “Nasılsa bu enformasyonun kaynağını kimse sormayacak, ben şimdiden söylemiş olayım da, ileride haklılığım anlaşılsın” diye düşündü. 

Bu arkadaş, bir aralar, FETÖ’nün operasyon gazetesi Taraf’ın genel yayın yönetmenliğini yapıyordu. 

Bütün o Ergenekon ve Balyoz çıktıları, onun elemesinden geçerek, eklemelerle birlikte gazetenin manşetini süslüyordu. Bir düğer ifadeyle, “bizi darbeden kurtarıyormuş gibi”yapan Fetullah’a hizmet ediyordu. 

Daha doğrusu, ediyormuş... 

Fetullah’ın “teknik nakavt” dediği 17/25 Aralık girişimi, rollerle birlikte pozisyonları da ortaya çıkardı. Görüldü ki, FETÖ, liberal tarlayı da sürmüş, liberalleri manevi evlat edinip nüfusuna geçirmiş. 

İşbu arkadaşı, darbeden bir gece önce, biraderiyle birlikte, FETÖ’nün televizyon kanalında izledik... Yine gevşek ağızlılığı tutmuş olacak ki, “Bu böyle gitmez... Göreceksiniz, gitmeyecek...” diye sayıklayıp duruyordu. 

Çünkü, “bize çok acı çektirecek” (darbe, kaos, iç savaş gibi) bir altüst oluş gerekliydi. 

Kurtuluşumuz buna bağlıydı... 

O geceki performansları gösterdi ki, “abi-kardeş” olacaklardan haberdarmış... 

Çünkü gece boyunca, darbeyi ima edip durdular... 

Programı yöneten (sağcılıktan “liberalizm yancılığına” terfi etmiş) bayan gazeteci de, durup durup, “yine yeşillendi fındık dalları” türküsünü çığırdı. Yüzünde arsız bir sırıtışla... Bir göbek atmadığı kaldı... Bir anlamda abi-kardeşin “darbe coşkusuna” eşlik etti. 

İşler planlandığı gibi yürüseydi (yani “Marmaris’e intikal”de problemler yaşanmasaydı), Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sağ ele geçirmeye çalışmayacaklardı 

Öldüreceklerdi. 

Cesedini de bir çöplüğe atacaklardı. 

Bunu, suikast davası sanıklarından biri itiraf etti... Gerçi sonradan itirafını geri aldı, “baskı altında ifade verdim” filan diye kıvırma yolunu seçti ama Erdoğan ailesinin kaldığı otel odasının delik-deşik görüntüsü liberal gazetecinin öngörüsünü (!) haklı çıkarıyor. 

Cumhurbaşkanımızı “aradan çıkarmayı” başarabilselerdi, işleri kolaylaşacaktı. 

Daha zecri yöntemlere başvurup (250 kişiyi katlettiler, daha fazlasını yaparlardı), sokağa çıkan insanları evlerine kapatacaklardı. 

İki ihtimale yatırım yapmışlardı: “İç savaş” ve “toplumsal kargaşa...”

Kargaşayı bastırmak için dışarıdan (“uygar dünya”dan ve NATO’dan) destek isteyeceklerdi. 

Bir diğer ifadeyle, Türkiye’yi işgale açacaklardı. 

Ülke bölünecekti... 

En azından, Sevr’in hedeflerinden biri gerçekleşmiş olacaktı. 

Fetullah Gülen darbecilerin riyasetinde ülkeye dönecek, Akın İpek’in hazırladığı Saray’ında oturup sümüğünü çekerek mülaane seansları düzenleyecekti. 

Biz mi? 

Biz olmayacaktık. 

Siz bu sütunlarda, Ekrem Dumanlı ya da Fuat Avni gibi değerleri okuyacaktınız. 

yazının kaynağı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • habib uyar

  16 Temmuz 2018 23:01
  0 0
  biz hep olacagız ahnet bey olmayacak olanlar sümüklü ve adamları
 • HAK DAVA

  16 Temmuz 2018 18:38
  0 0
  ONLAR DEĞER FELAN DEĞİL AHMETÇİĞİM ONLARDAN TUVALETE KROZET TAŞI BİLE OLMAZ. OLSADA BİZ TENEZZÜL ETİP İŞEMEZDİK BİR MÜSLÜMANIN TUVALETE ÇIKARDIĞI PİSLİĞİ BİLE BU DOMUZLARDAN BU TASMALI AMERİKAN KÖPEKELERİNDEN DAHA İYİDİR EMİN OLUN
 • hursit dilaver

  16 Temmuz 2018 16:20
  0 0
  bu temisli işi zaten 28 şubatta başlamıştı. sok safsınız tabi. hiç aklınıza yapanlar yakalanmadan1 saat önce şehit edilen 10 tane ZEHRA VAKFI ÜYESİ NURCULAR mesela..TAHŞİYE NURCULARI,ÖMER ÖNGÜT çevresi,CÜBBELİye yapılan zulümler,YENİ ASYA SAHİBİNİN KIZININ BODRUMDA ÖLMESİ,NTVDEN CANLI YAYINLANAN VELİOĞLU OPERASYONU, MÜSLÜM GÜNDÜZ OPERASYONU.. bunlar bildiğimiz.BUNLAR BİR ÖN SÜPÜRME İDİ. AYNEN ÖZALIN, TÜRKEŞİN KRİTİK VEFATLARI GİBİ.
 • hursit dilaver

  16 Temmuz 2018 16:15
  0 0
  siz olmayacağınız gibi biz de olmayacaktık. ÇAR NİKOLAYI UNUTMAYIN. bütün sülalesi kılıçtan geçirilip geride kimse kalmamıştı. burada da aynısı olacaktı. tabi piyango AKPliler ve dini cemaat liderlerinin yanında cumhuriyet teyzeler ve ve dedelere de vuracaktı. sanıyormusunuz ki bu CUMHURİYET DEDELER VE NİNELER VE izmir, kadiköy,beşiktaş HUZUREVLERİNDE,' tayyip gene kazandı' diye 26 HAZİRANDA ŞOK OLAN HAMİNNELER SAĞ KALACAKTI.tam bir dikensiz gül bahçesi olacaktı.
 • hursit dilaver

  16 Temmuz 2018 15:57
  0 0
  fetva makamını da anıtkabırde kuracak her fetvadan önce 3 gün atanın kabri başında itikafa girip, görüşlerine ünsiyet edecek ve yukarı çıkıp bunları kendi fetvasıymış gibi sunacaktı. ULAN BİZ YERMİYİZ. SEN AŞAĞIDA ATADAN TALİMAT AL 'BENİM FETVAM', DE MİLLETİ KANDIR. yakışıyor mu sana.sonra 2 akşam sonra atanın huzur-u alisine ne yüzle çıkacaktın. sana yalancı fetö demeyecek miydi sanki.hemi de elinde beyzbol sopasıya.(derdi,ata ile CHPlileri kandırmaktı)
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;