GÜNCEL

Salih Tuna : Bırakın zafer kazandıklarını sansınlar

Tarih
09 Haziran 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Salih Tuna

9 Haziran 2015

Amberin Zaman
'dan Cemal Hasan'a Etekli Yakup'tan Uğur Dündar'a kadar öyle sevindirik olmuşlar ki insanın işi olmayacak da bunları seyredecek.

Sizi bilmem ama ben çok eğleniyorum.
Bir de, ne yalan söyleyeyim, onların adına seviniyorum. Belki psikolojik yönden biraz olsun kendilerini toparlarlar.

Cemal Hasan
'ın hallerini görmediniz mi Allah aşkına, o yaşta cam kırıp kaçan haylaz çocuklara dönüştü, yazık günah.
Hayır yani, yenilgi yenilgi de nereye kadar. İnsanda sinir kalmaz.
Onun için bu arkadaşları kimseciklerin uyandırmasını istemem.

Bırakın uyusunlar!
Bırakın, zafer kazandıklarını sansınlar.

Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın 14 Ağustos 2001'te kurduğu AK Parti'nin (girdiği ilk seçimde) 3 Kasım 2002'de yüzde 34,29 oy oranıyla yola çıktığını, üç dönem tek başına iktidar olduğunu, harici ve dahili kirli ittifaka rağmen 7 Haziran 2015'te yüzde 41 oy alarak en yakın rakibi CHP'ye yüzde 15 fark attığını akıllarına düşürecekler de ellerine ne geçecek?!
Korkunç kumpaslara maruz kaldığı, 17 Aralık darbe teşebbüsüyle kişilik katline uğratıldığı ve yeni genel başkanıyla seçime girdiği halde AK Parti'nin yüzde 41 oy oranı elde ettiği gerçeğiyle yüzleşecekler de ne olacak!

Hepten kafayı yemelerini mi istiyorsunuz?!
Bana sorarsanız bunları sadece uyandırmamakla kalmayalım. Sanki dersin yüzde 41 oyu AK Parti'nin dışında bir parti almış gibi hareket etmelerini de anlayışla, hoş görüyle karşılayalım.
Bırakalım, zafer elde ettik avuntusuyla, biriktirdikleri enerjilerini boşaltsınlar. Yoksa bu kötücül enerjileriyle hem kendilerini hem temas ettiklerini maazallah zehirleyecekler.

Çok da naifler çok.
AK Parti kendine “kızıl elma” mesabesinde 2071 hedefini koymuştu ya, acaba diyorum, bunlar da buna inanmışlardı da onun için mi bu kadar sevindiler?

Olur a, bunlarda bu kafa olduktan sonra her şey olur!
Yahu 2001'de kurulan bir parti 2071'e kadar nasıl tek başına iktidar olur; 70 yıl fasılasız iktidar nedir be, insan can sıkıntısından ölür!
Bunların içinde en akıllısı, iletişimcisi, akademisyeni, bilmem daha nesi ve nesi de, “seçmen diktatöre dur dedi” şeklinde lakırdılar ediyor.

Sahi “diktatör” kimdir?
Seçmenin sandıkta “dur” diyebileceği insan mı yoksa “sandık her şey değildir” diyen “Gezi zekalı” mı?
Gezi zekalı dedim de aklıma geldi. Mine K. Kırıkkanat seçim sonuçlarına sadece sevinmekle kalmadı twitter marifetiyle kendine yakışanı da yaptı: “Aziz Nesin haksızlık etmiş. Yüzde 60 değil, yüzde 41'miş.”
Biraz kafası bassa kendi ayağına ateş ettiğini fehmedecek ama nerdeee! Ona bakacak olursak, Aziz Nesin, Türk halkının yüzde
60'ı aptaldır demişti. Pardon?

Bunların içinde bir tek Cemal Hasan'ın sevinmeye hakkı var.
Niye derseniz, Kandil'de PKK liderinden Karayılan'a, “Türkiye'de bazı çevreler diyorlar ki: bu defa Kürtler Türkleri satacak ve kendi istediklerini alırken, Erdoğan'ı da başkan baba yapacaklar…” demişti.
HDP'nin Eşbaşkanı, “Seni başkan yapmayacağız, yapmayacağız, yapmayacağız” şeklinde ezber yapmıştı.

Demek ki…
Cemal Hasan'ın “Kürtleri”, baldıran zehri içmek pahasına “barış sürecini” başlatan Sayın Erdoğan'ı “başkan” yapmayacaklar.

Peki ne yapacaklar?
Ergenekon nerde gidip üye olayım” diyen, Dersim katliamını devrimin şartları içinde olağan gören, “Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır hizmetçi olma hakkı, köle olma hakkı” diyen Mahmut Esat Bozkurt adına park açan Kılıçdaroğlu'nu başbakan, barış sürecini vatana ihanet tesmiye eden Bahçeli'yi de başbakan yardımcısı yapacaklar.
Cemal Hasangilleri tebrik edelim.
Barışa direndi ve kazandı.
Müsterih olsun, yollarını gözlediği savaş geri dönecek, çocuklarımız yine şehid düşecek, o da eski günlerdeki gibi “Barışa Emanet Olun” demeye devam edecektir.

Yenişafak

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;