TEKNOLOJİ

Zoom CEO'su Eric Yuan, 2020'de en zengin insanlardan biri oldu

Tarih
07 Ocak 2021
İzlenme
Kişi

Koronavirüs nedeniyle milyonlarca kişinin evlere kapanmasıyla, başta Zoom olmak üzere birçok konferans uygulamasına olan talep arttı.

Ayrıca bazı şirketler, bu potansiyelden faydalanmak için kendi uygulamaları üzerinde çalışmaya başladı.

Zoom, geçtiğimiz yıl ABD, İngiltere ve Avrupa'nın birçok şehrinde milyonlarca kez indirildi ve dünya çapında en çok indirilen iş uygulaması oldu.

ZOOM DEĞERİNİ KATLANARAK ARTIRDI

Zoom'un kurucusu pandemi döneminde servetini 4.2 milyar dolara yükseltti | Independent TürkçeMerkezi Kaliforniya'da bulunan şirket, Çin kökenli Amerikan iş insanı 50 yaşındaki Eric Yuan tarafından 2011 yılında kuruldu.

Zoom'da düzenlenen toplantılara 2015 yılında katılan kişi sayısı 40 milyona kadar yükseldi.

Şirket, 2019 yılında halka arz edilerek ABD borsalarında Nasdaq Endeksi'nde işlem görmeye başladı. O zamanlar piyasa değeri 16 milyar dolara kadar yükselen Zoom, günümüzde koronavirüs salgını sayesinde piyasa değerini 98 milyar dolara kadar çıkarttı.

ERIC YUAN EN ZENGİNLER ARASINA GİRDİ

Eric Yuan, a tech boss riding a geopolitical storm | Financial TimesZoom'un koronavirüs salgını nedeniyle artan popülaritesi, şirketin kurucusu ve CEO'su Eric Yuan'ın servetine servet kattı.

Zoom hisselerindeki artış sonrası Eric Yuan, dünyanın en zengin 100 isminden birisi oldu. Yuan'ın Zoom'daki hisselerinin yaklaşık 17 milyar dolar değerinde olduğu belirtiliyor

Zoom değişecek: İşte gelecek yeni özellikler - Teknoloji Haberleri

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;