POLEMİK

Salih Tuna : Ekrem Bey’e o soruyu neden soramam?

Tarih
22 Mayıs 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Salih Tuna

Trabzonsporlular nasılsa cepte diye düşünüp vaktiyle "şikeci" dediğinizFenerbahçe atkısıyla (Ali Koç'la birlikte) fotoğraf çektirmenizi anlıyorum.
Galiba...
Üstten Demirtaş güzellemeleri yapıp alttan Trabzon asabiyetine oynamanız gibi bir şey bu! Demek ki sizin de siyaset tarzınız böyle sevgili Ekrem Bey.
Başarıya giden yolda anlaşılan, "kalabalıklarda düşmanımsın sen benim,tenhalarda sen benimsin ben de senin" yollu siyaset yapmayı mubah görüyorsunuz. Ben de Trabzonluyum ama sizin gibi "becerikli" değilim. Olduğum gibi görünüp göründüğüm gibi olmaktan öteye istesem de geçemem. Mesela, "Sizce 2010- 2011 sezonu şampiyonu kim?" sorusuna sizin gibi "Onu TFF belirler" cevabını veremem. Tamam, nihayetinde siyasetçisiniz, böyle "becerikli"olmanıza kimsecikler bir şey diyemez.
Lakin...
Yunan medyasında çıkan, "İstanbul'u Yunanlı kazandı" manşetlerine tepki göstermek yerine fırsata çevirme gayretiniz siyasetle değil daha çok ahlakla alakalı bir şeydir. Daha fazlasını söyleyip de kalbinizi kırmak istemem.
Ama şu kadarcığını söylememe de lütfen izin verin: Bir Trabzonlu her şeyden evvel dik durur, dobra konuşur, böyle "şeyler" yapmaz. Kendisine "Yunanlı" diyen Yunan medyasına tepki göstereceğine, bunu gündeme getiren AK Partili Esenler Belediye Başkanı'na "Trabzonlulara hakaret etti" şeklinde iftira atan siyasi şizofrenlere iştirak etmez.
Hiçbir Trabzonlu böylesi pespaye bir iftiraya tenezzül etmez.
Halihazırdaki hükümette 4 bakan, İstanbul ilçe belediyelerinde de 6 belediye başkanı Trabzonlu olan AK Parti'ye Trabzon asabiyeti üzerinden vurmaya çalışmak abesle iştigal etmektir. Naçizane tavsiyem, buralardan yürümeyin Ekrem Bey, mahcup olursunuz
Bir de mümkünse kimsenin sözünü çarpıtmayın. Sonuçta hakikat ortaya çıkıyor çünkü. Gördük işte, Esenler Belediye Başkanı'nın demediğini dedi varsayarak yaptığınız propagandayı CNN Türk ekranlarında Ahmet Hakan yüzünüze vurunca ne hale geldiniz.
Esenler Belediye Başkanı'nın niyetini okumaya çalıştınız, olmadı kaş göz hareketi yaptı dediniz.
O konuşmayı ben de dinledim, o konuşmada kaş göz hareketi yapmayı gerektirecek durum yok. Yapsa da o genel çekimde kimse ayırt edemez.
Kaldı ki...
Yunan medyası sizin için "Yunanlı" diyor alınmıyorsunuz da, adam yerine koymadığınızı söylediğiniz Esenler Belediye Başkanı'nın olmayan kaş göz hareketinden mi alınıyorsunuz Allah aşkınıza?
Bakınız Ekrem Bey, İsrail medyası, "Ankara'yı Yahudi kazandı" deseydi Mansur Yavaş bunu hakaret kabul eder, tepki gösterir, bi güzel hadlerini bildirirdi
Sizden beklenen de buydu, şuncacık şeyi neden anlamazlıktan geliyorsunuz?

***


Sevgili Ekrem Bey size bir dost tavsiyesinde bulunmak istiyorum:
"YSK kararı hakkında konuşurken kameralar önünde sizi bir çocuk gibi omzunuzdan çekip arabaya bindiren o elin sahibi kim?" diye sormuştum. Cevap vermediniz, yine vermeyin, canınız sağ olsun.
Size tavsiyem şudur ki o elin sahibiyle canlı yayında da olsanız akıllı telefon marifetiyle falan irtibatta kalın.
En azından daha az sıkıntı yaşarsınız
Bir de, değerli yazar, edebiyatçı Ahmet Kekeç birkaç soru sordu diye 10 bin TL istemişsiniz.
Olmadı, içeri tıkacakmışsınız.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • İSTANBULLU

  23 Mayıs 2019 14:16
  5 0
  Evvelallah imamoğlu seçimleri kaybedeceğini bildiği icin sinirlenip tiyatro yapıyor. kendisini Trabzonluların önünde mağdur hale getirmeye çalışıyor ,bu hareketler beyhude sana hayran olan Yunanlı sirtakiler bile kurtaramaz
 • Beylikdüzü Yakuplu

  22 Mayıs 2019 19:14
  7 1
  Bence tüm Trabzonlular ve STK'lar bu iftiracı despot ,diktatör şahsiyete tepkilerini göstermeliler. Gazetecilere fırca atarak mı herşey daha güzel olacak ...
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;