SİYASET

Murat Kelkitlioğlu : Ya IŞİD Türk askerini infaz etseydi?

Tarih
24 Şubat 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Murat Kelkitlioğlu

24 Şubat 2015

Tarih: 15 Mart 2015. 

Yer: Süleyman Şah Türbesi’nin olduğu Karakozak Köyü. 
Olay: IŞİD militanları türbeyi korumakla görevli 38 askerimizden birini esir alıyor ve aynı Ürdünlü pilota yaptıkları gibi, canlı yayında infaz ediyor. 
Bu kulağa nasıl geliyor? 
Bundan yaklaşık 20 gün sonra, yani 15 Mart tarihinde böyle bir şey yaşansa Türkiye’de neler olur, tasavvur edebiliyor musunuz? 
Süleyman Şah Türbesi’ni taşımak ve oradaki 38 askerimizin can güvenliğini sağlamak için yapılan operasyonu eleştirenlere sesleniyorum! IŞİD böyle bir katliama imza atsaydı neler söyleyecektiniz? Bugün tek kişinin bile burnu kanamadan, karşılıklı bir çatışma yaşanmadan başarıyla tamamlanan operasyon sonrası yapılan eleştirilere bakar mısınız? 
Neymiş, ‘Türk toprağı terk edilmiş’... Neymiş, ‘Türkiye toprağı satılmış’! 
El insaf! 
Karşımızda yarın ne yapacağı öngörülemeyen bir terör örgütü varken, bütün dünya bir olmuş Türk ordusunu savaşa sokmak için uğraş verirken, başarılı bir operasyonla bütün riskleri bertaraf eden bu hamleyi takdir etmek yerine ‘vur abalıya’ yöntemi seçiliyor. 
Tek bir Türk askerine zarar gelseydi neler yaşanacaktı, düşünebiliyor musunuz? 
Bu tablonun aynısı Musul Konsolosluğu çalışanlarının rehin alınması döneminde de yaşandı. Muhalefet yine, hükümeti IŞİD’e destek vermekle, 'terör örgütü' dememekle suçladı. Olayın ne kadar hassas olduğu anlatıldığı halde, eleştiriler çığ gibi büyüdü. Ancak, aynı ‘Şah Fırat’ operasyonunda olduğu gibi, tereyağından kıl çeker gibi rehineler IŞİD’in elinden kurtarıldı. 
Türkiye’nin, dünya devletlerinin kan dökmeden, çatışmadan tek bir hamle yapamadığı, tanımlanamayan vahşetlerin, katliamların yaşandığı bu bölgede, kendi vatandaşlarının tırnağına zarar gelmeden böyle bir operasyonu gerçekleştirmesini takdir etmek gerekmez mi? Bu tür konular siyaseti kaldırmaz, çünkü ulusal güvenlik meselesidir. 

OPERASYONU PARALEL ÖRGÜT ERTELETTİ 

Bu arada, bir çift söz de operasyonun zamanlamasını eleştirenlere! 
Hatırlarsınız, 30 Mart seçimleri öncesi bu ülke, tarihin en büyük vatan hainliğiyle karşı karşıya kaldı. Dışişleri Bakanlığı’nda Süleyman Şah Türbesi  ile ilgili yapılan çok gizli toplantı, paralel örgüt tarafından dinlendi ve servis edildi. Ana muhalefet partisi CHP’nin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da bu dinlemeyi televizyon ekranlarından deşifre etti. 
Belki de bu tür hainlikler yaşanmasa bu operasyon çok daha erken yapılacaktı.  

Akşam

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;