DÜNYA

Türkiye'nin kararı Yunan'ı çıldırttı! İlk açıklama

Tarih
08 Haziran 2018
İzlenme
Kişi

Yunanistan Başbakanlık Ofisi, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun mülteci geri kabul anlaşmasının dondurulduğunu açıklamasının ardından bir açıklama yaptı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Perşembe günü açıklamış olduğu ikili Türk-Yunan mülteci anlaşmasının dondurulması ve Türk Deniz Kuvvetlerinin Ege Denizi'nde almış olduğu önlemler Yunan medyasında manşet haber olarak yer aldı.Ta Nea gazetesi, ''Üçlü Türk tahriki'' başlığını kullanarak Türk tarafının ikili ilişkilerde tansiyonu yükselttiğini yazdı. Kathimerini gazetesi, ''Ankara'dan tehdit ve şantaj'' manşetini kullanarak Türk tarafının 8 Türk askerinin iade edilmemesi sebebi ile önlemler aldığını yazdı. Ethnos gazetesi ise, ''Türkler mülteci anlaşmasını dondurdu'' manşetini kullanarak Türkiye'nin seçim öncesi Yunanistan'a baskı uyguladığını yazdı.  

Yunanistan Başbakanlık Ofisi ise, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra 8 Türk askerinin Yunanistan'a firar ettiği günden bu yana zaten hiçbir iadenin gerçekleşmediğini açıklayarak, "Anlaşmanın işlerliğini kaybetmiş olması, Sayın Çavuşoğlu'nun anlaşmanın durdurulduğuna dair açıklamasında 'geçmiş zaman' kullanmasından da anlaşılıyor" ifadelerine yer verdi.


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;