GÜNCEL

Murat Kelkitlioğlu : Zekeriya Öz ülke ülke dolaşıyor

Tarih
27 Şubat 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Murat Kelkitlioğlu
 Türkiye, terörle mücadele konusunda konsept değişikliğine gittiğinden beri, PKK/PYD, DEAŞ, FETÖ ve DHKP-C gibi taşeronlara yönelik amansız bir mücadele yürütüyor.

Mehmetçik Afrin operasyonlarıyla sahada hainlerin inlerine girerken, Salih Müslüm gibi elebaşları adım adım takip ediliyor, paketlenip getirilmesi için girişimlerde bulunuluyor.

Aynı şekilde FETÖ ihanet şebekesiyle ilgili de çalışmalar tam gaz sürüyor. Çok sayıda üst düzey ismin yurtdışından Türkiye’ye getirildiğini biliyoruz.

Ancak kamuoyunun yakından takip ettiği / bildiği Adil Öksüz ve Zekeriya Öz gibi isimler için de özel çalışmalar yürütülüyor.

İHBARLAR GELDİ

Hatırlayacaksınız Öksüz’ün iadesi için Almanya’ya talepte bulunmuştuk. Bir gelişme olup olmadığını merak edip sorguladım... Yetkililer, Öksüz’le ilgili Almanya’dan çok sayıda ihbar geldiğini, bunların teyit ve tekzibinin zaman aldığının altını çiziyor. Bugüne kadar ihbarların çoğu maalesef dişe dokunur bir mahiyette değilmiş!

Peki Zekeriya Öz gibi örgütün karakutularından biri için durum ne?

Onu da hatırlayacaksınız, Almanya’nın Freiburg kentindeki lüks bir sitede, BND ajanlarının koruması altında yaşamını sürdürdüğünü bu sütunlarda yazmıştım.

Yakalanıp iade edilme endişesi yaşayan ‘kumpaslar savcısı’, son dönemde Almanya’dan çıkmış Avrupa’nın değişik ülkelerinde sürekli dolaşıyormuş. Sabit bir adreste kalmayan Öz’ün yine gizli servis elemanları tarafından korunduğu bilgisine ulaşılmış.

Evet, Türk devletinin mücadeledeki kararlılığı yurtdışına kaçarak hesap vermekten kurtulacağını sanan hainler için kâbus olmuş durumda. Eninde sonunda paketlenecekler ve bağımsız Türk yargısının karşısında bu millete ihanet etmenin hesabını verecekler.

Belki o günler çok da uzak değildir!

Akşam
27 Şubat 2018

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • misafir

    27 Şubat 2018 17:24
    2 1
    Ben bu hainlerin korunduğunu ve başka türlü o ülkelerde yaşayamayacağını biliyordum. Ama eninde sonunda bu itleri biz ülkeye getiririz.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;