GÜNCEL

Ahmet KEKEÇ : Bir de alnından öpmüşlerdi bu adamı!

Tarih
20 Aralık 2017
İzlenme
Kişi
Yazar
Ahmet Kekeç
 Bu satırların yazarı açısından tatsız bir “karşılaşma”nın konusudur...

İsmi, Öztürk Yılmaz.

Eski Musul Başkonsolosuydu.

Refakatindekilerle birlikte terör örgütü DEAŞ tarafından kaçırıldı.

Bir süre sonra (Ankara’nın yoğun çabalarıyla) kurtarıldı.

Kurtarılıp ülkesine getirildiğinde, dönemin Başbakanı tarafından havaalanında karşılandı ve alnından öpülmek suretiyle ödüllendirildi.

Neyin ödülüydü bu, bilemedik.

Herhalde “sağ salim” dönmüş olmasının ve Başbakan karşısında “kurşun asker”kıvamında dimdik durmasının ödülü... Belki de “alnı öpülesi” birtakım icraatlar sergilemiştir de, bunun kamuoyu tarafından bilinmesi gerekmiyordur. Her şey mümkün...

Dış görünüşü itibariyle “gururlu-suskun” kamu elemanı görüntüsü sergileyen ve popüler bir isim haline gelen Öztürk Yılmaz, bir süre sonra, kaçırılmak suretiyle elde ettiği popülariteyi siyaset alanında değerlendirme yolunu seçti ve CHP’den milletvekili oldu.

İyi de oldu...

Nihayetinde sıcak çatışma ortamından gelen ve “saha”yı bilen bir diplomattı... Dış politikada savruk bir görüntü sergileyen ve Türkiye’nin meselelerine duyarsız kalmayı politik bir tercih olarak benimsemiş CHP’ye ilaç olabilirdi, yani partisinin aklını başına devşirmesine katkı sağlayabilirdi.

Hiç de öyle olmadı.

Kürsü deneyimi kazandıkça, o “gururlu-suskun kamu elemanı” gitti, çamur siyasetini benimsemiş tipik bir CHP’li bürokrat geldi.

Bu satırların yazarıyla da mahkemelik oldu.

Eleştirilere (özellikle basından yapılan eleştirilere) tahammül isteyen bu arkadaşımız, “Amerika’nın vize kararı tüm Türklere teşmil edilmemelidir” biçimindeki sözlerini eleştirdiğim için mahkemeye koştu.

Koşsun...

Genel başkanı da böyle yapıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Niye gazetecilere dava açıyorsun kardeşim?” diye veryansın ediyor, hoşlanmadığı bir durumla karşılaşınca da mahkemenin yolunu tutuyor.

İstihbar ediyoruz ki, konsolosluktan dönme bu milletvekili, Musul Başkonsolosluğu döneminde, öyle pek de “suskun” bir kamu elemanı değilmiş...

Pek bir cevvalmiş...

Güneşgazetesi bu “cevvaliyetin” fotoğrafını yayınladı.

Devamını Sabah yazarı Mahmut Övür’den okuyalım: “Şu sıralarda CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz’ın 2014’te Kuzey Irak'taki FETÖ'cülerle bir araya geldiği bir fotoğraf tartışılıyor. Güneş gazetesinin haberine göre Yılmaz, rehin alınmadan sadece 7 gün önce ABD'nin Kuzey Irak’taki askeri üs alanı içinde bulunan FETÖ'nun Işık Üniversitesi'ne gitmiş ve orada FETÖ’nün Kuzey Irak imamı Talip Büyük, örgütün eğitim imamı Cemal Bulut ve medya imamı Doğan Ertuğrul'la buluşmuş...”

Burada iki önemli detay var:

Birincisi, görüşme DEAŞ baskınından 7 gün önce gerçekleşiyor...

İkincisi, görüşmenin yapıldığı tarihte FETÖ’nün darbeci bir örgüt olduğu ortaya çıkmıştı. Daha doğrusu, devlet tarafından “Paralel Devlet Yapılanması” ve “terör örgütü” olarak nitelendiriliyordu.

Bu durumda Öztürk Yılmaz’ın bir açıklama yapması gerekiyor.

O görüşmeyi niçin yaptı?

Kim adına yaptı?

Bir suç örgütü olarak tescillenmiş FETÖ üyeleriyle ne konuştu, hangi bilgileri paylaştı?

Dahası, devletin bilgisi dâhilinde miydi o görüşme?

Bitmedi...

Başkonsolos kimliğiyle FETÖ elemanlarıyla görüşen ve herhangi bir açıklama yapmayan Öztürk Yılmaz, Zarrab davasından önce de “CHP Genel Başkan Yardımcısı” kimliğiyle Amerika’ya gitmiş, Amerikalılarla bir görüşme yapmıştı.

Kim bilir hangi “alnı öpülesi” paylaşımda bulunmuştu.

Öztürk Yılmaz bize bu “cevvaliyetin” nedenini anlatmalıdır!

Star
20 Aralık 2017

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • Asım

    20 Aralık 2017 23:25
    3 0
    Birgül Ayman Güler: CHP fetö ile iş tutuyor, sadece fetö ile mi? Müslüman Türk'ün düşmanı kim ise, batılı, doğulu, güneyli, haçlı, siyonist kim varsa, yeterki devrim geriye gitmesin. Türkler islamdan uzaklaşsın. CHP Türk'ün müslüman olmasını istemiyor, tercihen Hristyan (Hristiyanlara karşı büyük bir aşağılık kompleksleri var), olmazsa putperest, Kabesi Anıtkabir (Kabe arabın olsun bize Çankaya bize yeter), vb...Bu millet ne zaman CHP kamburundan kurtulur, o zaman şaha kalkar
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;