SAĞLIK

Yiğit BULUT : NBŞ kadar önemli bir konuyu açıyorum: Şişe suları!

Tarih
27 Mart 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Yiğit Bulut

Sevgili dostlar, konu ile ilgili uzun zamandır özellikle “doğal kaynak suyu” olduğu iddia edilen yabancı markalı “yerli suların” üretildiği tesislerden ve çevrelerden bilgi akıyor. BURADA BİR NOT DÜŞEYİM; “ÜRETİLEN” YAZDIM “ŞİŞELENEN” YAZMADIM! NEDENİNİ BİRAZDAN ANLAYACAĞIZ! 

Sevgili dostlar, bu ülke emperyalist odaklara karşı “milli olma” yolunda ilerlerken aynen NBŞ gibi bir konuyu da öne çıkarmamız gerekli; BAZI yabancı firmalar tarafından şişelenen doğal kaynak sularımız! ÇEŞİTLİ YÖNTEMLER İLE KÜRESEL KARTELLER TARAFINDAN ELE GEÇİRİLEN KAYNAKLARIMIZ! 

Bu noktada iki ANA soru ve birçok alt soru soralım; 

1- Acaba bu sular gerçekten doğal kaynak suyu mu? YETERLİ KAYNAK VAR MI? Uludağ bölgesindeki kaynak alanlarına su taşımak amacıyla dağlık alanda “borulama” yapılarak kaynak alanına “suyumsu” maddeler aktarılmaya çalışılıyor mu? Doğal kaynak suyu prosesinde olmayan-(OLMAMASI GEREKEN) 0,6 mikron Mikrobiyolojik Filtre, RO cihazı ve Ultraviyole filtreler Bursa bölgesindeki yabancı markaların sahip olduğu su fabrikalarında kullanılıyor mu? Kullanılıyorsa İL SAĞLIK EKİPLERİ ne bekliyorlar! 

2- Yerli kaynaklar ve firmalar yabancıların ne gibi baskıları sonucu el değiştirdi, değiştirmeye zorlanıyorlar? Bürokrasi içinde yabancılara hizmet ederek yerlileri sıkıştıranlar var mı? 

Sevgili dostlar, elimde inanılmaz birikmiş malzeme ve bilgi var. Bu yazıyı yazmak için haftalardır bilgi topluyorum. BİZİM KAYNAK SUYUMUZU (belki de işleyerek) bize kaynak suyu diye satan YABANCI şirketlere yıllık milyar dolar ödüyoruz! 

BU DOSYANIN ÇOKTAN AÇILMASI GEREKİYORDU! YERLİ YABANCI HUKUKSUZ İŞLEM YAPAN, YEREL HALKI ARAZİLERİNİ, KAYNAKLARINI SATMASI İÇİN-BÜROKRASİDEN DE YARDIM ALARAK SIKIŞTIRAN KÜRESEL GIDA-SU KARTELLERİNİ VE İŞBİRLİKÇİLERİNİ AÇIK EDENE KADAR UĞRAŞACAĞIM! NBŞ İLE MÜCADELEMİZ NASIL DEVAM EDECEKSE, BU KONUDA DA HEP BİRLİKTE SAVAŞACAĞIZ! 

Bu ülkenin insanlarının sağlığına kast eden her şirket, ne kadar büyük olursa olsun, EMPERYALİZM ile mücadelemizde bizim için ENGEL olamaz! DÜRÜST İŞ YAPANLARA SÖZÜMÜZ YOK! 

DEVAM EDECEĞİZ… 

Star
27 Mart 2018

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • SEDAT

  28 Mart 2018 16:03
  0 0
  YİĞİT ABİM ÖNCE TESPİT ETTİ YAKINDA BU İŞİ ÇÖZER ARTIK , BAŞDANIŞMAN ADAM YA KOLAY MI YANİ
 • MEVLANA

  28 Mart 2018 12:21
  1 0
  OSMAN EMRAL GERÇEK ÇÖZÜMÜ YAZMIŞSINIZ TEBRİK EDİYORUM
 • Salih

  27 Mart 2018 21:28
  2 0
  Sadece su ve mutesebbis degil plastik siseler de incelemeye alinmali. Basķa ulkelerde yapilan incelemelerde siselenip satisa konulmus plastik siselerin icinde yuzen bir hayli mikro chip plastik partikuller oldugu tesbit edildi.
 • Osman Emral

  27 Mart 2018 18:00
  9 0
  Sn Bulut, Cumhurbaşkanı baş danışmanı makamını işgal eden bir şahsın sizin gibi tatava yapma lüksü yoktur. Böyle konuları şikayet etmeyin ,çözün. Ayıptır, siz çözemiyorsunuz da biz mi çözelim. Şu NBŞ iznini Yunan hükümeti mi verdi. İptal edin. Yok edemiyorsanız, tam bağımsız, cihanşümul Türkiye Cumhuriyeti söylemini kullanmayın. Siz niçin oradasınız. Yoksa aklımızla dalga mı geçiyorsunuz.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;