TEKNOLOJİ

Facebook'tan yöneticilerine talimat: Android’e geçin!

Tarih
16 Kasım 2018
İzlenme
Kişi

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in sosyal ağın tüm yöneticilerine sadece Android işletim sistemli telefon kullanılması çağrısı yaptığı belirtildi. Sebebi ise "Ben onun durumuna düşmezdim" diyen Apple CEO’su Tim Cook...

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg'in, Apple CEO'su Tim Cook'un şirketini eleştirmesinin ardından yöneticilerine Android'e geçin" çağrısı yaptığı ortaya çıktı. New York Times'ta yer alan habere göre sözkonusu bu karar, Tim Cook'un Facebook'a yönelik eleştirilerinin ardından alınmış.

Geçtiğimiz aylarda Apple CEO'su Cook, bu yıl başında Facebook'ta yaşanan Cambridge Analytica skandalıyla ilgili olarak "Siz, Mark Zuckerberg'in yerinde olsanız ne yapardınız?" sorusuna, "Ben bu duruma düşmezdim" diye yanıt vermişti. 

Habere göre bu yanıta çok sinirlenen Zuckerberg'in, Facebook'un üst düzey yönetimde yer alan tüm yöneticilerin sadece Android işletim sistemli telefon kullanmasını istemiş.

Tim Cook, mart ayında verdiği bir röportajda, "Müşterilerimizi asla birer ürüne dönüştürmedik" diyerek Facebook'u hedef almıştı. Zuckerberg'in bu yorumlara ilk cevabı ise "Cook, fazla düşünmeden konuşuyor" olmuştu.

zuckerberg ifade ile ilgili görsel sonucu' EN POPÜLERİ O...'

Facebook, yöneticilerinin Android'e geçişiyle ilgili kararına "Çalışanlarımızı ve yöneticilerimizi Android'i kullanmaya teşvik ettik. Çünkü bu, dünyanın en popüler işletim sistemi" gerekçesini gösterse de, Zuckerberg'in Cook'a yönelik tepkisinin bu kararda etkili olduğu belirtiliyor.


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;