GÜNCEL

Sevilay Yılman : Bu abuk sabuk işlerle FETÖ’nün ekmeğine yağ sürdüğünüzün farkında mısınız?

Tarih
10 Ocak 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Sevilay Yılman
 HEMEN her gün ayrı bir isyan, ayrı bir feryat içeren mektup geliyor posta kutuma. Dikkatle okuyorum. Elimden geldiğince de okuduğumu belirttiğimi karşı tarafa bildiriyorum, ama yetmiyor bütün bunlar! Çünkü FETÖ ile mücadele edilirken güme gittiğini, haksız yere damgalanıp mağdur olduğunu iddia edenler bu yaptığımdan daha fazlasını bekliyor bendenizden. Elimden gelse eyvallah ama gelen ancak bu kadar. Yetki sahiplerine, bu işi çözmekle mükellef makamlara seslenmekten başka elden hiçbir şey gelmiyor maalesef.

Tabii bu arada bu mücadele esnasında sadece KHK ile işinden gücünden olanlar değil mağduriyet yaşayan. Bir mağdur kesim daha var ki onların hikâyelerini okudukça içim kıyılıyor. Hasbelkader eğitimlerini FETÖ’nün okullarında yapmış, oradan mezun olmuş gencecik insanlar bunlar. Mehmet Sait Şener bunlardan biri mesela. Onun adına da, yaşadığı mağduriyete de Twitter’da dolaşırken rastladım.

Üniversiteden mezun olduktan sonra doktora eğitimini İspanya’da, Madrid Üniversitesi’nde tamamlayan Şener, Türkiye’ye dönmüş ve aldığı eğitimler doğrultusunda memleketine faydalı olmayı kararlaştırmış. Ancak İspanyolca, İngilizce ve Korece’yi çok iyi bilen Mehmet’in başvuruları sorgu sualsiz reddedilmiş.

Neden?

Çünkü Mehmet, Fatih Üniversitesi mezunu!

Geçtiğimiz pazartesi bir üniversiteye gitmiş başvuru için. Rektörün talimatı varmış, kapatılan üniversitelerden kimsenin alınmamasına dair. “Peki deyip döndüm” diyor ve rektörün emri gereği üniversite kadrosuna alınamayacağını aktaran hocanın, Avrupa’ya gitme fikriyle de ilgili, “Gitme! Orada sana ikinci sınıf vatandaş gözüyle bakarlar” dediğini aktarıyor. Bayağı ironik olan bu tavsiye üzerine de Mehmet isyan etmişti Twiter’daki hesabından: “Ya burada neyiz? Kime lisans mezuniyetimi söylesem, ‘Keşke oradan mezun olmasaydın’ diyor. Bıktım artık! 2006’da girdim ben üniversiteye. Özel üniversite, imkânları iyidir dedim ve tam burs kazandığım için gittim Fatih Üniversitesi’ne! Yüksek lisans ve doktoramı ise İspanya’da yaptım! Ama bugün geldiğim noktaya bakar mısınız?”

Açıkçası ben bakmak istemiyorum... Kendimi Mehmet’in anasının ya da babasının yerine koyuyorum, deliriyorum. Böyle bir haksızlık olabilir mi? Bu şimdi FETÖ’yle mücadelenin bir parçası mı oluyor? Mehmet ve onun gibi gençlerin ne suçu var? Zamanında devlet FETÖ’nün okullar açmasına izin vermişse, devlet full destek olmuşsa, genç insanlar da devletin güvencesinde diye gidip o okullarda eğitim almışsa bunlara FETÖ’cü gibi yaklaşım göstermek neyin kafası Allah aşkına? El insaf yahu!

Bu tip işler, bu tip girişimler FETÖ’yü zora sokmuyor, FETÖ’yü zor duruma düşürmüyor, bilakis ekmeklerine yağ sürüyor. Daha önceki bir yazımda da Gaziantep Valiliği bünyesindeki Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nda çalışan 25 insanın Zirve Üniversitesi’nde yaptıkları yüksek lisans dolayısıyla FETÖ’cü diye yaftalanıp iş akitlerinin sona erdirildiğini yazmış ve bu insanların FETÖ’yle hiç alakaları olmamalarına rağmen göz göre göre mağdur edildiklerini anlatmıştım. Anlattım da ne oldu? Hiçbir şey!

Sözün özü değerli okurlarım... Durum hiç iç açıcı değil. Kusura bakılmasın ama FETÖ’yle mücadele adı altında bazıları kraldan çok kralcılık yapıp işin suyunu çıkarıyor. Bence devlet, OHAL komisyonuna benzer bir komisyon daha kursun ve o komisyonda da kimin bu kraldan çok kralcılık işlerine tevessül edip hayatları kararttığının incelemesini yapıp o insanları teşhir etsin!

Habertürk
10 Ocak 2018

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • ozy

  12 Ocak 2018 09:06
  0 0
  Mağduriyet timsalini yanlış seçmişsin kafandaki fetö kavramları eksik ve yanlış. 2006 da fatihte okumuş bir adam oturacak başı önde. Gelip önce itirafçı olacak sirvivor daki dokunulmazlık sembolünü alacak. fetö sevmeyeceği eşşeğin önüne ot atmaz.
 • Cool_m

  12 Ocak 2018 00:30
  2 0
  Fetö okullarında kime tanımadan etmeden militan yapmadan tam burs vermiş. Vermişte peşini bırakmış. Ekmek yedirdiğinin yularını bırakmaz...
 • habib uyar

  11 Ocak 2018 10:51
  1 0
  haklısın Sevilay hanım. at izini it izinden ayırmak gerekir.
 • vatandaş

  11 Ocak 2018 10:29
  2 0
  bravo..
 • pro.sound

  11 Ocak 2018 10:10
  1 2
  hala bu kadına yazı yazdırıyorsunuz? soyadını değiştirince yaptıklarını unutacak mıyız
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;