SİYASET

Ahmet KEKEÇ : Canan Hanım’ın neden FETÖ aleyhinde bir cümlesi yok!

Tarih
01 Mayıs 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Ahmet Kekeç

Devlete “seri katil” diyor... PKK’yı destekliyor... İnançlarla dalga geçiyor... İnanç sahiplerini “inandığınız Allah’ınız” diye aşağılayarak bir tür “ateizm” propagandası yapıyor... Şehitlerimize hakaret ediyor... Teröriste yüksek empatiyle bakıyor... Sık sık “Kobani güzellemesi” yapıyor. 

Bir hanımefendi. 

Evli... 

Evli olduğu adam, “çeyrek domuzu mideye indirmekle” övünüyor... 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’ndan söz ediyorum... 

Geçenlerde, bir televizyon kanalında, yukarıda sıraladığım marifetlerini sordular... “Bu ifadeler size mi ait?” dediler. 

Hanımefendinin yüzü kızarmadı. Perva dahi göstermedi. “Evet, o ifadeler bana ait. Parti politikalarına uygun olduğu için bunları paylaşıyorum” dedi... 

Burada söz Kemal Kılıçdaroğlu’na düşüyor. 

Siz de böyle mi düşünüyorsunuz Kemal Bey? Canan Hanım’ın sabuklamaları gerçekten de “partinizin politikalarını” mı yansıtıyor? 

Bu soruya, “hoşgörü maskeli” İmamoğlu da cevap verebilir. 

Ekrem Efendi, beraber başarıdan başarıya koştuğunuz Canan Hanım, inanç ve değer tercihlerinizi aşağılıyor, hâşâ “Allah’ınızla” dalga geçiyor, şehitlere hakaret ediyor, buna bir cevabınız olmayacak mı? 

Geçelim... 

Her şey ve herkes hakkında bilgisi (paylaşımları) olan Canan Hanım’ın bazı konularda hiç bilgisi (paylaşımı) yok. 

Daha önce de sormuş ama cevap alamamıştım. 

Canan Hanım, bir “terör örgütü” olan DEAŞ’ı lanetliyor. Çok iyi ediyor. 

Peki, PKK hakkında ne düşünüyor? Bu örgütün patlattığı bombaları lanetliyor mu?  

PKK’dan neşet etmiş ve “emperyalist” Amerika’nın yolladığı 30 bin tır dolusu silahla bölgede “terör kuşağı” oluşturan (üstelik sağda solda Amerikan bayrağı dalgalandıran) PYD/YPG’yle ilgili bir itiraz cümlesi kurmuş mu ya da kuracak mı?  

DHKP-C hakkında ne düşünüyor?  

Bunları bilmiyoruz.  

Çünkü Canan Hanım’ın “terör örgütleri” listesinde bu örgütler bulunmuyor.  

Kobanici Canan, aynı zamanda bir Mustafa Kemal karşıtı.  

Olabilir...  

Mustafa Kemal’i sevmek, onun doğrularını temellük etmek zorunda değil.  

Fakat CHP’de iş tutan bazı “endişeli modernler”, bu durumdan oldukça endişeli. Kemal Bey’e, “Nereden buldun bu Atatürk düşmanını?” diyorlar ama henüz bir cevap alabilmiş değiller. Mustafa Kemal’e “kefere” diyen milletvekilinin partide ne işi olduğu sorusuna da bir cevap alabilmiş değiller. 

Mustafa Kemal’in askerleriyle, Canan Hanım ve Mehmet Bey arasındaki münakaşaya şimdilik duhul etmeyelim.  

Çözsünler meselelerini.  

Daha doğrusu, ne halleri varsa görsünler.  

Bizi, şimdilik, Kobani’ci Canan’ın FETÖ karşısındaki soğukkanlılığı ve “tavırsızlığı”ilgilendiriyor. 

Darbe gecesi şöyle bir paylaşımda bulunmuştu: “Tekbir getirerek, boğaz keserek mi demokrasi mücadelesi verilir? İnandığınız Allah’ınız sizin de belanızı versin.”

Sen FETÖ’nün darbe girişimini görme, 250 insanımızın katledilmesi karşısında kılını kıpırdatma, Meclis’in bombalanmasını sorun yapma, sonra kalk “tekbir”e laf et ve “Allah’ınız” diyerek, kendi “münkir” pozisyonun üzerinden insanlara (darbeyi bastıranlara) laf yolla...  

Hazır konu açılmışken soralım hanımefendiye:  

Kim boğaz kesti? Kaç kişinin boğazı kesildi? Köprüde ne oldu?  

İsim ve vaka istiyorum. 

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  02 Mayıs 2019 16:52
  2 0
  engin altay nasıl da pervasız konuşuyor ve YSKya neler diyor. demin mynette okudum. bizim AKP hala hukuk, gukuk CHP yapmaz, ayyy inanmıyoruz falan.. saflık böyle işte. İŞTE BU YÜZDEN 1950 DEN BERİ BU MİLLET İKTİDAR OLAMIYOR., PARTİ PIRTI FARKETMİYOR. HİÇBİRİ CHPNİN ÖNÜNE GEÇEMİYOR..kendinizi kandırmayın. CHPnin pervasızlığı, korkusuzluğu hiç birİnde yok. zaten milllet ittifaki CHPnin uydusu olmuş.kaybettiniz beyler
 • hursit dilaver

  02 Mayıs 2019 15:01
  1 0
  hem ezik hem safsınız. ulan CHP canan hanımın her dediğinin gerçekleştiği yerdir. siz hala partiyi tanımıyorsunuz. boşuna mı okudunuz da gazeteci oldunuz be.bu CHP sizi her hal ve şartta yelek cebinden çıkarır. aha işte seçim bakın nasıl tufaya geldiniz. hala ne olduğunu anlamadınız. istanbul öyle de, ankara, antalya farklı mı. oralara el atmaya korkuyorsunuz tabi. CHP sizin kafadakilere 3 tur bindirir tamam mı. canan hanım mış. İŞTE GERÇEK CHPli. tabi SALICI ile beraber. onu iyi tanıyın.
 • vatan sevdalısı

  02 Mayıs 2019 00:59
  1 0
  normal...vazifesi bu.fetö bunlarında içinde olduğu argüman.cia da şefleri.tek bir cümle dahi söyleyemez.partilerininde içini yıllar önce boşaltıp bu tip kişilerle kadrolaştırdılar.alt tabaka içinse mecburlar bize oy vermeye diye yargılarıda var.haksızda değiller.hayırlı olsun bunlara ama halk olarak biz yemeyiz bu oyunları yiyenlere afiyet ola.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;