SİYASET

Salih Tuna : Vatan Partisi’ni neden desteklemiyorsun?

Tarih
12 Mayıs 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Salih Tuna

12 Mayıs 2015

AKP'ye öyle gıcığım ki doğrularını bile görmek istemiyorum, diyorsan; ne diyeyim, daha beter ol; lakin uzat kulağını da bi yol sorayım, madem öyle neden Vatan Partisi'ni desteklemiyorsun?

Üstelik, Vatan Partisi'nin Genel Başkanı Doğu Perinçek AK Parti'ye sadece karşı çıkmakla kalmadı, bedel de ödedi.
Yani sadece nutuk irad etmedi, onca yıl da cezaevinde yattı.
Yok, ben İşçi Partisi'nin ismini beğenmem, amblemi de içime öteden beri sinmedi diyorsan, amblemi de ismi de değişti; İşçi Partisi oldu sana Vatan Partisi, daha ne olsun!
Hadi bir adım da sen at, niye atmıyorsun, elini kim tutuyor?
AKP'nin Suriye politikasına karşıysan, Perinçek sonuna kadar Esat'ı destekliyor.
Hem de Kılıçdaroğlu ve şürekâsı gibi öyle ezik, kapalı kapılar ardında değil. Gündüz gözüyle Suriye'ye gitti, Esat'ı ziyaret etti, devlet töreniyle de karşılandı.

Atatürkçüyüm diyorsan, Vatan Partisi'nin yanında CHP nedir ki?! CHP'de “Kefere Kemal” diyen milletvekili adayı var, Vatan Partisi'nde Atatürk'ü dilinden düşürmeyen Hulki Cevizoğlu. Daha ne söyleyeyim!
Ordu diyorsanız, yani, sandıktan hepten umudunuzu kestiğinizde gözünüzü garnizona dikecekseniz, Vatan Partisi'nden daha iyisini bulamazsınız. Cillop gibi İttihatçı parti işte ötesi var mı?!

Birçok paşa da CHP'ye nazaran Vatan Partisi'ni tercih ediyor zaten. Mesela, “paralel yapının” bir ara kafayı fena taktığı Orgeneral Saldıray Berk de Vatan Partisi'ne katıldı.
Entelektüel lider arıyorsanız, Perinçek bin tane Kılıçdaroğlu eder, bunu tartışamayız.
Kalite arıyorsanız, Sözcü gazetenizin yazarı Yılmaz Özdil'iniz bile, “Partiyi partiyle kıyasladığında, CHP karşısında Vatan partisi belki yüzde 10 etmiyor ama… İsimleri tek tek kıyasladığında, yüzde 100 fark atıyor...” demişti.
Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a nefret suçu boyutlarında alerji duyuyor, nefretinizi tatmin edecek bir parti arıyorsanız, Aydınlık'tan Ulusal Kanal'a kadar Vatan Partisi'nin bütün yayın organları sabah akşam Erdoğan'a demediğini bırakmıyorlar.
Sahi Vatan Partisi'ni neden desteklemiyorsunuz?

İlkesel nedenlerden ötürü desem…
Aynı anda hem Kürt milliyetçisi hem Türk milliyetçisi, hem laikçi hem tarikatçı olabilmeyi başarıyorsunuz ama!
Kürtlerin kendi kaderini tayin etme hakkını savunan liberallerin içinde “MHP'nin güçlü olduğu yerlerde MHP'yi destekleyelim” diyenler bile var, ne ilkesi ne düşüncesi!

Mesele barajı aşmak meselesiyse, HDP de barajı aşamıyor. Fakat Can Dündar'ın Cumhuriyet'i desteğin kralını veriyor.
HDP'nin barajı aşma ihtimali var, Vatan Partisi'nin yok, diyorsanız, Saadet - BBP ittifakının da barajı aşma ihtimali yok. Peki kimi yörelerde mezkur ittifaka neden göz kırpıyorsunuz?
Vatan Partisi iktidara gelemez, tamam da, CHP yarım asırdır iktidara gelemiyor, onu ne yapacağız?!

Bunlar değil, bunların hiçbiri değil.
Gerek Aydın Doğan'ın organları gerek Sözcü ve gerekse Cumhuriyet çoğu zaman CHP'yi, kimi zaman MHP'yi, bazen de HDP'yi desteklerken Vatan Partisi'ni neden hep görmezden geliyor?
Cevap gayet nettir: Vatan Partisi, Erdoğan ve AK Parti'ye karşı çıktığı kadar Gülen'e ve paralelcilere de karşı çıkıyor.
Şuncacık şeyi neden görmüyorlar, Erdoğan düşmanlığı mankurtlaşmalarına mı neden olmuş?

İçlerinden biri çıkıp neden sormuyor:
Gülen, 12 Eylül 2010 referandumunda “İmkân olsa mezardakini bile kaldırarak 'evet' oyu' kullandırmak lazım” dediğinde, “Ölüyü mezardan kaldırıp oy kullandıracağına ABD'den gel oy kullan” diye posta koyan MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye ne oldu da, 17 Aralık 2013 darbe teşebbüsünün ardından (MİT TIRlarına yapılan ihanet operasyonundan KPSS'de çalınan sorulara kadar) “paralel yapı” karaya vurduğu halde gıkı çıkmıyor?
Gıkı çıkmasını geçtik, neden “paralel yörüngeye” oturmuşçasına lakırdılar ediyor?
Biri de çıkıp sormuyor ki, daha dün Ergenekon ve Balyoz davasının avukatlığına soyunan CHP'ye ne oldu da, bu davaları üreten “paralel yapının” avukatlığına transfer oldu?

Bir kişi de çıkıp sormuyor ki…
Bu Ahmet Altanlar, bu Cengiz Çandarlar, bu Şahin Alpaylar, bu Hasan Cemaller 2010 referandumuna kadar melekleştirdiği Erdoğan'ı neden 2011'den sonra şeytanlaştırma gayreti içine girdiler?

Bunların düğmesine kim bastı?
Bu beyefendilerin bize yutturmaya çalıştıkları şu zokaya bakar mısınız: 2002'den 2010'a kadar müthiş bir demokrasi kahramanı olan Erdoğan, ne zamanki “paralel yapı” 2010 referandumuyla yargıda da işlemi tamamladı, birdenbire “diktatör” oluverdi.
Vatan Partisi paralel yapıya karşı çıkmasaydı, yani “hizmete” alınabilecek tıynette olabilseydi AK Parti'ye karşı randıman alabilecekleri yerlerde destekleyecekleri bir parti daha olacaktı.
Olmadı.
Şayet olsaydı, Dumanlı Ekrem'in Vatan Partisi'ni arka kapıdan ziyaret etmesi işten bile değildi.


Yenişafak 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;