DÜNYA

Serdar Turgut : Washington'un yeni favori kitabı: 'Kushner Inc.'

Tarih
14 Mart 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Serdar Turgut

Washington kokteyllerinin, iş çıkışı buluşmalarının yeni favori konusu Vicky Ward tarafından yazılmış olan 'Kushner Inc.’ adlı kitap olmaya başladı. Beyaz Saray’ın iç işleyişi hakkında dedikodular içeren her kitaba şehvetle yaklaşan Washington’un çeşitli meslek camialarının hemen hepsinde buluşma yerlerinde bu kitap konuşuluyor son 48 saatte.
Adından anlaşıldığı üzere kitap Jared Kushner’in Beyaz Saray içindeki yükselişi ile ilgili aslında. Ama tabii ki karısı Ivanka Trump hakkında da yoğun bölümler içeriyor.

 kushner inc ile ilgili görsel sonucu

JAVANKA

Bradd Pitt ile Angelina Jolie birlikteliğini anlatmak için ‘Brangelina’kelimesini üretmiş olan medya Jared-Ivanka çifti için de ‘Javanka’ terimini üretti, son kitap da bu kavram kullanarak dedikodu konusu yapılıyor şehirde.


BABAM IRKÇI DEĞİL 

Yönetimin ilk aylarında Virginia’da ırkçı gruplar ile üniversite öğrencileri karşı karşıya geldikten ve çıkan olaylarda bir kadın araba altında kalıp öldükten sonra Trump, New York’taki otelinin lobisinde yaptığı açıklamada, "İki tarafında haksız yanları var" deyince ona ırkçı olduğu suçlamaları yayılmaya başlamıştı. Kitapta Ivanka’nın Beyaz Saray’da konuştuğu yönetim yetkililerine"Haksızlık yapıyorlar. Benim babam ırkçı değil" dediği açıklanıyor.

ONLARI NEW YORK'A GERİ YOLLAYIN

Washington sohbetlerinin asıl konusu bu değil. İnsanların asıl ilgisini çeken konu Trump’ın bir ara kızı ve kocasını Beyaz Saray’dan çıkarmaya karar vermiş olması ve bunun için Özel Kalem Müdürü John Kelly’e, "Ivanka ve Jared’i bir an önce New York’a geri gönderin" talimatı vermesi. Şehrin dedikoduyu çok seven kesimleri ağırlıkla bu konuyu konuşup tartışıyorlar.

İŞİNİ NASIL TUTTU 

Ayrıca Jared’in Beyaz Saray içinde bu kadar gözden düşmüş olmasına rağmen daha sonra yükselişini sürdürdüğü...

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;