GÜNCEL

Murat Kelkitlioğlu : Tuncay'ın yolundan pis kokular geliyor

Tarih
01 Temmuz 2017
İzlenme
Kişi
Yazar
Murat Kelkitlioğlu
 AKŞAM'ın Ankara büro muhabirlerinden Yelda Gökdağ, önceki gün siyasette yeni dizayn hazırlıklarının habercisi olabilecek önemli bir kulis haber hazırladı. CHP ve HDP koridorlarında yüksek sesle dillendirilen bir iddiaya dayanak olan haber, CHP'li Tuncay Özkan'ın 'HDP'ye geçeceğine' ilişkindi.

Özkan'ın 1. sayfamızda yayımlanan habere tepkisi, seviyesine ve üslubuna yakışır şekilde oldu.... Açıkçası kendisine yakıştırdığım için sözlerinin üzerinde durmayacağım... Ama olguları alt alta sıralayıp, oluşan tablonun takdirini kamuoyuna bırakmak istiyorum!

birden hdp aşkı başladı

Şöyle ki;

16 Nisan referandumundan hemen sonra, Tuncay Özkan'ın birdenbire 'HDP aşkı' alevlendi ve Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı cezaevinde ziyaret etti.

Çıkıştaki açıklaması ilginçti... 'Türkiye'nin birliği, bütünlüğü için... Adalet, özgürlük, barış için müthiş düşünceleri var. Türkiye Selahattin Demirtaş'ı daha bir can kulağıyla dinlemeli' diyordu Tuncay Bey!

Ardından Kılıçdaroğlu'nun 'zaman ayarlı' yürüyüşü başladı... İlk gün HDP'nin 'muteber' ismi Sırrı Süreyya Önder kameraların karşısına geçip 'CHP’den özeleştiri içeren ve toplumsal muhalefeti büyüten bir çağrı bekliyoruz' diyordu..

İşte o beklediği çağrı, kısa süre sonra Tuncay Özkan'dan geldi... PKK'ya yakın DİHA'ya konuşan Özkan, 'Demirtaş söyleyeceğini söyledi zaten, birlikte yaşamanın koşullarını anlattı, silaha karşı olduğunu söyledi. Tüm bunlar Türkiye’nin özlediği şeyler ama Türkiye’de öyle bir kaos, öyle bir gürültü yaratılıyor ki, onun oradan söylediği barış çığlığı kaybolup gidiyor. Bu yürüyüş onun o çığlığının bir tezahürü, ete kemiğe bürünmüş şekli' diyordu.

Ardından HDP cenahından hatta Kandil'deki elebaşlarından yürüyüşe övgüler, yeni rota çizmeler geldi peş peşe...

Adeta karşılıklı paslaşı-
larak, ısınma hareketleri
yapıyordu iki taraf!

Peki bu dediklerimden ne çıkıyor?

1 - CHP kulislerinde, hatta belki de Tuncay Özkan'ın hemen ensesinde yürüyenlerce dillendirildiği gibi; Özkan, siyasi hayatını HDP'de devam etmek için zemin oluşturuyor. HDP'nin yeni 'Sırrı Süreyya'sı olma peşinde..

2- 16 Nisan'da çıkan tabloya da güvenerek, 2019 öncesi HDP ile CHP'yi aynı rotada buluşturmak için kendisine yeni bir rol biçmiş / biçilmiş durumda.

'MEŞRUİYET' SAĞLAMA ROLÜ!

Yani Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi hedeflenen 'çatı' CHP-FETÖ-HDP/PKK ana kolonları üzerine inşa edilmek isteniyor ve bugün de bunun temelleri atılıyor.

Belli ki Tuncay Özkan'a da burada CHP'nin 'Kemalist, ulusalcı' kanadını ikna görevi verilmiş.

Şöyle düşünün; bu ilişkiyi Sezgin Tanrıkulu, Gürsel Tekin gibi isimler kurmaya kalksaydı, CHP tabanı ne tepki verirdi?

'Ulusalcı, Ergenekon mağduru, Kemalist' bir isim üzerinden kurulan bu temasla, ilişkiye 'meşruiyet' kazandırılmak isteniyor. Tuncay Özkan ha doğrudan HDP içinde siyaset yaparak, ha bir köprü oluşturarak HDP siyasetine hizmet ediyor...

Bugün Twitter'dan bize hakaret ederek bu olguları örtmeye çalışan Tuncay Özkan'a buradan sesleniyorum...

Bu senaryolardan biri gerçek olursa, bakalım o zaman bu hakaret tweetlerini ne yapacaksın?Olmaz da 'HDP sevdan' başladığı gibi biterse, biz 'Yanılmışız, özür dileriz' demeye hazırız!

Hep birlikte yaşayıp göreceğiz!!!

Akşam
1 Temmuz 2017

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • Ramazan Özer

    01 Temmuz 2017 10:56
    1 0
    Tuncay Demirtaş övme görevini yaparken her türlü eleştiriye karşılaşabileceğiniz göremeyecek kadar basiretsiz olduğundan hakarete baş vurmuş. Sn kelkitlioğlu yazılarınızı takip ediyoruz. Teşekkürler.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;