POLEMİK

Ahmet KEKEÇ : Bu kadın hepimizi gaz odasına yollayacak

Tarih
27 Mayıs 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Ahmet Kekeç

Fetullah’çı unsurların da istifade ettiği anayasa değişikliğinin gerçekleşmesi için canını dişine takmış elemanların başında yer alıyordu. “Yetmez ama evet”in en dişli hanım savunucularından biriydi. 

Bir dönem, galiba, müttefiktik. 

Fetullah, işbu değişikliği kötüye kullanıp yargı eliyle darbeye kalkışınca, ittifak bozuldu... “Yetmez ama evet”in en dişli savunucusu olan hanımefendi de tercihini Fetullah’tan yana kullandı; yani Fetullah’çı liberallerle birlikte “Meclis hükümeti”ne karşı pozisyon aldı. 

Bu hanımın ismi Oya Baydar... 

Kendisi romancıdır... 

Romanlarında erguvanlardan, çiçek böcekten, insan tekinin acılarından ve yalnızlığından söz eder, bir “duyarlıktan” bakıyormuş gibi yapar, bizi duygulardan duygulara sürükler ama realitede farklıdır... 

Daha doğrusu, tahammülfersa bir muhaliftir. 

Kötüdür. 

Kötülüğü muhalefet yordamına dönüştürdüğünüzde, artık sizden her melanet beklenmelidir. 

Mesela, elinize bir kalem tutuştururlar ve yazmanızı, politik değerlendirmeler yapmanızı isterler. Bir “haklılıktan” geldiğinize inandığınız ve kendinizi takdir makamına yerleştirdiğiniz için, değerlendirmelerinizin hakkaniyete uygun olması beklenmez. 

Hakkaniyetten yana olmak gibi bir yükümlülüğünüz yoktur zaten. Bu nedenle “yalan”a başvurabilirsiniz, çarpıtabilirsiniz, olmamış bir şeyi “olmuş” gösterebilirsiniz... Kendisini icabında denetleme mekanizması yerine de koyan entelektüel dünya nasılsa sizden yanadır ve sabuklamalarınıza/tehditlerinize/küfürlerinize paydaşlar bulmakta güçlük çekmezsiniz. 

24 Haziran’da seçim var. 

Hem Cumhurbaşkanını, hem de parlamento üyelerini seçeceğiz. 

En yüksek oyu alan kişi Cumhurbaşkanı seçilecek, en yüksek oyu alan ittifak da yasama üstünlüğü ele geçirecek. 

Muhalif kesim, doğal olarak, Erdoğan’ın kaybetmesini istiyor. 

Bunun meşru bir istek olduğunu hatırlatmaya gerek var mı? 

Erdoğan kaybederse, gidecektir. 

Bunun doğal ve olması gereken bir sonuç olduğuna inanabilirsiniz, Erdoğan’ın gitmesi gerektiğini düşünebilirsiniz, bu arzunuz doğrultusunda yazılar kaleme alabilirsiniz... 

Meşrudur, haktır, doğaldır... 

Hayır... “Kötülükler kraliçesi” Oya Baydar Erdoğan’ın seçimle sınanmasına bile tahammül göstermiyor... “Çekip gidin” diyor, “Karakolluk olmadan edebinizle çekip gidin.”

Bu terbiyesiz teklifinin esbabı şuymuş: 

Hükümet, mesela “terör eylemleri kışkırtıp” OHAL’i daha da ağırlaştırabilirmiş, sıkıyönetime dönüştürebilirmiş, mesela ekonomik kriz bahanesiyle krizi büsbütün derinleştirecek “diktatoryal önlemlere” başvurabilirmiş. 

Bunlar olmadan gitsinlermiş... “Reis’in silahlandırılmış lumpen güçleri sokaklara salınmadan” gitsinlermiş. 

Edebiyle gitsinlermiş... 

Karakolluk olmadan gitsinlermiş... 

Bu “atarlı” kadın, önce, bugüne kadar hükümetin hangi terör eylemlerini kışkırttığını açıklasın... Bu cümleden olarak, PKK terörünü, “hükümet tarafından kışkırtılmış” eylemler mi saymalıyız? Terörden şekvacı bu kadının niçin PKK terörüyle ilgili bir tek cümlesi yok? 

İkincisi, “Reis’in silahlandırılmış lumpen güçleri”nden kasıt nedir? 

Bu “atarlı” kadın, bugüne kadar Reis tarafından silahlandırılmış kaç lumpen gördü? 

Kim bunlar? 

Nerede yaşıyorlar? 

Dahası, hangi kabullere göre “PKK’dan daha mı tehlikeli” sayılıyorlar? 

Üçüncüsü de şu olsun: 

Eline fırsat geçse hepimizi gaz odasına yollayacak kararlılığa ve gözü dönmüşlüğe sahip bu kadının sinirlerini bozan, Fetullah darbesinin bastırılmış olması mı? 

Bu mu? 

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  28 Mayıs 2018 16:02
  0 0
  bu kadın rusyada komunizmin yıkıldığı 90lı yıllarda galiba haberturke çıkmişti, ya da samanyoluna.. artık bitti hayallerimiz artık bir 100 yıl toplanamaz bu ideolojı, yani yenildik artık kabul etmeliyiz. şimdi birileri kuyruğu dik tutma peşinde ama nafile FALAN DEMİŞTİ. BU OYA, O OYA Dİ Mİ..
 • HAK DAVA

  28 Mayıs 2018 11:59
  0 0
  BURAKIN GELSİNLER GELECEĞİ OLANIN GÖRECEĞİDE VARDIR BU SÖZDE KADIN MÜSFETTESİNE GELİNCE BU KADAR ÇOOK ATEŞİ VARSA GENEL EVİNE GİTSİN ORDA İYİ SÖNDÜRÜRLER.ÇOOK GÜZEL İSYAN BASTIRIP ATEŞ SÖNDÜRÜYORLARMIŞ..
 • Nazan

  28 Mayıs 2018 07:01
  1 0
  80 ne ramak kalmış dinozor zihniyet bir söz var ya bi ayağı çukurda ama yaşa bakınca 2 ayağı vbile değil sadece artık 2 kepçe karatopraklık vakti kalmış Bu dinozorun bu nedenle vakit varken imana gelip diğer taraf için acilen yatırım yap Bu vatan artık bizlerin versin 17senedir istediğimiz şekilde yönetişmekteyiz 3324
 • Okuyucu

  28 Mayıs 2018 05:12
  2 0
  Korkarım ki seçim günü yaklaştıkça muhalefetin hırçınlığı, tahammülsüzlük ve hatta şirretliği çok daha artacak. Çünkü çok iyi biliyorlar ki bu seçim sonuçları kendilerini ebediyen tarihe gömecek. O yüzden kendi açılarından baktığımızda bu tarz tepkileri doğru bulmasak da kendileri için doğal karşılıyoruz. Az bir süre kaldı. Sabırı ve itidali elden bırakmamak, her türlü fitneye karşı uyanık olmak zorundayız.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;