GÜNCEL

Ahmet KEKEÇ : Bana pişkinliğin resmini yapabilir misin Abidin?

Tarih
03 Ağustos 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Ahmet Kekeç

CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu “merak edilenler” hakkında bir gazeteciye açıklamalarda bulunmuş. (İnternet haberi...)

Biz Canan Hanım’da neyi merak ediyoruz? 

Birincisi, “hepsinin arkasındayım” dediği sosyal medya paylaşımlarını... (Gerçekten de bütün yazdıklarının arkasında mı?)

İkincisi, “inançsız” ve “tanrıtanımaz” olduğu halde, iftar sofralarında niçin Müslümanlar gibi dua ettiğini... 

Üçüncüsü, neden DEAŞ’tan başka terör örgütü tanımadığını... 

Dördüncüsü, çeyrek domuzu yedi dakikada mideye indirmekle övünen beyefendiyle hangi “vasat”ta buluştuklarını... (“Hangi midede” demek isterdim... Yine de demeyeceğim... Önce “domuz tüketimi”yle ilgili yararlı bir bilgi vereyim ki, beyefendi “değer tercihlerini”ona göre oluştursun... Domuz tüketmek, ülkemizdeki kimi aydın muhitlerince “üst kültürel” davranışa işaret ediyor. Domuz yediklerinde, “öteki”nden ayrışmış, sınıfsal bir üstünlük kurmuş oluyorlar. Tam tersidir oysa... Batı’da “domuz eti”, daha ziyade “alt sınıflar”, yani garibanlar tarafından tüketilir. “Et”ten sadece domuz etini anlayanlara da bazı yerlerde “kaliteli insan” gözüyle bakmazlar. Sevabına hatırlatayım dedim.)

kaftancıoğlu ile ilgili görsel sonucu

Canan Hanım “merak edilenler” hakkında değil, “kıvırırım” diye düşündüğü konular hakkında konuşmuş. 

Mesela ne demiş? 

Şunu: “Düşünceleri nedeniyle, hiç kimsenin tutuklanmaması gerektiğini hep söylüyorum. Benim yargılandığım tweetlerden biri, Figen Yüksekdağ'ın sabahın bir köründe zorbaca gözaltına alınmasına yönelik attığım bir tweettir. Yüksekdağ’ın sesi hâlâ kulaklarımda. ‘Sabah hazır değilim. Bir dakika hazırlanayım’ demesine rağmen kapısının nasıl zorlandığını hatırlıyorsunuz. Buna karşı, ‘Bu mudur anayasal süreç?’ demişim. Yine diyorum...”

Hatırlayalım: 

Canan Kaftancıoğlu, şu sıralarda, sosyal medya hesabından attığı tweetler nedeniyle yargılanıyor. Yukarıya alıntıladığım açıklamayı da bunun üzerine yapmış... Yani gazeteci “Hakkınızda dava açıldı. Ne diyorsunuz?” diye soruyor. Kaftancıoğlu da bu açıklamayı yapıyor. 

Görüyorsunuz, değil mi? 

Pişkinliği görüyorsunuz... 

Figen Yüksekdağ’ın gözaltına alınmasına karşı çıkmak için, “Bu mudur anayasal süreç?”diye bir tweet atmış da, bunun üzerine yargılanıyormuş. 

Hemen söyleyeyim: 

canan kaftancıoğlu 15 temmuz twitter ile ilgili görsel sonucu

Canan Kaftancıoğlu’nun suçlandığı tweetler arasında böyle biri yok. Ama şu var: “Tekbir getirerek, boğaz keserek mi demokrasi mücadelesi verilir? İnandığınız Allah’ınız sizin de belanızı versin.”

Dikkatinizi çekerim: 

Canan Kaftancıoğlu, bu açıklamayı darbe gecesi yapıyor. Yani insanlar dışarıda ölürken, Canan Hanım hem inanç tercihlerini aşağılayan, hem de direnişi itibarsızlaştıran tweetler atıyor. 

Pişkinlik hafif kalır Abidin... 

Sen FETÖ’nün darbe girişimini görme, 250 insanımızın katledilmesi karşısında kılını dahi kıpırdatma, Meclis’in bombalanmasını sorun yapma, sonra kalk “Allah’ınız” diyerek, kendi münkir pozisyonun üzerinden insanlara (darbeyi bastıranlara) laf sok... 

Daha önce de sormuştum. Bir kez daha soruyorum: 

Köprüde ne oldu?  

Kim boğaz kesti? 

Kaç kişinin boğazı kesildi? 

Testere mi kullanıldı? 

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  05 Ağustos 2019 14:41
  0 0
  dun cumhurbaşkanının açılışını yaptığı izmir otoyolu için bizim nurettinin oğlu ile canan hanımın IBB eş başkanı olan ekrem beyin üstün hizmet ve çalışmaları ile 1 yıl kadar önce bittiği için, hem il başkanını, hem İBB eş başkanını ve İzmir de de nurettinin oğlunu tebrik ederiz. böyle daha çok eserler vermelerini dileriz. sağolsıunlar.vatan onlara minnettardır.(ne yani 14binde durdurulan seçim sayımıni ilahi emir sayanlar buna layık)
 • hursit dilaver

  03 Ağustos 2019 15:38
  1 1
  bir CHPli 0laydım, AKPNİN YAPTIĞI, Y0LLAR, KÖPRULER, METR0LAR,BİNALAR, HASTAHANELER, HIZLI TRENLER,ALT UST GEÇİTLERE RAGMEN SEÇİMİ BİZ KAZANDIK NE GUZEL. AKP yaptı,biz zevkini suruy0ruz.aynenel parası ile gerdeğe girmek gibi.. C0K MUTLUYUZ derdim..yakışırdı da di mi..
 • hursit dilaver

  03 Ağustos 2019 15:33
  1 1
  ben d0bralığı ve geri adam atmaması ,lafını kıvırıp etkisini azaltmaması nedeni ile CANAN hanımın yanındayım.esasen İBB başkanının 0lmasını isterdim.. 0lmadı ama şimdi ekrem imam0ğlu adlı eşbaşkanla çalışacak. neyse.KIZMAYIN BANA. 14BİNE İNEN 0Y FARKININ DURDURULMASINI TANRI BUYRUĞU, İLAHI EMİR TELAKKİ EDEN VE SAYGILARINI VE BİATINI SUNAN AKPYE CANAN HANIM DERS 0LSUN.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;