SİYASET

Salih Tuna : Paralelcilerin yeni hedefi Erdoğan'sız Ak Parti mi?

Tarih
24 Mart 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Salih Tuna

24 Mart 2015

Gel diyor Cemal Hasan, gel “eyy yandaş medya” gel, fitneye gel; Bülent Arınç “one minute” çekti Erdoğan’a, ne duruyorsunuz, ne diye duymamış gibi yapıyorsunuz…
Bu nasıl heves, bu nasıl helecan, hatta bu nasıl bünye?
Evet, bünye; zira yetmiş yaşında yedi yaşındaki çocuk coşkusu barındırmak her şeyden evvel bünye meselesidir. 
“Yandaş medya” tesmiye ettiği vesayet karşıtı medya için diyor ki, “Sanki her şey güllük gülistanlık… Partizanlık işte böyle bir şeydir…”
Burdan da anlaşılacağı üzre Cemal Hasan tipi “muhaliflik”, fitne çıkmasına katkı sunmamızı, fitne ateşi varsa daha da harlı yanması, hiç sönmemesi için üfleyip durmamızı, “eyvah büyü bozuldu, eyvah birliğimiz gitti gitti gitti gittiiiii…” diye ağlaşmamızı istiyor. 
Sayın Gül’ün ifadesiyle, “İnsan gerçekten hayret ediyor.”
***
Sayın Bülent Arınç’ın “özgül ağırlığından” medet umar oldular. Mezkur “özgür ağırlığı” oluşturan “manadan” haberdar olsalardı beyhude hayallere kapılmazlardı.
Birkaç ayda özgür ağırlıkları yerle yeksan olan paralelci esnafı bile o manayı bilemedi,  Cemal Hasangiller nerden bilsin?
***
Sayın Gül’ün henüz cumhurbaşkanı seçilmediği dönemde, Org. Büyükanıt “sözde değil özde laik” derken, Sayın Arınç da “Biz de istiyoruz ki cumhurbaşkanımız dindar olsun, Cuma namazı kılsın” demişti.
Kıyametler kopmuştu.
Mesela, E. Özkök kafayı fena takmış, demediğini bırakmamıştı. (Gerçi sonraki dönemlerde Arınç “iyi” demiş,  sonra da tekrar “kötü” demişti. Okumadığım için şimdi ne diyor bilmiyorum, merak da etmiyorum.)
Sayın Arınç geçen yaz, “Kadın herkesin içinde kahkaha atmayacak” dediği için de Sayın Erdoğan’ın yeminli düşmanları dört bir koldan harekete geçmişlerdi.
Sayın Arınç’ın üzerinden Sayın Cumhurbaşkanımıza ve inşa ettiği “Yeni Türkiye”ye saldırıyorlardı.
Mesela, Murat Belge’nin içine Ruhat Mengi kaçmış gibiydi: “Bülent Arınç’ın sözleri en önemli siyasî beyanat. ‘Bizim partimizi sürekli iktidarda tutun, bu toplumun uğradığı büyük tahribatın verdiği hasarı gidermeye çalışalım. Okullarımızı buna göre yeniden yapılandıralım, gerekli ve faydalı başka kurum, ne gerekiyorsa onları da kuralım. Böylece, edepli, iffetli bir toplum meydana getirmeye çalışalım. Siz bizi seçmeye devam edin, biz evelallah bu işleri yaparız. Orada burada kah kah gülen, serbest serbest hareket eden kadınları zapturapt altına alırız. İçkiyi yasaklarız. Hep beraber iftar ederiz... vb..” (02 Ağustos 2014, Taraf)
***
Cemal Hasan gel “eyy yandaş medya” gel, fitneye gel diyor ya, bu tip “muhalif” aydınların dört gözle bekledikleri fitne ateşi şayet Sayın Erdoğan’a değmeyecek, hatta Erdoğan’ın daha da güçlenmesine neden olacaksa, inanın bizzat kendileri bu ateşi söndürmek için yırtınırlar.
Bu uğurda istismar etmeyecekleri hiçbir şey yoktur. 
Sayın Erdoğan’a zevali dokunacağını bilseler, hepsi birden gider Ak Parti’ye üye yazılırlar. Zaten “Erdoğan'sız AK Parti” başarabilseler başta paralelciler olmak üzere bu “muhaliflerin”  alayı Ak Partililiği kimseye bırakmaz.
Çünkü hedefleri, gayeleri, dertleri tek: Erdoğan karşıtlığı…
Bunda da hiç yalnız değiller. 
Irksı Siyonist networkle (Likudçular, Neoconlar, Sisiciler, mezhep savaşçıları) el ele kol kola Erdoğan karşıtlığı cephesindeler.  
Şuncağızı kafalarına sokamadılar ya ben de ona yanıyorum: Siz müstekbirlerin, tuğyancıların, Likudçuların ne kadar duygularına tercüman oluyorsanız, biz de mustazafların umut ve dualarının o kadar tercümanıyız.
Yani…
Siz Erdoğan’a ne kadar karşıysanız biz de Erdoğan’ın o kadar yanındayız.
NOT: “Yoldaki İşaretler”in, “Fi Zilâl-il Kur’an”ın ve daha birçok değerli eserin mütercimi Salih Uçan’ın vefat ettiğini derin bir teessürle öğrendim. Allah’tan sonsuz rahmet dilerim.

Yenişafak

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • Celil ATLIĞ

    25 Mart 2015 15:07
    1 0
    Aynen güzel kardeşim aynen.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;